Polar M430 apskats!

Lattelecom Rīgas maratons, Stirnubuks, Izskrien Rīgu un lērums treniņu noskrieti ar ilgi gaidīto Polar M430. Kāds ir šis jaunais GPS pulsometrs, ar ko tas atšķiras no iepriekšējā Polar M400, kas jauns un kas atšķirīgs – par to šajā apskatā.

Polar M400 ir viens no visu laiku populārākajiem pulsometriem, ne tikai pie pulsometru čaļiem, bet visā pasaulē. Šis modelis joprojām ir aktuāls un iecienīts, neskatoties uz to, ka tas tika izlaists pirms apmēram 2.5 gadiem. Tagad klāt ir Polar M430 – uz M400 bāzēts uzlabots modelis.

Kas ir Polar M430?

Polar M430 ir treniņu kompanjons. Tas ir aprīkots ar GPS, kas ļaus redzēt ātrumu un distanci, sportojot ārpus telpām. Polar M430 mēra pulsu no plaukstas locītavas, bet ir iespējams to salāgot arī ar pulsa jostiņu. Polar M430 mēra arī ikdienas aktivitātes, skaita soļus, skaita miega datus, parāda paziņojumus par ienākošajiem zvaniem un īsziņām.

Polar M400 un Polar M430 ir ļoti līdzīgas ierīces, gan vizuāli, gan funkcionāli. Ja esi pazīstams ar Polar M400, skrollē zemāk, kur uzskaitītas visas atšķirības. Ja neesi pazīstams ar Polar M400 – turpinām lasīt šeit pat!

Dizains

Polar M430 būs pieejami trīs krāsās – pelēks, balts un oranžs. Ierīce ir ļoti ērta un viegla, izskatās, manuprāt, sportiski, bet ne prasti. Lietojamības ziņā ierīce ir vienkārši lietojama, tai ir piecas podziņas, vienkāršs, melnbalts, labi saskatāms ekrāns. Polar M430 nebūs stila objekts vai statusa simbols, tā ir laba, viegli lietojama sporta ierīce.
Pulksteņa ekrāna dizains ir maināms, pielāgojams Tavai gaumei.

polar m430 | pulsometrs.lv

Treniņi ar Polar M430

Polar M430 Tu vari izveidot tieši savu sporta veidu – skriešanu, baletu, velo, boksu, skvošu, airēšanu un tā tālāk un tā joprojām. Izvēlēties ir no kā, trūkst vienīgi tehniskie sporta veidi, kā motokross. Katram sporta veidam Tu vari salikt vēlamos datu laukus – ekrānā vari vienlaicīgi salikt 4 rādītājus vai mazāk. Piemēram, ātrumu, laiku, veikto distanci un sirds ritmu. Var ekrānā atstāt tikai vienu rādītāju, lai tas būtu vieglāk salasāms.

Polar Flow mājas lapa

Polar Flow mājas lapā varēsi analizēt visus savus treniņus, ikdienas aktivitātes, miega ilgumu un kvalitāti. Šeit, Tu varēsi arī izveidot iepriekš sagatavotu treniņu, sekot līdzi atjaunošanās statusam, izveidot skriešanas treniņplānu. Polar Flow mājas lapa ir ļoti labi izstrādāta, tā ir viegli lietojama, pārskatāma, ar daudzām labām funkcijām un iespējām.
Ja vēlies kontrolēt savu svaru, pievieno arī Polar Balance svarus un seko līdzi aktivitātes un svara korelācijai.
Polar Flow var automātiski savienot arī ar Facebook, lai visi draugi redz, kā Tu sporto, kā arī ar citām sporta aplikācijām – Strava, TrainingPeaks, MyFitnessPal un Nike+.

polar flow | pulsometrs.lv

Polar Flow aplikācija

Arī telefonā varēsi apkatīt savus datus, ielādēt treniņus vai mainīt iestatījumus ar Polar Flow aplikāciju. Aplikācija strādā gan ar iOS, gan Android ierīcēm. Aplikācija būtībā ir tā pati mājas lapa, tikai ar nedaudz mazāku funkcionalitāti. Šeit ļot ērti varēsi apskatīt treniņu datus, ikdienas aktivitātes datus, vari izveidot un pielāgot jaunu sporta veidu, ko vēlies redzēt pulsometrā. Ja vēlēsies izveidot jaunu treniņprogrammu, dodies uz mājas lapu, bet ikdienas lietošanai izmanto aplikāciju.
No dizaina un lietojamības puses jāsaka, ka gan mājas lapa, gan aplikācija ir viegli lietojamas un viegli saprotamas.

Pulsa precizitāte

Katru reizi, kad testējam pulsometru ar iebūvēto pulsa mērītāju mēģinām saprast vai tas iebūvētais pulsa mērītājs strādā precīzi vai rāda muļķības. Tāpat arī, protams, ar šo – gribējām zināt, ko tas parādīs. Skrienot ar Polar M430 secinājumi tādi paši kā parasti – ja Tavi treniņi sastāv no intervālu treniņiem, treniņiem stadionā, intensīviem treniņiem sporta zālē – izmanto pulsa jostiņu. Ja vēlies tiešām zināt precīzus datus – izmanto pulsa jostiņu. Ja vēlies trenēties šaurās pulsa zonās – izmanto pulsa jostiņu. Bet ja jostiņas Tev galīgi neiet pie sirds (ap krūšu kurvi), tad Polar M430 varētu būt viena no labākajām izvēlēm, jo rādītāji izskatās diezgan labi. Piemēram, Stirnu buka zaķi skrienot, dati izskatās pat ļoti labi. Tāpat vienmērīgā skrējienā tepat pa Rīgas parkiem.

polar m430 | pulsometrs.lv
Pulsa dati skrienot Stirnubuka distanci Zaķis Smecersilā. Violetā līnija – Polar M430, zilā – pulsa jostiņa kopā ar Suunto Spartan Sport.
polar m430 | pulsometrs.lv
Stadiona treniņš ar mainīgām slodzēm. Violetā līnija Polar M430, zilā – pulsa jostiņa ar Suunto Spartan Sport.
polar m430 | pulsometrs.lv
Pulsa dati lēnā rīta skrējienā. Violetā līnija – Polar M430, zilā – pulsa jostiņa kopā ar telefonu.

Ikdienas aktivitātes

Polar M430 skaitīs soļus, kalorijas, miega ilgumu un kvalitāti, kā arī brīdinās, ja būsi sēdējusi/is pārāk ilgi. Datus ērti varēsi apskatīt Polar Flow aplikācijā un mājās lapā. Šī funkcionalitāte ir ļoti motivējoša kustēties vairāk – kad aptaujājām mūsu klientus, kas izmanto ierīces ar šādām funkcijām, lielākā daļa sacīja, ka, kopš šādas ierīces iegādes, kustas vairāk.
Dienas aktivitātes mērķi varēsi pielāgot savam aktivitātes līmenim tā, lai mērķis ir sasniedzams, bet lai tas ir arī izaicinājums. Pulsometru čaļi vienmēr iesaka izvirzīt arī mērķi atrast katru nedēļu 20 minūtes rezultātu analīzei – padomā, kur esi bijis aktīvs, kur noslinkoji un kā nākamajā nedēļā vari rezultātus uzlabot.

Kas jauns – ar ko M430 atšķiras no Polar M400?

Dizains

Polar M430 būs pieejams trīs krāsās – pelēks, oranžs un balts. Polar M400 ir pieejams melns un balts (vēl nesen bija arī zils un sarkans, bet vairs nav). Polar M430 ir par pieciem gramiem vieglāks (56g pret 51g), un dīvainā kārtā šo niecīgo izmaiņu var ļoti labi just. Ekrāns abiem pulsometriem ir vienāds, izšķirtspēja kāda bija Polar M400, tāda ir joprojām Polar M430. Siksniņa jaunajam Polar M430 ir mazliet savādāka, mazliet foršāka.

Sirds ritma mērītājs

Lielākā šo pulsometru atšķirība ir tāda, ka Polar M430 ir iebūvēts optiskais pulsa mērītājs. Polar M400 nopērkams kompektā ar pulsa jostiņu, bet M430 tādas komplektā nebūs. Ja vēlamies precīzākus pulsa datus, tad pulsa jostiņu jāpērk atsevišķi.

Vibro/audio

Viens no Polar M400 mīnusiem ir tāds, ka tam nav vibrāciju paziņojumi. Skrienot sacensībās vai pilsētā, pīkstuli var nedzirdēt, bet, ja pulsometrs vibrē uz rokas, to nevar nejust. Tas nu ir mainījies ar Polar M430, kuram ir vibrācija, bet nav audio. Lieliska funkcija arī modinātājam – ja blakus guļ kāds, kurš nevēlas celties tik agri (jo mēs, sportiskie cilvēki, visi skrienam rīta rosmi sešos no rīta!!!), tad vibrācija uz rokas blakus guļošo nepamodinās.

Lādētājs

Jaunajam Polar M430 ir savādāks lādētājs, kas no lietotāja skatpunkta ir mīnuss, jo tagad tas būs jālādē tikai ar to vienu vadu, kas nāk komplektā ar pulsometru. Polar M400 lādētājs ir microUSB, un šāds vads mūsdienās atrodams uz katra stūra.

polar m430 apskats | pulsometrs.lv
Jaunajam Polar M430 būs speciāli pielāgots lādētāja vads, Polar M400 ir plaši sastopamais microUSB vads

Baterija

Gan jaunajam Polar M430, gan Polar M400 baterijas izturība GPS režīmā ir līdz 8h, bet jaunajam M430 ir iespējams mainīt GPS precizitāti, lai ietaupītu bateriju. Izvēloties Power save, long session GPS darbosies līdz 30h.

polar m430 | pulsometrs.lv
Polar M430 iespējams mainīt GPS precizitāti, lai pagarinātu baterijas darbības laiku

Ar Polar M430 bateriju pulsometru čalim sanāca tāda pieredze – devos skriet garo treniņu un biju aizmirsis pulsometru uzlādēt. Pēc 20min tas paziņo, ka mums baterija atlikusi vairs tikai 1h ierakstīšanai. “Nu, nekas, paliksim bez datiem,” nodomāja pulsometru čalis. 1.5h vēlāk, Polar M430 paziņoja, ka GPS tiek izslēgts un mums atliek baterija vēl 1h. Atlikušajos pāris km ātrumu un distanci tas bija nomērījis balstoties uz rokas kustībām. Ļoti forši – tagad man ir ierakstīts viss laiks, pulss visa treniņa laikā, tikai pāris pēdējie km nav redzami kartē.
Ļoti patīkami, ka ir piedomāts pie šādiem niekiem, tas nozīmē, ka Polar saprot savu auditoriju un domā par viņu vajadzībām. Šo treniņu vari apskatīt šeit.

Miega mērījumi

Polar M400 mēra miega ilgumu un kvalitāti, bet ar Polar M430 būs pieejami Sleep Plus rādītāji. Sleep plus ir padziļināti miega dati, kas parādīs cik nepārtraukts ir Tavs miegs, miega ilgums un kāda ir kvalitāte.

polar m430 sleep plus | pulsometrs.lv polar m430 sleep plus | pulsometrs.lv

Skriešanas ātrums un distance, skrienot pa slīdceliņu

Polar M430 spēs noteikt skriešanas ātrumu un distanci arī skrienot pa slīdceliņu. Tas tiks balstīts uz kustības sensora datiem un, ja ir skriets ārā ar GPS, tas būs nokalibrējies un visticamāk diezgan precīzs. Polar M400 to nemāk. (labojums – kā izrādās, jau no janvāra, pēc programmatūras atjauninājumiem, šī funkcija ir arī Polar M400 pulsometriem)

Atjauninājumi

Polar M400 treniņu un aktivitāšu datus var pārlādēt caur aplikāciju, bet lai uzinstalētu atjauninājumus, tas jāsprauž pie datora. Polar M430 savukārt var iztikt tikai ar aplikāciju telefonā vai planšetē.

Sinhronizācija

Ar Polar M400 Tev bija jāatver aplikācija, jānospiež poga, lai sāktu sinhronizāciju. Ar Polar M430 katru reizi, kad atveru aplikāciju, visi dati, ko vēlējos redzēt, jau ir priekšā. Forši!

Secinājumi

Pirmajā brīdī es biju mazliet vīlies par šo ierīci, jo tai nav ne spīdīgs, krāsains ekrāns, ne arī satriecošas funkcijas, par kādām var tikai brīnīties. Bet, jo vairāk to lietoju, jo vairāk sapratu – Polar ir ņēmuši savu Polar M400, kas ir ļoti labs modelis, un noņēmuši tam gandrīz vai visus mīnusus. Varētu teikt, ka visus – nekādi neatrisināti mīnusi prātā nenāk, vienīgi, ka tagad tam ir īpašs lādētājs, vairs nederēs miniUSB kabelis. Polar M430 ir ļoti labs treniņu kompanjons, ļoti pārdomāts, labi izstrādāts, ērts un izskatīgs, un tas ļoti labi pildīs tā galveno funkciju – palīdzēs Tev būt aktīvākam un veselīgākam!

Ja vēlies būt pirmais, kas pie šī tiek, rezervē to šeit! Tā cena būs 229eur. Būšot pieejams aptuveni ap Jāņiem!

7 comments

 1. Kaspars

  Kopš 26.01.2017 Polar M400 prot noteikt skriešanas ātrumu un distanci arī skrienot pa slīdceliņu.
  http://support.polar.com/en/updates/m400_1925_firmware_update_speed_and_distance_from_the_wrist?product=M400

  1. Māris Berķis

   O, pulsometru čalis šo bija palaidis garām! Paldies!

 2. Varu

  Izskatās, ka, vismaz teorētiski, arī M400 būtu iespējams ar firmware update’u uztaisīt energo taupošo GPS režīmu, tas pats par automātisko sinhronizāciju vai kā viņu tur, kad dati jau ir aplikācijā, to atverot, nevis gaidot, kā ar M400.

 3. Artis

  Ja plāno iegādāties šo pulsometru un ja tev ir tetovējumi un plaukstas pamata locītavas, tad pērc arī pūlsa jostu.
  Sensors kurš mēra pulsu uz notetovētas ādas nedarbojas.

 4. Jānis

  Vai tas strādā kopā ar velo ātruma un kadences sensoriem?
  Kā ir ar baseinu, peldēšanu – vai mēra pulsu peldot?

  1. Māris Berķis

   Nē, ar velo ātruma un kadences sensoriem nevarēs sakonektēt. Baseinā, kaut ko mērīs, bet šiem datiem nevar uzticēties.
   Ja šie ir Jums aktuāli jautājumi, tad piemērotāks būs Polar V800 – https://pulsometrs.lv/produkts/polar-v800-hr-multisporta-pulsometrs/

 5. ilze

  Nopirku pulksteni, izskrēju skrējienu, un nesanāk no pulksteņa datus dabūt polar flow aplikācijā. ielādējas precīzi 47%. pulsktenī rādās, ka ierīces nav sapārotas.. kas ir nepareizi izdarīts. telefonā gan polar ir atrasts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *