Polar Grit X – stāsta taku skrējējs Jānis Kūms!

jānis kūms
Par savu Polar Grit X stāsta Jānis Kūms

Jānis Kūms – viens no vadošajiem taku skrējējiem Latvijā, arī orientierists un lepojamies teikt, ka Jānis ir arī pulsometrs.lv Stirnu buks komandā!

Jānis jau apmēram gadu ikdienā un treniņos izmanto Polar Grit X, tādēļ jautājām Jānim par iespaidiem un pieredzi – par to, kas noderīgs un vērtīgs. Ja arī Tu plāno uz rokas likt šo pulksteni, apskati arī Polar Grit X apskatu.

Ar Jāni mums ir arī Aplīša saruna, kā arī ar Jāni parunājām zoom pirms gada sarunā vairāk nekā 2 metru attālumā. Apskaties!


Viena no unikālajām funkcijām Polar Grit X ir Hill Splitter. Šī funkcija izšķir kāpumus un kritumus un tos ērti var analizēt pēc treniņa vai sacensībām Polar Flow mājas lapām. Jautājam Jānim par pieredzi ar šo funkciju:

Polar GritX tā arī nav sanācis izmēģināt nopietnos kalnos, jo ar to skrienu kopš pagājušā gada maija un ārzemēs neesmu bijis. Latvijā esmu skrējis un testējis Siguldā, Stirnu Buks posmos, cik nu tie bija un Vilkaču maratons trasē. Pārējie treniņi jau sanāk pa līdzenumu.
Uzskatu, ka Hill Splitter funkcija ir noderīga, ja to var pielietot (ir kur pielietot). Latvijā esmu analizējis treniņus Siguldā un Vilkaču maratons trasē, lai saprastu kā mainās ātrums (ilgums) apli no apļa, pievarot kāpumus.

polar grit x hill splitter
polar grit x hill splitter
Polar Grit X automātiski atpazīst kāpumus un ļauj tos ērti analizēt Polar Flow lapā

Vai Tu izmanto iespēju treniņu sastādīt pirms treniņa?

Jā, es esmu sataisījis savus specializētos treniņus Polar Flow pie favorites, kurus vienkārši ielieku kalendārā pēc nepieciešamības un kalendāru sasinhronizēju ar pulksteni un man nav jādomā, kas jādara, bet to visu redzu un signālus man priekšā dod pulkstenis. Pārsvarā tie ir dažāda veida intervālu treniņi un atkārtojumi. Tāpat šādā veidā pulkstenī ielādēju sacensību trases.

Kādi sporta veidu profili ir Tavā pulkstenī?

Pietiekoši daudz, bet noteikti varētu būt arī vairāk. Šobrīd tie ir 15 dažādi sporta veidi, pārsvarā izturības – slēpošana, skriešana, taku skriešana, ultra running (latviešu valodā īsti nav tulkojuma), riteņbraukšana, riteņbraukšana MTB, spēka treniņi, peldēšana utml. Ļoti forši, ka Polar ir arī Multisport funkcija, kur vienā treniņā vari apvienot iesildīšanos – orientēšanos – atsildīšanos, tādejādi izdalot atsevišķi skriešanu un orientēšanos.

Vai Tu izmanto vingrošanas?

Šī ir forša fīča, ka pulkstenis analizē Tavu plānoto noslodzi un izpildītos treniņus. Piemēram, ja vairākas dienas pēc kārtas skrien, tad sāk atgādināt, ka jāvelta laiks arī stiepšanās un spēka vingrojumiem. Pulkstenī ir dažādi vingrinājumu kompleksi, kurus vari izvēlēties un izpildīt, lai pašam nav jādomā vai jāmeklē vingrojumu komplekss. Man tas patīk un tas ir ērti. Protams, ka tie ir tādi basic kompleksi, bet labāk pildīt tos, nekā vispār aizmirst par stiepšanos un spēka vingrinājumiem.

Vai pievērs uzmanību atjaunošanās datiem? 

Jā, es skatos un sekoju līdzi tam kā pulkstenis mani analizē. Ja slodze ir par intensīvu un vairākas dienas no vietas, tad tiek norādīts, ka jāpievērš uzmanība Cardio treniņiem vai arī, ja trenējies vairāk nekā esi uzstādījis savu iknedēļas apjomu, tad sāk norādīt, ka nepieciešama atpūta utml. Tās ir svarīgas lietas un patīkami, ka ikdienā par to neļauj aizmirst tāds vienkāršs rīks kā pulkstenis.

Pāris jautājumi par izmantošanu ikdienā. Kā Tev patīk dizains?

Dizains ir foršs, pulkstenis ir ļoti ērts un viegls. Ikdienā vispār netraucē un nav kauns atstāt pulksteni uz rokas arī svinīgākos brīžos.

Vai pievērs uzmanību soļu skaitam?

Īsti nē, jo ikdiena man ir samērā aktīva un nav speciāli jādomā vai veicu kaut kādu soļu skaitu X, lai izpildītu dienas aktivitāšu apjomu. Interesanti bija sekot līdzi, ka veici būvuzraudzību TC Sāga, tad ikdienā noieto soļu skaits brīžiem tuvojās 30 000 un tas jau ir nopietni, neskaitot klāt vēl treniņus.

Vai pievērs uzmanību miegam?

Periodiski. Protams, ka ir interesanti analizēt miega kvalitāti arī ar datiem, bet es pats jūtu, kad guļu labi un esmu atjaunojies un kad nakts nav izdevusies un būtu jāpiebremzē arī ar treniņiem. Tā saucas pieredze un sevis nolasīšana. Man ari patīk gulēt bez pulksteņa. Tā teikt, lai naktī ap sevi nebūtu nekādu gadžetu utml. Mobilo telefonu arī atstāju citā istabā.

Kāds vārds nobeigumā?

Katrā ziņā galīgi neesmu vīlies pulkstenī un tā piedāvātajās iespējās. Vienīgi varētu būt ērtāka maršrutu izveidošana.


Paldies Jānim Kūmam par dalīšanos ar savu viedokli. Pieseko Jānim instagram un, ja arī Tu vēlies tikt pie Polar Grit X, mums tagad ir ļoti draudzīgas cenas! Kā arī, apskati Polar Grit X apskatu, bet ja vēl ir jautājumi – droši raksti mums!


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *