Par Therabody pieredzi – Anita un Edgars Siliņi

Anita Siliņa Edgars Siliņš
Tagad masāžas pistoles ir arī Anitas un Edgara mājās

Anita un Edgars Siliņi ir viens iespaidīgs pāris – Anita Siliņa (ex. Kažemāka) ir trenere, uztura speciāliste, un, protams, skriešanas aprindās Anitu zina visi – iespaidīgi rezultāti daudzu gadu garumā, Anita arī pārstāvējusi Latviju starptautiskajā arēnā, tostarp Pasaules čempionātā maratonā.

Edgars Siliņš, savukārt, ir labi pazīstams motobraucēju aprindās. Edgars ir viens no labākajiem enduro, endurokrosa (arī skijorings, motokross) braucējiem Latvijā, vairākkārtējs Latvijas, Igaunijas un Baltijas čempions, nopelnījis sudraba un bronzas medaļas Eiropas čempionātos, SixDay Pasaules posma komandu klasē izcīnīta 6 vieta!

Arī Anitas un Edgara mājās ir Therabody produkti. Un pateicoties lielajai pieredzei, Anita, protams, labāk māk izstāstīt par Therabody Theragun labvēlīgo ietekmi uz mūsu ķermenīšiem, nekā tas pulsometru čalis. Tādēļ dosim vārdu Anitai!


Profesionāla un atbildīga pieeja savam treniņu procesam, kad liekam akcentus ne tikai uz treniņiem, to ilgumu, garumu un intensitāti, bet arī uz atjaunošanos.

Un te nav diskusija, tikai, par profesionālo sportu, bet par jebkura līmeņa sportotāju – lai sasniegtu mazās uzvaras, par savu “darba mašīnu” jeb organismu ir jārūpējas pilnīgi visiem fizisko aktivitāšu cienītājiem.

Kad pirms pāris gadiem masāžas pistoles parādījās sporta aprindās, tad tas likās kaut kas jauns un nezināms, neiepazīts un nepārbaudīts, bet tagad tās ir pierādījušas savu efektivitāti un pozitīvo ietekmi un tās jau ir ļoti daudzu sportistu mājās, tajā skaitā arī mūsu mājās.

Ikdienā arī sadzīviskās lietas darot organisms tiek nogurdināts, piemēram, tagad aktīvi ikdienā spēlējoties ar dēlu vai nēsājot uz rokām, vakarā ir jūtama papildus slodze gan trapeces muskulim, gan muguras lejasdaļai un neliela masāža ar pistoli palīdz šo visu risināt ātri un efektīvi. (Anita attēlā izmanto Theragun Mini)

Ieguvumi un pozitīvā ietekme

Therabody pistole neaizstāj sporta fizioterapeita rokas, bet tā ļoti labi spēj profilaktiski palīdzēt, kad mums nav iespēja tikt pie fizioterapeita un arī palīdz uzlabot atjaunošanās procesu, kas attiecīgi sekmē produktīvāku treniņu procesu neatkarīgi no mērķiem un treniņu intensitātes.

Izmantojot Therabody pistoli gan lokāli, gan ķermenī kopumā tiek paātrināta asinsrite un aktivizēta limfas plūsma, tādejādi veicinot dziedēšanas procesu organismā. Tas mazina mazos muskuļu audu bojājumus, kas veidojas treniņu procesa rezultātā. Konkrētā lokācijas vietā, masējot tiek novērsts muskuļu un cīpslu tonuss, aktivizēta vielmaiņa, veicinātā efektīvāka muskuļu un nervu sistēmas adaptācija treniņu procesam vai konkrētam treniņam.

Vēl pie ieguvumiem noteikti jāpiemin, ka šī masāža samazina nogurumu, atjauno darba spējas, iekustina pasīvos muskuļus un, būtiskākais, mazina trauma risku.

Jāpiemin arī, ka tiek stimulēti sviedru un tauku dziedzeru darbība, tiek uzlabots ādas stāvokli, samazināts stress un tā rada labu pašsajūtu.

Theragun masāža palīdz efektīvāk atjaunoties noslogotajiem muskuļiem, saitēm, cīpslām līdz ar to organisms tiek efektīvāk sagatavots nākošajam treniņa. (Edgars attēlā izmanto Theragun Pro)

Kā un kad izmantot Theragun pistoli?

Therabody pistoli var izmantot pirms treniņa, treniņa laikā, pēc treniņa, kā arī ikdienā profilaktiskos nolūkos.

Pirms treniņa

Pirms treniņa pistoles galvenais uzdevums ir aktivizēt muskuļu un cīpslu asinsriti un vielmaiņu, tādējādi dodot impulsu par treniņa uzsākšanu. Īslaicīga masāža ar pistoli paaugstina organisma kopējo tonusu, sekmē muskuļu iesildīšanu pirms treniņa, tādējādi daudz sekmīgāk un efektīvāk sagatavo ķermeni treniņam, bet tā neaizvieto pašu iesildīšanos.

Tagad arī vēsos laika apstākļos viegla masāža ar pistoli palīdz sagatavot muskuļus un cīpslas treniņam, jo aktivizējot vielmaiņu, muskulis būs daudz efektīvāk iesilis un gatavāks treniņu darbam.

Treniņa laikā

Protams, tas ir atkarīgs no treniņa specifikas un niansēm, jo skrējējs skrienot garo treniņu pistoli nepaņems līdzi, bet piemēram, skrienot intervālu treniņu stadionā, gan pistoli nepieciešamības un profilakses nolūkos var izmantot. Komandu sporta veidu sportisti un eksplozīvā darba tipa sporta veida sportisti to jau izmanto gan treniņos, gan arī sacensībās, spēlēs, turnīros.

Iegumi izmantojot treniņos un sacensībās: likvidē pietūkumu, spazmas, sāpes muskuļos, ja tādas ir radušās, kā arī paātrina traumēto vai pārslogoto audu atjaunošanās procesus, stiprina novājināto muskuļu spēku un palielina to darbība spējas.

Pirms treniņa pistoles galvenais uzdevums ir aktivizēt muskuļu un cīpslu asinsriti un vielmaiņu, tādējādi dodot impulsu par treniņa uzsākšanu. (Edgars attēlā izmanto Theragun Pro)

Pēc treniņa

Galvenā un būtiskākā nianse – Theragun masāža palīdz efektīvāk atjaunoties noslogotajiem muskuļiem, saitēm, cīpslām līdz ar to organisms tiek efektīvāk sagatavots nākošajam treniņam, kas, līdz ar to, uzlabo darba spējas un fiziskās īpašības nākošajā treniņā.

Ikdienas izmantošanā

Ikdienas lietošanai varu tikai minēt visu, kas jau tiek aprakstīts pie ieguvumiem gan lokāli, gan organismā kopumā, jo Therabody pistoli var izmantot ne tikai sportisti vai fiziski aktīvi cilvēki.

Cilvēkiem, kas ikdienā strādā fizisku darbu traumu risks, muskuļu spazmas, savilkumi, pazeminātas darba spējas var būt kā jebkuram, kas aktīvi trenējas.

Vēl vēlos pieminēt arī neierastu darbu veikšana, kas mūsu muskuļiem, saitēm un cīpslām var radīt papildus slodzi vai pat pārslodzi, kā, piemēram, dārza ravēšana, malkas skaldīšana, sniega šķūrēšana, ilgstoša bērna nēsāšana uz rokām, grieztu krāsošana u.c. ikdienas aktivitātes. Tas no personīgās pieredzes!

Edgara pieredze

Edgars ir Enduro braucējs un viņa treniņu, sacensību specifika prasa izmantot maksimālu, muskuļu un cīpslu spēku, to jaudu un izturību gan ātrumposmā. gan pārbraucienos, jo sacensības norisinās pat līdz 7-8h dienā.

Treniņu procesā svarīgi ir aktivizēt muskuļu darbu pirms treniņiem un sekmēt muskuļu atjaunošanos pēc treniņiem.

Sacensībās Therabody pistole izcili noder starpfinišos, kad var mazliet atvilkt elpu, atjaunot enerģijas rezerves un izmantot pistoli, lai mazinātu roku un muguras pārslogotos muskuļus.

Tagad atskatoties uz iepriekšējām sacensībām, pistole būtu ļoti labi noderējusi Eiropas čempionāta posmos, kur sacensības norisinājās pa Portugāles kalniem, Zviedrijas milzīgajiem akmeņiem, Slovākijas upēm un Latvijas purviem.

Iepriekš starpfinišos savilktos roku un muguras muskuļus masējām ar rokām, bet ar pistoli to ir izdarīt efektīvāk, jo pistoli var izmantot arī ar drēbēm mugurām.

Edgars Siliņš Therabody
Edgars noteikti piekristu – Therabody Theragun ir ļoti laba Ziemassvētku dāvana aktīvam cilvēkam

Anitas pieredze

Manas kā skrējējai, Thragun masāžas ieguvumi ir, viennozīmīgi, pistoles izmantošana pirms slodzes, pēc slodzes un profilaktiski ikdienā.

Skriešana ir monotons un ciklisks darbs, kur viena kustība tiek atkārtota tūkstošiem, miljoniem reižu un tā no treniņa uz treniņu un sacensībām. Pistole palīdz gan aktivizēt muskuļu, cīpslu darbu, gan mazināt lieko tonusu un spazmas, veicina darba spēju atjaunošanos, uzlabo muskuļu izturību, paaugstina funkcionālās spējas un palīdz vienkārši labāk justies.

Būsim atklāti – ne katru nedēļu, kur nu vēl katru treniņu dienu mēs varam doties pie fizioterapeita, lai mūs izmasētu, palīdzētu mums efektīvāk atjaunoties vai tieši sagatavoties treniņam, bet pistole ir kā laba alternatīva jeb palīgs.

Ikdienā arī sadzīviskās lietas darot organisms tiek nogurdināts, piemēram, tagad aktīvi ikdienā spēlējoties ar dēlu vai nēsājot uz rokām, vakarā ir jūtama papildus slodze gan trapeces muskulim, gan muguras lejasdaļai un neliela masāža ar pistoli palīdz šo visu risināt ātri un efektīvi.

Pistole palīdz gan aktivizēt muskuļu, cīpslu darbu, gan mazināt lieko tonusu un spazmas, veicina darba spēju atjaunošanos, uzlabo muskuļu izturību, paaugstina funkcionālās spējas un palīdz vienkārši labāk justies. (Anita attēlā izmanto Theragun Pro)

Par vibrējošo rulli

Arī vibrojēšais rullis ir pēdējo gadu inovācija, kas ienākusi sportā. Līdzīgi kā pistoli var izmantot gan pirms treniņiem, gan treniņos, ja tas ir iespējams, gan pēc treniņiem, lai sekmētu atjaunošanos.

Ietekmes ir līdzvērtīgas pistolei, bet būtiski, ka ar rulli mēs fiziski dažiem muskuļiem un cīpslā nevaram tikt klāt, kā to var izdarīt ar pistoli.

Rullējoties ar vibrējošo rulli subjektīvi šķiet, ka tas nav tik sāpīgi vai jūtīgi, kā tas ir ar parasto rulli, jo vibrācijas laikā muskuļi un nervi saņem nevis spiedošu sajūtu vienā vietā, kā tas ir ar parasto rulli, bet viļnveida impulsu, kas aptver lielāku lokācijas vietu un jūtīgums līdz ar to pazūd, bet tas nemazina ruļļa efektu – efekts ir pat lielāks!

Nobeigumā

Lai lietotu jebkuru papildus ierīci savā ikdienas, treniņu vai fizisko aktivitāšu procesā, noteikti ir jāiedziļinās par tās pareizu un efektīvu izmantošanu, lai nesanāk tā, ka mēģinot sev palīdzēt, mēs nodarām sev pāri, piemēram, savilktam muskulim izmantot maksimālu pistoles spēku un masēt to ļoti ilgi. Ieteikums ir vadīties pēc ražotāju izstrādātajiem norādītajiem ieteikumiem vai pakonsultēties ar kādu no speciālistiem. Trenējamies par labu savai veselībai!

Sekojam Anitai un Edgaram instagram

Liels paldies Anitai par rakstu un gan Anitai, gan Edgaram par dalīšanos ar savu pieredzi! Neaizmirsti piesekot Anitai un Edgaram instagram!

Pasūti savu Theragun jau šodien!

Tieši šobrīd ir lielas Ziemassvētku atlaides un tādēl sakām – Therabody produkti ir dāvana aktīvam cilvēkam nr1!

Ja Tu nezini, kuru Therabody Theragun izvēlēties, apskati salīdzinājumu – Theragun pistoles – kuru izvēlēties?

1 comments

  1. Therabody

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *