Rīga – Valmiera 107km – kādu pulksteni likt uz rokas?

garmin fenix 6 titan
Kādi ir labākie modeļi ultraskrējējiem? Mūsu TOP 5 zemāk!

Jau šajā nedēļas nogalē lērums trako dosies skrējienā no Brīvības pieminekļa līdz Sīmaņa baznīcai Valmierā! 107km – joki mazi! Šajā rakstā par to, kas būtu labs pulkstenis ultramaratonam un ko mēs paši izvēlētos, ja saņemtos skriet šo distanci.

Tiekamies Stalbē

Pirms ķeramies pie lietas, jāpasaka kāda feina ziņa – atbalsta punktā Stalbē brīvprātīgo bariņš sastāvēs arī no pulsometrs.lv komandas. Mēģināsim Tevi uzmundrināt un palīdzēt, kā nu pratīsim.

Tā kā visi pulsometrs.lv darbinieki būs Stalbē, sestdien 11.07. mums veikalam būs mainīts darba laiks – proti, veikals būs slēgts.

Vēl viena ziņa – šonedēļ mums ir daži īpašie Maurten, Ice Power, Nathan piedāvājumi par godu Rīga-Valmiera skrējienam. Spied uz linka, apskati arī to!

Kādu sporta pulksteni izvēlēties ultrmaratonam?

Šādu rakstu rakstījām pirms diviem gadiem un pirms gada, un toreiz galvenais aspekts, kuram pievērsām uzmanību, bija baterijas izturība. Bet laiki ir gājuši uz priekšu un šobrīd ir ļoti daudz modeļu, kas izturēs gan 8, gan 16 stundas un netrūkst arī modeļu, kas izturēs 24 vai 40h pilnā GPS režīmā.

Tādēļ jautājums ir šāds – ko vēl bez pamata datiem spēj sniegt GPS sporta pulkstenis ultramaratonistam? Lūk dažas idejas.

Atgādinājumi uzņemt enerģiju

Skrienot garas distances uzņemt enerģiju un šķidrumu ir abosolūti nepieciešams, bet var gadīties arī, ka pie liela noguruma smadzenes vairs nav tās mundrākās un var sanākt aizmirst rūpēties par savu ķermeni. Tādēļ feini, ka dažos pulksteņos var uzlikt atgādinājumus – ik pēc noteiktām minūtēm vai kilometriem apēst želeju, padzerties ūdeni un tamlīdzīgi.

Piejams Garmin aktuālajos modeļos, jaunajā Polar Grit X.

Izveido atgādinājumus uzņemt enerģiju – uz Rīga Valmiera nedēļā mums ir īpaši Maurten piedāvājumi

Virtuālais partneris

Šis ir feini ne tikai ultramaratonos, arī īsākās distancēs. Uzliec savu mērķi un skrien tam pakaļ. Redzi vai atpaliec no nospraustā rezultāta vai esi priekšā.

Pieejams Garmin un Polar pulksteņiem.

Izveido virtuālo partneri, seko līdzi vai neatpaliec no sava mērķa

Maršruts pulkstenī

Droši vien nav daudzi skrējēji, kas var apmaldīties skrienot no Rīgas uz Valmieru. Bet, maršruta ielāde var labi noderēt citos, mazāk pazīstamos apvidos, gan sacensībās, gan treniņos.

Pieejams Garmin Forerunner 935, Forerunner 645 Music, Forerunner 245 (245 Music), Suunto 9, Suunto 9 Baro, Polar Vantage V (ari Titan verijā), Polar Grit X.

Turies pie maršruta, ielādē distances gpx pulkstenī!

Kartes pulkstenī

Ja ir ielādēts maršruts, tad vēl vieglāk būs tam izsekot, ja pulsktenī ir kartes. Lai redzams ne tikai virziens kurp doties, bet arī ceļi, mājas, takas u.t.t. Kad pavasarī viens pats skrēju Stirnu buka vecās distances, ar reālu karti pulkstenī bija daudz vieglāk noorientēties. Būs vieglāk arī kādā svešā trail ultraskrējienā.

Pieejams Fenix 6, Fenix 6X, Fenix 6s, Fenix 5 Plus modeļos, Garmin Forerunner 945.

Smukas kartes palīdzēs Tev orientēties nepazīstamos apvidos

Augstuma metru šķērsgriezums

Arī šī funkcija nebūs aktuāla Rīga – Valmiera skrējienā, bet, gan jau cilvēks, kas piedalās šādā trakumā, piedalās arī dažādos citos izaicinājumos. Ja mēs redzam veicamo distanci augstuma metru šķērsgriezumā, zinam kādi kāpumi vēl priekšā, varam tiem labāk sagatavoties mentāli. Forši!

Pieejams Garmin Fenix 6, 6s, 6x, Garmin Fenix 5 Plus, Forerunner 945, Forerunner 935, Suunto 9, Suunto 9 Baro.

Daudzi pulksteņi mums māk parādīt distanci augstummetru šķērsgriezumā

Maksājumi

Nauda vienmēr var noderēt! Iespējams, ka piesaistīta maksājumu karte pulkstenim arī var noderēt kādā krīzes situācijā.

Pieejams – Garmin Forerunner 645 Music, Fenix 6, Fenix 6s, Fenix 6X, Forerrunner 945 (un citos Garmin modeļos, kas gan nebūs tik piemēroti ultraskriešnai).

Daudzos Garmin modeļos ir pieejams Garmin Pay.

Mūzika

Kad liec vienu soli priekšā otram vairākas stundas pēc kārtas, varbūt kādu brīdi ieslēgt mūziku domu novēršanai nav slikta ideja. Dažos pulksteņos Tu vari ielikt mūziku un savienot to ar bezvadu austiņām. Jāņem vērā gan, ka ar mūziku baterijas izturība tiks spēcīgi ietekmēta, tā ka rēķinies un parēķini vai Tavs pulkstenis tiks līdz finiša līnijai.

Kas attiecas uz bezvadu austiņām – iesakam Aftershokz austiņas – tās neaizsedz ausi un Tu joprojām dzirdēsi mašīnas un citus skrējējus.

Pieejams – Garmin Forerunner 645 Music, Fenix 6, Fenix 6s, Fenix 6X, Forerrunner 945 (un citos Garmin modeļos, kas gan nebūs tik piemēroti ultraskriešnai).

Savieno pulksteni ar Aftershokz austiņām – nenosedz ausis, dzirdi arī kas notiek apkārt – sportojot drošāk!

Viegls un ērts dizains

Būtisks aspekts pulksteņa izvēlei ir arī tā dizains – daudzi no mums nevēlēsies pulksteni, kas ir smags, masīvs, bet labāk izvēlēsimies tādu, ko uz rokas nemaz nejūt, bet joprojām spēj veigt visas vajadzīgās funkcijas.

Izvēloties pulksteni pievērs uzmanību tā svaram un vislabāk – nāc pie mums ciemos uz veikalu uzlikt to uz rokas, paskatīt vai Tev tas patīk, piestāv un šķiet ērts.

Pulksteņu top 5 ultraskriešanai

Ņemot vērā augstākminētās funkcijas, lūk mūsu top 5 – pulksteņi, kuri atbilst šīm prasībām.

TOP1 – Garmin Fenix 6 Pro Sapphire Titan modelis

Nu visām pieminētajām funkcijām, pilnīgi visas būs atrodamas Garmin Fenix 6 modeļos, bet īpaši gribējām izcelt Fenix 6 Pro Sapphire Titan modeli, jo pateicoties titāna korpusam tas ir vieglāks par pārējiem.

Šīs versijas masa ir tikai 72g, baterija ar pilnu GPS izturēs līdz 36h, bet ar mūziku 10h.

Garmin Fenix 6 Sapphire Titan – mūsu top rekomendācija

TOP2 – Garmin Forerunner 945

Kādēļ Forerunner 945 ir otrais? Godīgi sakot – gaumes jautājums. Forerunner 945 ir vieglāks – tikai 50g. Tam ir visas augstāk minētās funkcijas, bet nav dažas jaunas, kas netika pieminētas, kas atrodamas Fenix 6 modeļos, piemēram, iespēja manīt dažādus iestatījumus, lai pagarinātu baterijas izturību.

garmin forerunner 945
Garmin Forerunner 945 – pulkstenis īstiem sportistiem

TOP3 – Polar Vantage V

Polar Vantage V Titan (un Polar Vantage V) ir top modelis no Polar un tam nav mūzikas, nav maksājumu, nav krāsainas kartes, bet tam ir ļoti laba baterija (līdz 40h), tam var ielādēt maršrutus, tas ir viegls un ērts un tam ir daudzas citas labas funkcijas.

Iesakam apskatīt arī jauno Polar Grit X, kas arī ir ļoti interesants modelis.

polar vantage v
Polar Vantage V – top modelis no Polar

TOP4 – Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro izceļas ar ļoti spēcīgu bateriju, tam var ielādēt maršrutus, tam var regulēt baterijas iestatījumus (pietiks arī daudzdienu pārgājienam).
Par Suunto 9 Baro mūsu blogā ir pilns apskats.

suunto 9 baro
Suunto 9 Baro – labākais no Suunto

TOP5 – Garmin Forerunner 935

Garmin Forerunner 935 nav jauns modelis, bet joprojām iecienīts starp sportistiem, kuriem tādas funkcijas kā mūzika, krāsainas kartes un maksājumi nešķiet svarīgas. No ārpuses tas izskatās tā pat kā Forerunner 945, tas ir ērts un viegls un vēl kas feini – tas ir cenā stipri draudzīgāks par jauno modeli.

Garmin Forerunner 935 – nav jauns, bet joprojām aktuāls modelis.

Kurš no šiem modeļiem uzrunā Tevi?

Lai kurš arī tas būtu, ja Tu plāno kādu no šiem likt uz savas rokas un lietot, nāc ciemos – apskatīsim to dzīvē, vai pasūti internetā!

Seko mums arī sociālajos tīklos un nepalaid garām citus rakstus un īpašos piedāvājumus –  pieseko instagram’ā un facebook’ā!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *