Polar Grit X Pro – kas jauns?

polar grit x pro

Polar nesen nāca klajā ar jaunu versiju Polar Grit X pulkstenim ar nosaukumu – Polar Grit X Pro! Forši! Šajā rakstā par to, kas jauns, ar ko tas atšķiras no iepriekšējā modeļi, mazliet par perosonīgo pieredzi un mazliet par taku skrējēja un orientierista Jāņa Kūma pieredzi.

Polar Grit X Pro dizains, izskats un versijas

Uzmetot acis jaunajam Polar Grit X Pro mēs neredzēsim ļoti daudz atšķirību, bet, ja mēs iedziļinamies, tad jaunumi ir. Lielākais jaunums, ka tagad ir pieejama versija ar titāna korpusu un safīra stikliņu – vieglāks, izturīgāks, bet arī dārgāks.

Lai arī pēc specifikācijas starpība gramos ir vien 6 grami (bez siksniņas Polar Grit X Pro – 47g, titāna versija 41g) atšķirība ir fiziski jūtama un, protams, ar vieglāku pulksteni dzīvot ir ērtāk.

Šis ir arī pirmais Polar modelis ar safīra stiklu un par safīra stikliem mēs zinām to, ka tie tiešām neskrāpējas. Pēc ilgstošas lietošanas (vairākiem gadiem) ekrāns joprojām izskatās kā jauns, arī tiem cilvēkiem, kas nemaz nav pret saviem sporta pulksteņiem tik saudzīgi.

Tātad tas ir pirmais jaunums – divas versijas, dārgākajam ieejams safīra stikls un titāna korpuss. Titāna/safīra versijai komplektā nāk arī ādas siksniņa, kas cenas starpību padara mazliet saprotamāku.

Polar Grit X Pro titāna versijas ar safīra stiklu. Jau labu uz Jāņa Kūma rokas. Paldies Jānim par bildēm!

Jauni vidžeti

Par vidžetiem mēs saucam pulsteņa skata ekrānus, ko mēs varam mainīt dodoties pa labi un kreisi. Piemēram, skats, kad kopā ar pulsteni ir laika apstākļu prognoze, informācija par miegu vai pēdējiem treniņiem.

Tagad klāt nācis baromets/altimetrs/kompass, kā arī informācija par tumsas un gaismas iestāšanos. Otrais ir pavisam interesants, jo tas izdala saullēkta/saulrieta laiku un krēslas laiku – mēs redzam ka saule aust vienā laikā, bet redzam arī, ka patiešām gaišs paliks mazliet vēlāk. Forši! It kā sīkums, bet forši!

Jaunajā versijā ir vairāki jauni ekrāna skati

Navigācijas uzlabojumi

Ja Tu dodies pārgājienos, taku skrējienos vai velo izbraucienos – iespējams, ka Tu izmanto iespēju ielādēt maršrutu.

Personīgi, izmantoju šo funkciju diezgan bieži – katru reizi, kad esmu izbraucis ārpus valsts – noteikti ir jāizskrien treniņš pa nepazīstamām vietām. Ja dodos veloizbraucienā – mans maršruts ir saplānots pirms dodos ceļā. Ja jāuzzīmē kontūra – vai tas būtu lieldienu zaķis vai Latvijas kontūra uz 18. novembri. Kā arī – ja visas sacensības ir atceltas, tad var sevi izklaidēt paņemot kādu Stirnu buks gpx failu – ielādēt pulkstenī un doties sacensties ar sevi.

polar grit x pro
Visvairāk jaunumu jaunajā Polar Grit X Pro tieši navigācijas lauciņā

Runājot ar Jāni Kūmu – vienu no top Latvijas taku skrējējiem un orientieristiem un ar lepnumu sakam – vienu no Pulsometrs.lv Stirnu buks komandas līderiem – sapratām, ka arī nopietniem sportistiem navigācijas funkcijas ir svarīgas. Un jaunie uzlabojumi ir tiešām vērtīgi:

  • varam pietuvināt, attālināt maršrutu;
  • varam redzēt distanci augstuma metru šķērsgriezumā;
  • varam pārtraukt maršrutu distances laikā;
  • varam distances laikā izmanīt virzienu un doties atpakaļ.

Pašus maršrutus mēs varam ielādēt caur Polar Flow – mums tie ir jāaugšupielādē, jāsaglabā pie Favorites un jānosinhronizē ar pulksteni. Ja izmantojam Kamoot – savieno Kamoot ar Polar Flow un maršruti automātiski nonāks Tavā Polar Flow.

Jauni testi

Testi līdz šim bija pieejami Vantage V2 pulkstenī, bet tagad arī Polar Grit X Pro – ortostatiskias atjaunošanās tests, skriešanas tests, velo tests un fitnesa tests – pamēģini, iespējams, ka šie testi ļaus Tev kaut ko jaunu par sevi uzzināt un ļaus precīzāk trenēties.

Mūzikas pārslēgšana pulkstenī

Pašā pulkstenī nav mūzikas funkcijas, bet, ja Tu skrien un telefons ir Tev kabatā – Tu vari pārslēgt dziesmas, pagriest skaļāk/klusāk, apturēt skaņu – visu no pulksteņa. It kā sīkums, bet ir tiešām daudz ērtāk, nekā katru reizi meklēt telefonu, atbloķēt ekrānu, atrast Spotify un tad pārslēgt dziesmas. It īpaši tagad aukstā laikā, kad rokās ir cimdi.

Mūzikas funkcija būs (vai jau ir) pieejama Grit X, Vantage V2 un Vantage M2 ar atjauninājumiem.

polar grit x pro muzika
Vadi telefona mūziku no pulksteņa, pārslēdz dziesmas, paslēdz skaļāk vai klusāk – telefonu atstāj kabatā.

Pulsa pārraidīšana

Šī funkcija Tev ļauj izmantot Polar Grit X Pro kā pulsa jostiņu. Piemēram, ja Tu brauc ar velo un Tev uz stūres ir velodators, Tu vari pārsūtīt pulsu uz velodatoru no rokas. Ja Tu brauc Zwift – Tu vari pievienot Grit X Pro kā pulsa jostiņu. Šis pielietojums, visticamāk, nebūs ļoti populārs, bet kādam tas būs ļoti noderīgi.

Izmanto Grit X Pro kā pulsa jostiņu, ja pulsa dati jāpārsūta uz citu ierīci.

Pieejamas siksniņas

Ar jauno Grit X Pro piedāvājumā parādīsies arī vesels lērums ar papildu siksniņām. Arī ļoti smukām ādas siksniņām, ērtākai un smalkākai ikdienas lietošanai.

Kad būs pieejams?

Jaunais Grit X Pro būs pieejams novemembrī, kuru katru dienu. Ja Tu vēlies būt pirmais – dod ziņu un tas būs Tev rezervēts!

1 comments

  1. Andis

    Cik sapratu, tad safīra stikls ir visām Grit X Pro versijām, nevis tikai titāna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *