Orientēties interesantāk ar Routegadget

GPS funkcionalitāte skrējējiem nozīmē, ka varam sekot līdzi ātrumam un noskrietajai distancei, bet orientējoties tam ir vēl papildu jēga – mēs varam apskatīt, kā mums mežā gāja, kur esam kļūdījušies un varam salīdzināt savu sniegumu ar konkurentiem. Tas pulsometru čalis dodas uz Magnēts orientēšanās seriāla posmiem un skrien ar Polar M430 un pēc katra posma ielādē .gpx maršrutu Routegadget. Tā kā šogad Polar ir kļuvis par vienu no OK Kāpa 3 dienu atbalstītāju, tad šis raksts arī vairāk no Polar skatu punkta.

gps ielāde orientēšanās kartē
Ielādājot .gpx maršrutu mēs redzam pa kurieni esam skrējuši, kur bijušas kļūdas.

Kapēc tas ir vērtīgi?

1. Kļūdu analīze ir būtiska treniņa sastāvdaļa, kas palīdz mums augt un attīstīties un GPS pulsometrs ir mums parādīs, kur esam pieļāvuši kļūdas, kur virziens ir bijis nepareizs un kur ceļa izvēle varēja būt labāka. Agrāk, kad vēl jaunībā tas pulsometru čalis trenējās orientēšanās sportā, mēs zīmējām ceļu kartē ar roku, bet, tā precizitāte bieži vien bija apšaubāma, it īpaši, ja punkti nenāca viegli.

2. Tas ir jautri. It īpaši, kad konkurenti arī ir ielādējuši savus maršrutus un varam salīdzināt vai ejot uz punktu laika starpība rodas dēļ orientēšanās prasmēm vai kāju ātruma.

Kā dabūt GPS maršrutu no Polar Flow uz orientēšanās kartes?

Kas ir nepieciešams? Pirmkārt Tev būs vajadzīgs kāds GPS pulsometrs, kā piemēram, Polar M430.
Skrienot. Startā spied start, finišā spied stop – nekā sarežģīta. Lai vēlāk vieglāk piekalibrēt maršrutu kartei, vari spiest apļu laikus pie punktiem.
Pie datora. Ja Tu izmanto Polar GPS pulsometru, dodies uz Polar Flow, kur ielādē savu aktivitāti. Zem aktivitātes atradīsi pogu Export session, kurai droši spied virsū. Izvēlies eksprotēt GPX failu, saglabā to datorā.

Magnēts gadījumā, jau nākamajā rītā pēc posma mājas lapā atradīsi linku uz Routegadget!

Pēc Magnēts sacensībām, nākajā rītā lapā atradīsi linku uz Routegadget

Routegadget

Atverot Routegadget Tavs galvenais uzdevums ir salikt .gpx ar karti un jautrība var sākies.
1. Izvēlies īsto kārtu un Tev atvērsies karte.
2. Augšējā labajā stūrī redzēsi zilu linku GPS Upload. Spied virsū, izvēlies īsto distanci, atrodi savu vārdu, uzvārdu un spied “Choose file”.
3. Izvēlies izvēlēto .gpx failu un augšupielādē to.
4. Ja mežā pie punktiem esi spiedis apļu laikus, izvēlies “split based”. Tas Tev ļaus vieglāk pieregulēt GPS.

Ko mēs varam redzēt Routegadget?

1. Savu maršrutu! Mēs varam redzēt ceļus, pa kādiem esam devušies meklēt punktus, kur kļūdījušies, kur virziens ir aizgājis šķībi, kur punkts ir paņemts izcili. Varam salīdzināt savu izvēlēto ceļu ar konkurentu ceļiem.

routegadget orientēšanās maršruts | pulsometrs.lv
Varam salīdzināt savu izvēlēto ceļu ar konkurentu sniegumu un varam redzēt cik ātri izdevies veikt etapu salīdzinot ar citiem.

2. Animācija. Skatīties animāciju ir jautri, kā arī tas mums ļauj redzēt gan kļūdas, gan ātrumu attiecībā pret konkurentiem (tiem, kuri ir ielādējuši savus .gpx).

Mācies no kļūdām

Nav neviens orientēšanās sporta pārstāvis, kurš nekad nebūtu kļūdījies. Drošāk būtu teikt, ka lielākā daļa orientieristu kļudās vismaz uz kādu punktu gandrīz katru reizi. Tas, ka Tu kļūdies, nenozīmē, ka esi netalantīgs un nekam nederīgs, kļūdīties ir normāli. Kā saka “sometimes you win, sometimes you learn” (dažreiz Tu uzvari, dažreiz mācies). Un Routegadget izmantošana palīdzēs Tev mācīties!

Tiekamies mežā

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *