Polar Ignite 3 apskats

polar ignite 3

Polar nesen nāca klajā ar jaunu Ignite versiju – Ignite 3! Glīts, jauks, ar amoled ekrānu, relatīvi sportisks… Foršs Polar pulkstenis! Bet, par visu pēc kārtas!

Kas jauns?

Jaunais Polar Ignite 3 izceļas ar divām jaunām lietām, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem.

Pirmkārt – super smuks amoled ekrāns! Ļoti glīts, Gorilla Glass, skārienjūtīgs, ļoti krāsains ekrāns.

Otra lieta – lai arī Ignite 3 nekādā ziņā neizskatās pēc nopietna sporta pulksteņa, tam ir multiband GPS (tas nozīmē, super precīzs GPS arī sarežģītos apstākļos). Pat sportiskā gala Polar vēl nav Multiband GPS. Ignite 3 ir. Forši!

Dizains

Pulkstenis, tātad, ir ļoti glīts, smalks, ar ļoti foršu amoled ekrānu. Tas ir skārienjūtīgs, tam ir viena podziņa. Tas sver 35g, kas nozīmē – uz rokas to gandrīz nejūt.

Versijas

Polar Igntie 3 ir pieejams četrās krāsās. Nekādas savādākas versijas tam nav. Klasiski melns, bēšīgs ar zeltu (bildēs), violetīgs un brūns ar kaparu. Visi smuki, gaumes dažādas, par saviem favorītiem nemaz nekomentēšu.

polar ignite 3
Polar Ignite 3 pieejams četrās krāsās. Nāc tās apskatīt uz Pulsometrs.lv, Cēsu ielā 31, Barons kvartālā.

Polar Ignite 3 cena

Patīk / nepatīk?

Lietojot Polar Ignite 3 ir izkristalizējušās dažas lietas, kas ierindojas stabiņos “patīk”, “nepatīk”. Zem tabulas atradīsi sīkākus paskaidrojumus. Ņem vērā, ka šis ir ļoti subjektīvs saraksts, iespējams, ka Tev šāda tabula aizpildītos pavisam savādāk.

PatīkNepatīk
Dizains – izskatās fantastiskiNakts režīms
Tas ir īsts Polar sporta pulkstenisTelefona paziņojumi rādās jocīgi
Multiband GPSModinātājs tikai viens
Miega mērījumi

+ Dizains – izskatās fantastiski. Jā, šeit nav daudz ko piebilst. Manuprāt, tas izskatās ekselenti, par ko liels prieks. Malači, Polar!

+ Tas ir īsts Polar sporta pulkstenis. Polar ir bijis sporta lauciņā vairāk kā 40 gadu un zina ko dara. Arī šis modelis – lai arī izskatās pēc viedpulskteņa, tas ir apveltīts ar visām noderīgajām Polar funkcijām.

+ Multiband GPS. Šis ir pirmais Polar pulkstenis, kuram ir Multiband GPS. Lai arī ne tuvu tas sportiskākais. Gribētos domāt, ka tuvākajā laikā gaidāmi arī jauni modeļi sportiko pulksteņu segmentā.

+ Miega mērījumi. Polar skaita visas ikdienas funkcijas, arī miegu. Miegu, manuprāt, īpaši labi mēra Polar ierīces. Interesanti dati, paskatos katru dienu.

– Nakts režīms. Šis ir pie negatīvajiem. Proti – ja naktī jāpaskatās, cik pulkstenis, ar spožo gaismu sanāk izgaismot visu istabu. Gribētos īpašu visas nakts režīmu, kad pavisam blāvs ekrāns var paziņot noderīgāko – pulksteņa laiku. Gribētos nakts režīmu, kuru es specifiski varu pielāgot savām vajadzībām. PIeņemsim, ka zvanus es gribu saņemt uz rokas, bet dažādus paziņojumus ne. Spilgta gaisma pa visu istabu varētu izklausīties kā sīkums, bet, ja tas pamodina manu sievu, tas apdraud manu laulību!

– Telefona paziņojumi rādās jocīgi. Kad atnāk paziņojums, mēs varam to redzēt ekrānā, ja paceļam roku (gesture kustība). Ja to uzreiz nedaram, tad mēs varam redzēt paziņojumus pavelkot pa ekrānu uz augšu. Tas viss būtu ok, bet ne pārāk patīk, ka atnāk paziņojums un pieņemsim es esmu pie datora – es neredzu, kas ir atnācis, kamēr nemēģinu veikt šo gesture kustību, kas ne vienmēr ar pirmo reizi sanāk. Vēl sliktāk, ja braucu pie stūres. Es vēlos ātri uzmest acis, nevis kustināt roku, kamēr tas atpazīst īsto kustību. Tad jau labāk atrast telefonu un paskatīties, kas tur notiek. Bet, ja pie stūres, tad to darīt nevajadzētu – tieši pie stūres ļoti noderīgi ir paziņojumi pulkstenī, lai var ātri uzmest acis, kas notiek un nav jādomā par telefonu – skatāmies uz ceļu!

– Modinātājs tikai viens. Ir cilvēki, kas nesaprot, priekš kam vispār vajadzīgs modinātājs pulkstenī. Es, savukārt, mēdzu tos izmantot ļoti aktīvi un ar vienu nepietiek. Viens regulārais, viens, kā atgādinājums vakarā, ka jāiet gulēt, vēl šad tad, kad jāceļas īpaši agri ir jāsaliek modinātāji ik pēc 5 minūtēm, ja nu gadās pirmo izslēgt. Bet Polar ir tikai viens modinātājs un, manurpāt, tas nav pietiekami.

Polar Ignite 3 baterijas izturība

Manā pieredzē pulkstenis izturēja apmēram 6 dienas, kad nebija neviena treniņa un ekrāns pēc noklusējuma bija izslēgts . Kad bija treniņi un bija arī ieslēgts ekrāns “always on”, tad 4 dienas. Manuprāt, pilnīgi ok šada tipa pulkstenim ar amoled ekrānu.

Specifikācijā rakstīts – līdz 5 dienām ikdienā un līdz 30h GPS režīmā. 30h ir tiešām daudz – tas der pat ultramaratonistiem.

Ikdienas funkcijas

Vai Polar Ignite 3 ir vairāk viedpulkstenis vai sporta pulkstenis? Droši vien to varētu saukt – fitnesa viedpulkstenis. Vairāk ikdienai, bet der arī sportam. Ne nopietniem sportistiem – bet cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu.

polar ignite 3 miegs un soļi
Polar Ignite 3 skaita ikdienas aktivitātes un ļoti labi mēra miega ilgumu un kvalitāti

Polar Ignite 3, protams, mēra miegu, mēra ikdienā veiktās aktivitātes, soļus.

Piereģistrējot Polar pulksteni aplikācijā Polar Flow, Tev jānorāda cik aktīva vai aktīvs Tu esi un Tev būs viens no 3 aktivitāšu mērķiem. Lai to sasniegtu, veic soļus, ej sportot!

Miegu Polar mēra ļoti forši – mazliet sarežģītāk nekā citas ierīces ar daudz informāciju – būs ko apgūt, kur iedziļināties. Pēc sajūtām – Polar rādītāji parasti atbilst pašsajūtai.

Mēs varam redzēt laika apstākļu datus pulkstenī. Tas ir forši. Gan esošos, gan prognozi. Protams, pulkstenim jābūt savienotam ar telefonu.

Mēs varam pārslēgt mūziku, pagriezt skaļāk vai klusāk. Mēs nevaram ielādēt mūziku pašā pulkstenī, bet mēs varam regulēt telefonu no rokas. Tas ir ērti – dažreiz sportojot, mēs telefonu noglabājam dziļā kabatā un ērtāk mūziku regulēt ir no pulskteņa.

Elpošanas vingrinājumi Serene būs ļoti noderīgi, lai cīnītos ar stresu, atbrīvotu prātu no kreņķiem, labāk gulētu vai spētu fokusēties. Paņem pauzi – uzelpo! Dažreiz viss, kas vajadzīgs, lai izmainītu dienu – divas minūtes un dažas dziļas elpas.

Serene elpošanas vingrinājumi Tevi vadīs, lai nomierinātu elpošanas biežumu līdz 6 ieelpām/izelpām minūtē, kas veicina sirds ritma mainīgumu. Pulkstenis novērtēs Tavu elpošanas un sirds ritma esību vienā ritmā, ko varēsi novērot pēc animācijas krāsas. Pēc vingrinājuma redzēsi cik laika esi pavadījusi/is kādā no 3 dažādiem stāvokļiem. Šie stāvokļi tiek saukti Amethyst, Sapphire un Dimond – ja Tev izdodas sasniegt Dimond, tad Tev ir izdevies sasniegt tiešām labu elpošanas / sirds ritma sinhronu darbību.

Vingrinies elpot no rīta, lai sāktu labi apzinātu dienu, elpo vakarā, lai uzlabotu miegu, elpo darba pauzēs, lai mazinātu stresu un uzlabotu spēju fokusēties!

polar igntie 3
Pulkstenis rāda laika apstākļus un to prognozi, kā arī – vari pārslēgt mūziku, kas skan telefonā. Forši!

Sporta funkcijas

Sporta veidi

polar ignite 3
Polar Ignite 3 ir ļoti labs pulkstenis gan treniņiem telpās, gan ārā

Ja Tu sporto savai veselībai, tad noteikti, ka Polar Ignite 3 apmierinās Tavas vajadzības. Šis ir GPS pulkstenis, kas skrienot, braucot ar velo rādīs ātrumu, distanci. Pēc sporta varēsi redzēt savus datus, varēsi redzēt kartē, kur būts.

Ja skriešana ir Tavs jaunais hobijs – trenējies pēc Polar skriešanas programmas, veic skriešanas testu. Būtībā, Polar pielāgos Tavām vajadzībām treniņplānu, kas ir ļoti labs variants kā trenēties, ja nevēlies algot dzīvu treneri. Īsts treneris joprojām ir labāka versija, bet, ja tas nav priekš Tevis – Polar skriešanas programma noteikti būs labs plāns, kā ieskriet pavasarī!

Ja Tev patīk peldēt baseinā, Ignite 3 spēs samērīt arī Tavu peldēšanas distanci, kā arī atpazīst peldēšanas stilu.

Pulkstenim nav barometriskais altimetrs, līdz ar to šis nebūs perfektais treniņu biedrs taku skrējējiem, mtb braucējiem, kalnu slēpotājiem, snovbordotājiem vai citiem sportistiem, kur svarīga ir augstuma izmaiņa.

polar ignite 3
Skriet un testēt pulksteņus ir forši! Arī ziemā!

Vēl par lietojamību sporta laikā – manuprāt, ka sportā tomēr ērtāk ir operēt ar podziņām. Ja Tev jāpārslēdz ekrāni un jāizmanto skārienjūtīgais ekrāns, dažreiz tas ir pārāk piņķerīgi. Ziemā mums ir cimdi, citreiz varbūt slapji pirksti – nav pats ērtākais variants.

Ieteiktie treniņi

Vēl tāda maza jauka funkcija Polar pulksteņos, arī Ignite 3 – ieteiktie treniņi. Vienu dienu tas iesaka kardio, citu dienu stiepšanās vai spēka treniņus. Ir redzami arī demostrējumi – ja gribi vingrot, bet nezini, ko tieši darīt – Polar pulkstenis Tev palīdzēs.

polar trenini
Ja vēlies vingrot, bet nezini, ko tieši darīt – Polar Ignite 3 ieteiks Tev īsto treniņu!

GPS precizitāte

Mežaparks ir slavens ar to, ka tur gļuko GPS pulksteņi, rāda muļķības. Aizbraucu, paskrēju – viss bija ok. Uz rokas rāda ātrumu adekvāti, kartē izskatās ļoti līdzīgi, kā ar Garmin Fenix 7X (top gala Garmin ar Multiband GPS).

Cik liela nozīme ir Multiband GPS? Vai tam ir reāla jēga, vai arī tas šobrīd ir mārketinga jājamzirdziņš? Manuprāt, ja Tu skrien pa dziļiem mežiem vai tieši otrādi – lielo pilsētu maratonus, kur ir debeskrāpji un GPS darbība ir apgrūtināta – tad tam ir nozīme. Ja Tu gribi iziet paskriet pa rajonu 6km labai pašsajūtai – Tev diez vai satrauks ja kļūda būs 10, 20 vai kaut vai 100 metri.

Protams, ja Tu trenējies nopietni – Tu gribi maksimāli precīzu GPS. Bet tad diez vai Polar Ignite 3 ir Tev vislabākā izvēle.

polar ignite 3 gps precizitāte
GPS līknes Mežaparkā – Polar Ignite 3 zilzaļā līnija, Garmin Fenix 7x – violetā.

Pulsa precizitāte

Pulsa precizitāte no rokas – mūžīgais jautājums – vai mēra labi, vai tomēr nē? Mūsu pieredzē, Polar pulksteņi mēra diezgan labi. Kamēr Tu neskrien intervālus, nenodarbojies ar sportu, kur iesaistītas rokas. Intervāli, slēpes, svaru celšana ut.t. – izmanto pulsa jostiņu.

Lūk, treniņš Mežaparkā, skrējiens – intervāli. Violetā līnija ir samērīta ar pulsa jostiņu, zilzaļā – Polar Ignite 3. Violetā līnijā, pēc apm. 16. minūtes mēs varam saskatīt skaidrus septiņus intervālus, ar zilzaļo – grūti pateik, cik sprintiņu ir bijis. Ja vēlies trenēties tā nopietnāk – izmanto pulsa jostiņu!

polar pulsa prcizitāte

Noslēgumā

Polar Ignite 3 ir burvīgs pulkstenis cilvēkiem, kas vēlas sportot, bet nevēlas sporta pulksteni uz rokas. Ļoti glīts, pietiekami izturīgu bateriju, ar daudzām foršām funkcijām. Īsts Polar, bet glīta viedpulksteņa ietvarā. Ja Polar Ignite 3 ir priekš Tevis – nāc uz Pulsometrs.lv pēc savējā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *