Polar M200 apskats

Polar nācis klajā ar budžeta GPS pulsometru ar optisko pulsa mērītāju. To sauc Polar M200. Tas ir apaļš, sarkans un melns, ar maināmām siksniņām. Šobrīd tas maksā 149.90eur un šķiet, ka tas ir katru euro vērts.

Kas ir Polar M200?

Polar M200 ir GPS pulsometrs, kas mēra skriešanas ātrumu un distanci ar iebūvētu GPS un mēra pulsu ar iebūvētu optikso pulsa mērītāju. Polar M200 var izmantot arī citiem sporta veidiem un tam var pievienot pulsa jostiņu precīzākiem pulsa datiem.
Šī ierīce sekos līdzi arī ikdienas aktivitātēm – soļiem, miegam un kalorijām. Šī ir lieliska ierīce jauniem cilvēkiem par ļoti draudzīgu cenu.

Dizains un lietojamība

Izskata ziņā šī ierīce noteikti nebūs dizaina ikona, tā ir vienkārša, ērta ierīce ar vienkāršu melnbaltu ekrānu. Siksniņas krāsa šī apskata rakstīšanas brīdī pieejama sarkana un melna, bet tuvākajā nākotnē solās, ka būs arī citas krāsas.
Pulsometra lietošana ir ar divām pogām navigējot pa izvēlnēm vainu pogu piespiežot vai pogu piespiežot un turot. Tas nav visērtākais veids, kā pārvietoties pa izvēlnēm, bet, ar laiku pierod.
Ekrāns ir melnbalts, tā izšķirtspēja nudien nav nekāda izcilā, bet rādītāji ir skaidri un saprotami. Vienā ekrānā iespējami divi rādītāji, piemēram, ātrums un sirds ritms vai laiks un noskrietie kilometri. Iespējams arī vienā ekrānā attēlot tikai vienu rādītāju, tad to nolasīt ir mazliet vieglāk. Patīkami, ka ar rokas kustību var ieslēgt gaismiņu, lieliski noder skrienot tumšos vakaros.

polar m200 gps pulsometrs | pulsometrs.lv

Polar M200 sporta veidi

Polar šo pulsometru ir paredzējuši, pirmkārt, skriešanai, bet tas, protams, izmantojams arī dažādos citos sporta veidos. Sporta veidus vari pats izveidot Polar Flow mājas lapā un pielāgot dažādus iestatījumus, piemēram, datu laukus, ko redzat sporta laikā.

Ja vēlaties nodarboties ar velobraukšanu, tad to, protams, varat darīt, bet tas nebūs savienojams ar ātruma un kadences sensoriem. Tā kā pulsometrs ir ūdens izturīgs, ar to droši var doties peldēt, bet tas neskaitīs nopeldētos baseinus. Tas skaitīs, savukārt, pulsu no plaukstas locītavas arī ūdenī.

Baterijas izturība

Ražotājs sola, ka šis pulsometrs izturēs līdz 6 dienām, trenējoties 1h dienā ar ieslēgtu GPS vai līdz 6h GPS režīmā. Precīzi notestēt šo rādītāju mums neizdevās, jo ik pa brīdim bija vēlme to pieslēgt pie datora, lai nosinhronizētu kādus iestatījumu un šajā laikā pulsometrs arī lādējas. Bet jāsaka, ka realitātē baterijas izturība varētu būt, kā solīts – tā būs pietiekami laba cilvēkiem, kas iet skriet dažas dienas nedēļā, bet ar to būs par maz garāku piedzīvojumu meklētājiem.

Polar M200 pulsa mērītājs

Skrienot

Optiskie pulsometri mēdz būt neprecīzāki intensīvos treniņos, bet diezgan labi vienmērīgos skrējienos. Tā arī izmēģinājām, viens garāks skrējiens (~17km) un viens pavisam īss ar īsiem intervāliem.

Skrienot garu, lēnu skrējienu, pulsa dati gandrīz sakrīt ar pulsa datiem no pulsa jostiņas. Atšķirības tiešām ir nebūtiskas, izņemot skrējiena sākumu. Šķiet, ka optiskajam pulsa mērītājam nepieciešama iesildīšanās, tāpat kā mums – cilvēkiem.

Skrienot īsus intervālus visbiežāk optiskie pulsa mērītāji nereaģē tik labi, kā jostiņas, bet ar Polar M200 – šķiet tuvu patiesībai. Protams, nav izcils rezultāts, un, ja Tu vēlies nodarboties ar nopietniem intervālu treniņiem, tad labāk izmantot jostiņas. Cerams ar laiku un programmatūras atjauninājumiem, pulsa dati kļūs arvien precīzāki.

Polar M200 | pulsometrs.lv | gps pusloemtrs
Ziemā patīkamāk izmantot pulsa jostiņu un pulsometru vilkt virs drēbēm

Polar M200 var savienot arī ar Polar H7 pulsa jostiņu – noderēs tiem pašiem intervālu treniņiem, kā arī brīžos, kad ārā ir auksts un pulsometru patīkamāk vilkt virs drēbēm.

Polar M200 baseinā

polar m200 | pulsometrs.lv
Šobrīd pētam arī jaunos GoPro – šī bildes uzņemt ar GoPro Hero5 Black

Polar M200 var izmantot arī baseinā, bet pulsa precizitāte gan nebūs tā labākā. Arī Polar nesola, ka pulss strādās ūdenī, tapēc – ņemiet pulsometru līdzi ūdenī, bet pulsa rādījumiem neuzticieties.

Ikdienā

Ikdienā optiskais pulsa mērītājs ir izslēgts un tas pulsu dienas gaitā nemēra un nekur neieraksta. Bet, ja vēlies uzmest acis pulsam, tad to var ieslēgt. Bet, tas joprojām nekur netiks ierakstīts. Visas ikdienas aktivitātes tiks mērītas balstoties uz akselerometru, kas uztver kustības.

Polar Flow skriešanas programma, treniņu ielādēšana

Polar Flow mājas lapā vari izveidot treniņprogrammu skriešanai, uzstādot mērķi 5km, 10km, 21km vai 42km. Programma tiks uzģenerēta atbilstoši Tavai treniņu vēsturei -, būs skriešanas treniņi, būs vingrošanas treniņi. Vingrošanas treniņiem mājas lapā atradīsi video pamācības un treniņi, pēc sinhronizācijas, būs ielādēti pulsometrā. Šis ir ļoti patīkams serviss no Polar puses, kas palīdz gan ar motivāciju, gan padomu. No pieredzes zinu, ka daudz vieglāk ir iziet treniņā, ja tas ir ierakstīts plānā un ir arī konkrēti zināms uzdevums.

Ikdienas aktivitātes

Šis pulsometrs, gluži tāpat kā citi jaunās paaudzes Polar pulsometri (Polar M400, Polar V800, Polar A360, Polar A300, Polar Loop2), skaitīs arī ikdienas aktivitātes – soļus, miega ilgumu un kvalitāti. Polar aplikācijā šie dati ir ļoti viegli apskatāmi un mājas lapā varat analizēt cik aktīva/-s esi bijusi/-is dienu, nedēļu vai mēnešu šķērgriezumā. Tāpat, varat pievienot arī Polar Balance svarus un sekot līdzi, kā sports un ikdienas aktivitātes ietekmē svara izmaiņas.

Galvenās atšķirības no Polar M400

Polar M400 modelis iznāca aptuveni pirms 2 gadiem un joprojām ir ļoti pieprasīts pulsometrs. Funkcijas, ko atradīsiet Polar M200, bet neatradīsiet Polar M400 ir šādas:

  • Optiskais pulsa mērītājs
  • Vibrācija
  • Viegli maināmas siksniņas

Polar M400, savukārt, ir labākas izšķirtspējas ekrāns, kur vienlaicīgi var redzēt 4 datu laukus un tam ir labāka baterijas izturība.

Secinājumi – šis ir lielisks pulsometrs…

Šis ir tiešām lielisks budžeta pulsometrs cilvēkiem, kuri vai nu nevēlas tērēties vai savas attiecības ar sportu nav attīstījuši tik tālu, lai ieguldītu. Šis ir lielisks pulsometrs cilvēkiem, kuri grib sāk skriet – Polar Flow treiņprogramma būs lielisks palīgs. Ļoti piemērots jauniešiem, vai vienkārši sirdī jauniem cilvēkiem.

Pasūtiet Polar M200 jau šodien!

1 comments

  1. Ohmans

    Sveiki.

    Vari pateikt kādu programmu tu izmanto pulsa datu salīdzināšanai!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *