Kā izvēlēties pulsometru skriešanai?

Nav noslēpums, ka labākais veids, kā izvēlēties pulsometru skriešanai un ne tikai skriešanai – nākt konsultēties pie pulsometru čaļiem uz Elektrum Olimpisko centru, kur atrodams pulsometrs.lv birojs. Otrs labākais veids – mēs varam tikties sacensībās – šogad braucam tirgoties gan uz Skrien Latvija posmiem, gan Stirnu Buka posmiem. Bet, ja tev labāk patīk lasīt nekā runāt, tad izlasiet šo rakstu līdz galam.

Tātad, vispirms vajadzētu saprast kādas ir tavas vajadzības un mērķi, tad piemeklēsim īsto ierīci tavam budžetam un gaumei.

Visticamāk, ka tu ietilpsti vienā no šīm kategorijām:
1. Neesmu sportists, bet kustos, lai uzturētu sevi formā, lai kontrolētu svaru un uzlabotu veselību.
2. Esmu aktīvs amatieris, skrienu vairākas reizes nedēļā, gatavojos sacensībām un piedalos tajās.
3. Skriešana ir mana dzīve!

Sāksim ar pirmo kategoriju – tu vēlies kustēties, lai uzturētu sevi formā, kontrolētu svaru, rūpēties par veselību

Pulsometra pamata doma ir mērīt pulsu, lai tavi treniņi nebūtu pārāk smagi un tie būtu efektīgi. Skrienot ir ļoti labi, ja pulsometram ir arī GPS, tad varam redzēt ātrumu un noskrieto distanci un laika gaitā varam novērot vai pie tā paša pulsa skrienam ātrāk.

Budžeta GPS pulsometrs skriešanai

Ja vēlies ierīci, kas spēj izdarīt pamata lietas – izmērīt distanci, ātrumu un nomērīt pulsu, tad mums ir trīs labas rekomendācijas.

polar M400 un polar M200 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Polar M400 un Polar M200 ir lieliski, vienkārši GPS pulsometri

Polar M400 – šo rīku nosaucām par Gada Pulsometrs 2016, jo šis pulsometrs lieliski pilda savas pamatfunkcijas, bet cena šim ir ļoti draudzīga, tāpēc šī ir lieliska ierīce ne tikai iesācējiem, bet arī nopietniem amatieriem un mērķtiecīgiem, jauniem sportistiem. Ierīce ir viegli lietojama, bet aplikācijā un mājas lapā varēsi analizēt veiktos treniņus un plānot nākamos.

Polar M200 – šī ir lētākā ierīce, kurai ir gan GPS, gan iebūvēts optiskais sirds ritma mērītājs, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas. Arī šī ir lieliska ierīce, bet atceries, ka pulsometri ar iebūvēto pulsometru nav tik precīzi kā pulsometri ar pulsa jostiņām. Bet, šī ir lieliska izvēle pirmajam pulsometram.

Garmin Forerunner 35 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Forerunner 35 – budžeta GPS pulsometrs no Garmin

Garmin Forerunner 35 – cilvēkiem, kuri līdz šim izmanto Endomondo, ērtāks būs Garmin pulsometrs, jo no Garmin ierīces treniņus var automātiski pārsūtīt uz Endomondo. Un arī šis pulsometrs ietilpst budžeta grupā.

Fitnesa aproces

Ja Tevi uzrunā ikdienas aktivitātes aproces, izvēlies tādu, kas ir ar iebūvētu GPS vai tādu, kas spēj “aizņemties” GPS no viedtālruņa. Šīs aproces pulsu mēra no plaukstas locītavas, un, ja Tev ir sportiski mērķi – šis nav labākais variants, jo šīm aprocēm nevar pievienot pulsa jostiņu labākai precizitātei.

Garmin Vivosmart HR+, Fitbit Charge 2 | pulsometrs.lv
Garmin Vivosmart HR+ un Fitbit Charge 2, lieliskas aproces aktīvam cilvēkam

Fitbit Charge 2 – lieliska ierīce, ļoti ērta ikdienas aktivitāšu skaitīšanai. Šajā ierīcē varēsi arī palaist hronometru un, ja tā būs savienota viedtālruni, tā spēs “aizņemties” GPS datus no viedtālruņa.

Garmin Vivosmart HR+ – šī ir Garmin ikdienas aktivitātes ierīce, kura ir aprīkota ar GPS. Šī ir vienīgā aproce, kurai šobrīd ir GPS, tā kā, ja Tev patīk ikdienas aktivitātes aproces – šī ir tavējā!

Labākie pulsometru varianti

Ja budžets nav šķērslis, tad noteiktu ieteiktu izvēlēties tādu ierīci, kādu gribēsi redzēt uz rokas gan treniņa laikā, gan ikdienā. Lai ierīce nestu labumu, tā ir jālieto. Protams, ka funkcijām ir nozīme, bet arī dizainam ir nozīme, ir svarīgi, kā Tu ar to jūties.

TomTom Runner 3, Suunto Spartan Sport, Garmin Fenix3 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
TomTom Runner 3 ar ielādējamu mūziku, Suunto Spartan Sport un Garmin Fenix3 – lieliskas ierīces gan sportam, gan ikdienai

Garmin Fenix3 HR – šis ir viens no izskatīgākajiem pulsometriem. Pulsometru čalis ar labprāt šādu “testē” regulāri. Šim pulsometram ir arī ļoti daudz funkciju, tas ir piemērots dažādiem mērķiem – ceļojumos var ielādēt maršrutus, tas ir izmantojams baseinā un tas, protams, ir arī ikdienas aktivitāšu mērītājs un viedpulkstenis. Un tā kā uz izvēlēto ierīci jāskatās 100x dienā, ir vērts izvēlēties izskatīgāko arī, ja visas funkcijas neizmantosi.

Suunto Spartan Sport – šim modelim ir patiesi izskatīgs, skārienjūtīgs ekrāns, lieliska baterija. Arī šis modelis ir piemērots dažādiem sporta veidiem, bet īpašu šo modeli padara tieši dizains.

TomTom Spark 3 Cardio + Music + HP – šis pulsometrs ir piemērots cilvēkiem, kuri vēlas sporta laikā klausīties mūziku, ko vari ielādēt tieši pulsometrā. Un austiņas nāk komplektā!

Kategorija numur divi – Tu esi aktīvs skrējējs, skrien vairākas reizes nedēļa, gatavojies sacensībām un piedalies tajās.

Aktīvam skrējējam iesakām divus racionālus modeļus. Bet, protams, ja vēlies vislabākos, skaties zemāk, kur atradīsi tiešām lielisku modeļus.

Racionāls pulsometrs

Garmin Forerunner 230, Polar M400 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 230 un Polar M400 – racionāla izvēle skrējējam

Polar M400 – mūsu Gada Pulsometrs 2016. Izvēlējāmies to kā gada pulsometru, jo tas tiešām ir racionāls. Tam ir pulsa jostiņa, tas ir vienkāršs un ērts, to varēsi lieliski izmantot treniņiem.

Garmin Forerunner 230 – mazliet dārgāks, bet arī ļoti labs variants. Ja salīdzina šo ar Polar M400, šim ir labāka baterija, šim ir vibrācijas paziņojumi (pīkstienus pilsētā vai sacensībās var nedzirdēt), un, ja izmanto Endomondo vai TrainingPeaks, tad no Garmin vides treniņus varēs pārsūtīt automātiski.

Trešais variants – skriešana ir Tava dzīve.

Ja Tu ietilpsti šajā kategorijā, tad nav iemesla domāt par jebko citu, kā tikai lielisku pulsometru.
Lielisko pulsometru kategorijā cilvēkam, kuram skriešana ir dzīve, mēs mēs iekļaujam funkcionālus rīkus, kas ir ērti izmantojami treniņplānu izpildīšanai, rezultātu analīzei un, protams, jaunu mērķu sasniegšanai.

Garmin Forerunner 735XT un Garmin Forerunner 630 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Garmin Forerunner 735XT un Garmin Forerunner 630 – izcila izvēle nopietnam skrējējam

Garmin Forerunner 630 – šis modelis ir specifiski domāts un piemērots skriešanai. Pulsa jostiņā ir iebūvēts akselometrs, kas sniegs papildu skriešanas dinamikas datus. Pats pulkstenis ir ērts, viegls un izskatīgs. Šim pulsometram ir skārienjūtīgs ekrāns, kas, atkarībā no tavām vēlmēm un uzskatiem, var būt gan priekšrocība, gan mīnuss.

Garmin Forerunner 735XT – šo pulsometru nosaucām par Gada Jaunums 2016, jo šis ir tiešām lielisks modelis cilvēkiem, kuri vēlas spēcīgu funkcionalitāti vieglā, ērtā ierīcē. Šim pulsometram ir arī iebūvēts pulsa mērītājs, bet pārdošanā tas ir arī ar pulsa jostiņu.

Suunto Spartan Sport | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Suunto Spartan Sport – viegls un izskatīgs pulsometrs skrējējiem no Suunto

Suunto Spartan Ultra – Suunto faniem patiks Sparta Ultra modelis, kā arī Suunto Spartan Sport un Suunto Spartan Wrist HR. Visi šie modeļi kļūst interesantāki un interesantāki, jo regulāri atjauninājumi tos padara arvien interesantākus un lietderīgākus.

Polar V800 | pulsometrs.lv | pulsometrs skriešanai
Polar V800 – vislabākais ko piedāvā kompānija ar gandrīz 40 gadu pieredzi

Polar V800 – lai arī šis nav jauns modelis, šis ir ļoti piemērots cilvēkiem, kas bez skriešanas nodarbojas arī ar citiem sporta veidiem. Šis ir īsts triatlona pulsometrs, tas strādā gan ūdenī, gan uz velosipēda, pieejams pavisam melns vai sarkans, gandrīz Latvijas karoga krāsā.

Garmin Fenix3 | pulsometrs skriešanai | pulsometrs.lv
Garmin Fenix3 – viens no iekārojamākajiem pulsometriem – funkcijām bagāts un ļoti izskatīgs

Garmin Fenix3 HR – protams, ārī šis modelis ir piemērots visnopietnākajiem sportistiem, jo aiz lieliskā dizaina slēpjas ļoti bagātīgs funkciju klāsts. Arī šis modelis ir aprīkots ar iebūvēto pulsa mērītāju, bet nopietniem treniņiem izvēlies to komplektā ar pulsa jostiņu. Šis modelis patiks skrējējiem, triatlonistiem, airētājiem, velobraucējiem – visiem, kas trenējas nopietni.

Klau, vai Tev vēl nav skaidrs, kurš ir Tavs modelis? Nekādu problēmu – nāc pie pulsometru čaļiem Skrien Latvija sacensībās, Stirnu buka posmos vai Elektrum Olimpiskajā centrā, Rīgā, Grostonas 6b. Tiekamies!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *