Polar Verity Sense apskats (+video)

Jaunais Polar Verity Sense

Polar pavisam nesen nāca klajā ar jaunu optisko pulsa jostiņu – Polar Verity Sense. Šajā apskatā par to, kas jauns un kādi izskatās dati, ja tos salīdzina ar krūšu pulsa jostiņu. Laižam!

Papildinājums – par Polar Verity Sense izmantošanu baseinā.

Bet, ja nepatīk lasīt, skaties video:

Kas ir optiskās pulsa jostiņas?

Šobrīd ir divi populāri veidi, kā mērīt pulsu. Pirmais – ar pulsa jostiņu, ko liekam ar krūšu kurvi – šī jostiņa uztver sirds elektrosignālu, kas rodas tai saraujoties, un nosūta datus uz pulksteni/telefonu vai kādu citu ierīci.

Otra metode ir optiskie pulsa mērītāji, kas parasti ir iestrādāti pulksteņos. Tie mēra pulsu no rokas. Šī metode pēc idejas spīdina gaismu mūsu asinsvados, analizē atstarošanos un šādi saskaita mūsu pulsu.

Optiskā pulsa jostiņu, attiecīgi ir pulsa jostiņa, kas izmanto optisko tehnoloģiju. Tam ir savi plusi un savi mīnusi.

Jostiņu liekam uz rokas – vai nu zem vai virs elkoņa locītavas.

Plusi

Jostiņu lietot ir ļoti ērti. Mēs to uzliekam augstāk uz rokas, uz bicepsa vai uzreiz zem elkoņa locītavas. Mēs varam boksēties, spēlēt volejbolu, vingrojot gulēt uz vēdera – darīt daudz dažādu aktivitāšu, kur pulkstenis vai krūšu pulsa jostiņa būtu apgrūtinājums.

Šai Polar pulsa jostiņai komplektā ir arī klipsis peldbrillēm, lai mēs ērti varam mērīt pulsu baseinā. Forši!

Pulsa precizitāte – parasti ir labāka nekā pulksteņu optiskie sensori. Visticamāk tādēļ, ka mēs to liekam augstāk uz rokas, kur tā labi pieguļ un nekustās.

Mīnusi

Arī mīnuss šai jostiņai ir precizitāte. Zemāk ir precizitātes testi un redzēsiet, ka tā ir tiešām laba, bet, ja Tu esi tiešām prasīgs – krūšu pulsa jostiņas precizitāte ir tomēr labāka.

Kas jauns Polar Verity Sense?

Polar piedāvājumā jau pāris gadus ir Polar OH1 – optiska pulsa jostiņa, kas liekama uz rokas, bet lūk, tagad ir uzlabots modelis!

Lūk dažas jauns lietas, salīdzinot ar iepriekšējo Polar OH1:

  • baterijas izturības ilgums – 25h (iepriekš – 12h);
  • atmiņa treniņiem – 200h, 16MB;
  • komplektā universālais klipsis peldēšanai;
  • savienojama ar Bluetooth un ANT+, vienlaicīgi piekonektējama pie 2 ierīcēm;
  • peldēšanas distance, apļi;
  • Bluetooth diapazons – 100m;

Kas kastē?

Polar Verity Sense komplektā atradīsi:

  • jostiņu, kas liekama ap roku;
  • lādēšanas klipsi;
  • klipsi peldēšanai;
  • mazu maciņu, kur visus labumus turēt un pērnāsāt.
Komplektā pulsa jostiņa, pats sensors, lādētājs, klipsis peldbrillēm un mazs maciņš, kur to visu salikt

3 dažādi pielietojumi

1. Kā jau pulsa jostiņa

Polar Verity Sense Tu vari pievienot pie pulksteņiem, telefona aplikācijām – gluži tāpat, kā citas pulsa jostiņas.

2. Atsevišķi no ierīcēm, ierakstot treniņu atmiņā

Šai jostiņai ir atmiņa un Tu to vari izmantot atsevišķi no ierīcēm. Piemēram, ja Tu esi svaru zālē – telefonu vari atstāt skapītī, pēc treniņa nosinhronizēt datus ar Polar Flow aplikāciju. No datiem, Tev būs redzams treniņā pavadītais laiks un pulss.

3. Baseinā

Trešais pielietojums ir baseins. Tu vari uzklipsēt jostiņu uz peldbrillēm un, kas vēl interesanti, šajā mazajā ierīcē ir arī kustības sensors, kas mācēs saskaitīt nopeldētos baseinus.

polar verity sense
Kamēr baseini slēgti, ar peldbrillēm jāpozē birojā.

Kā pārslēgt dažādos režīmus?

Ja Tu vēlies izmantot šo jostiņu, kā parastu jostiņu, Tu vari to izņemt no kastes, palādēt un pievienot savam pulstenim vai telefona un aiziet!

Bet, ja Tu vēlies izmantot atmiņas funkciju vai peldēšanu baseinā – Tev vispirms tā jāpievieno pie Polar Flow aplikācijas. Savienošanas laikā Tev tiks jautāts cik metru baseinā Tu peldi, ko uzreiz vari ievadīt. Protams, to Tu varēsi arī katrā laikā izmainīt.

Tagad, kad pulsa jostiņa ir pievienota Polar Flow, to ieslēdzot, Tu vari nomainīt režīmus uzspiežot uz podziņas.

Jostiņai ir 3 režīmi – atmiņas režīms, peldēšanas režīms un standarta režīms. Spiežot podziņu, uzreiz pēc tam, kad tā ieslēgta, Tu vari pārslēgt režīmus.

Pulsa precizitāte

Pulsas precizitāte, protams, ir viens no svarīgākajiem jautājumiem šai ierīcei. Un, žēl, ka pagaidām nevaram to notestēt baseinā -bet apņemsimies to izdarīt, kad baseini atkal būs vaļā.

Bet, protams, skriet un mājās vingrot mums nekas netraucē, tādēļ, lūk, veseli četri grafiki.

Vienmērīgs skrējiens pa Rīgu, 2x uzskrienot Bastejkalnā

polar verity sense pulsa precizitāte

Pirmais ir diezgan mierīgs skrējiens pa Rīgu, kur pulsu sanāk paraustīt diezgan daudz. Pirmkārt, dēļ pilsētas luksoforiem, krustojumiem, otrkārt – neskrēju viens, bet kopā ar domu biedru un pļāpājot pulss mēdz kāpt uz augšu.

Kopumā var redzēt, ka pulsa grafiki ir ļoti, ļoti tuvu viens otram, ar nelielu atšķirību divos kāpumos skrējiena otrajā daļā – uzskrēju 2x Bastejkalnā un var redzēt, ka HRM-Pro augstāko pulsu noķērusi 163, bet Varity Sense – 156 sitieni minūtē. Bet vidējais rādītājs ir gandrīz identisks un jāsaka ka kopumā grafiks ļoti iepriecinošs.

Detalizetāk vari apskatīt šo grafiku šeit.

Tempa skrējiens uz Mežaparku

Otrs skriešanas treniņš – priekš pulsometru čaļa diezgan ātrs, diezgan augstā pulsā tepat uz skaisto Mežaparku.

polar verity sense pulsa precizitāte

Arī šajā grafikā var redzēt, ka grafiki ir ļoti, ļoti tuvu. Skrējiena vidusdaļā, kur nācās apstāties, var redzēt, ka uzsākot atkal skriet, Polar Verity Sense jostiņa noreaģē gadrīz tajā pašā momentā, kad HRM-pro jostiņa, kas, protams, iepriecina.

Interesanti arī, ka pirmais grafiks ir mērīts liekot pulsa jostiņu zem elkoņa locītvas, bet otrais – virs. Izskatās, ka tam nav būtiska nozīme.

Rīta #vingromājās

Sporta zāles ir slēgtas, tādēļ jāvingro mājās! Lūk divi rīti ar vingrošanu – parasti tā ir īsa joga, kā iesildīšanās un tad dažādi vingrinājumi – piepumpēšanās, presītes, muguras vingrinājumi nu vēl šis un tas. Nekas tāds, ko īpaši izcelt – normāla, laba rīta izkustēšanās.

polar verity sense pulsa precizitāte
polar verity sense pulsa precizitāte

Pirmajā grafikā kaut kas noticis ar vingrojuma sākumu – grūti teikt, kas tas ir. Redzam, ka šeit nobīdes mazliet lielākas, iespējams, ka Verity Sense nepatīk muskuļu saraušanās taisot piepumēšanās vingrinājumus. Vidējie rādītāji arī šeit ļoti, ļoti adekvāti.

Otrajā grafikā, savukārt, izskatās, ka iestrēdzis ir pulsa rādījums no krūšu pulsa jostiņas, kas varētu būt vingrojot uz vēdara – pildot muguras vingrinājumus. Šādus vingrinājumus pildot, mēdz zust signāls, jo mēs pilnībā nosedzam pulsa jostiņas sensoru, bet signāls caur mūsu ķermeni cauri netiek.

Secinājumi par pulsa precizitāti? Izskatās, ka lielākajai daļai treniņu šī jostiņa būs tiešām ļoti piemērota. Skriešanai, it īpaši vienmērīgai, labprāt izvēlēšos Verity Sense, krūšu pulsa jostiņu atstājot intervālu treniņiem.

Protams, žēl, ka šobrīd nevaram notestēt šo jostiņu baseinā, bet apņemsimies papildināt šo apskatu, līdz ko būs tāda iespēja.

Noslēgumā

Dažreiz gadās tādi produkti (nu vispār jau diezgan bieži), kurus notestēju un no domāju “hmm, šis demo modelis varētu tagad arī palikt pie manis lietošanā”. Un šī ir viena no tām reizēm.

Ne vienmēr es varu uzticēties pulksteņa rokas pulsam, bet šķiet, ar šo jostiņu varu droši doties vienmērīgākos skrējienos un veloraucienos, un izmantot vingrojot. Polar Verity Sense noteikti ir ērtāka par krūšu pulsa jostu!

Vai mēs to rekomendēsim Tev? Jā, ja Tev ir nepieciešama jostiņa, kas netraucē, ir ērti lietojama – tad izskatās, ka šī ir preczākā alternatīva krūšu pulsa jostiņām.

Ja Tu vēlies šo jostiņu sev, pasūti šeit – Polar Verity Sense!


Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *