Labākais skriešanas pulkstenis iesācējam 2024. gada pavasarī

garmin iesācējiem

Ja Tu šajā 2024. gada pavasarī sāc skriet un sportot, Tev vajadzīgs skriešanas pulkstenis iesācējam.

Bet ko Tev izvēlēties? Kādi ir kritēriji un no kā izvairīties? Kāds ir mūsu Top4? Skaties šajā rakstā un atceries – ja joprojām ir neskaidrības, nāc uz pulsometrs.lv – jautā padomu. Tu vari arī pieteikt 15min konsultāciju attālināti.

Sporta pulksteņu kritēriji

Dizains

Sāc ar funkcionalitāti, bet dizains arī tomēr ir ļoti svarīgs. Tu gribēsi to nēsāt 24/7, lai iegūtu maksimāli precīzus datus ne tikai par skriešanu, bet arī par miegu un ikdienas aktivitātēm. Ja Tev darbs pieprasa nēsāt lietišķu apģērbu, padomā, lai Tavs pulkstenis ir atbilstošs. Izvēlies tādu pulksteni, uz kuru prieks skatīties!

Cena

Cena, protams, ir būtiska. Mēs savā Top4 iekļāvām cenā pieejamākus pulksteņus, ne tos dārgākos. Bet, ja vari atļauties un patīk – nekautrējies samaksāt arī vairāk – Tu tomēr uz šo pulksteni skatīsies 100x dienā vairāku gadu garumā.

Sporta funkcijas

Dažreiz cilvēki saka – es esmu iesācējs, man nevajadzēs visus padziļinātos datus. Patiesībā, tieši iesācēji iegūst no tiem visvairāk. Tādas lietas kā atjaunošanās dati, fiziskās formas novērtējums, ieteiktie treniņi – iesācējiem tas būs īpaši noderīgi. Profesionāļi paši zina ko dara!

No kā izvairīties?

  1. Pulksteņi, kuriem baterija tur diennakti. Nepērc pulksteni ar ļoti vāju baterijas izturību. Jā, var jau uzlikt vakarā uzlādēt. Bet no daudziem lietotājiem esam dzirdējuši, ka ar laiku šie pulksteņi paliek plauktiņā krāt putekļus. Tu nevēlēsies to atstāt lādēt pa nakti – ir forši pamērīt miega kvalitāti, tādēļ pa nakti pulksteni jāatstāj uz rokas. Visiem pulksteņiem no mūsu Top4 baterija izturēs vismaz piecas diennaktis.
  2. Pulksteņi, kuriem nevar pievienot pulsa jostiņu. Iespējams, ka nekad neesi izmantojusi/-is pulsa jostiņu un, iespējams, ka arī neizmantosi, jo pulksteņos taču ir pulsa mērītājs. Lieta tāda, ka pulsa jostiņas ir krietni precīzākas un ja sāksi trenēties nopietni, vēlēsies to izmantot. Tādēļ izvēlies pulksteni, kuram varēsi pievienot pulsa jostiņu.
  3. Pulksteņi, tikai ar connected-GPS. Veicot izpēti, iespējams, pamanīsi pulksteņus, kuri ir ar “connected-gps”. Tas nozīmē, ka pulkstenis GPS funkcionalitāti aizņemas no telefona. Tam ir savi mīnusi:
    – pirmkārt, iespējams, ka telefonu gribēsi atstāt mājās;
    – otrkārt, telefonu GPS mēdz nebūt tie precīzākie;
    – treškārt, šie pulksteņi nav dizainēti skriešanai un sportam vispār. GPS ir tikai tāda papildu lieta, pulkstenis pārsvarā ir domāts soļu/ miega mērīšanai. Visticamāk, ja pulkstenim pašam nav GPS, tam nebūs arī citu funkciju, kas paredzētas sportam.

1. Garmin Forerunner 165 (un Garmin Forerunner 165 Music)

garmin forerunner 165
Jauns modelis no Garmin un ar ļoti labi cenas/ieguvumu attiecību

Šis ir pavisam jauns modelis un tiešām foršs un jaudīgs pulkstenis. Kā jau īsts Garmin – tas ir ļoti funkcionāls, tajā ir gan ieteiktie treniņi, gan iespēja pašam sastādīt treniņus, gan izveidot treniņplānus.

Pulkstenim ir ļoti pievilcīgais amoled ekrāns, kā arī piecas pogas – lietošana būs ļoti ērta.

Šim pulkstenim ir ļoti laba cenas un ieguvumu attiecība. Tādēļ šīs ir mūsu Top1 skriešanas iesācējam.

Uzzini vairāk pulsometrs.lv blogā, bet pieejams tas ir divās versijās – ar pulkstenī saglabājamu mūziku vai bez.

2. Garmin Vivoactive 5

garmin forerunner 165
Garmin Vivoactive 5 (augstāk) ir modernāks savā izskatā nekā Forerunner 165 (attēlā zemāk).

Garmin Vivoactive 5, savukārt, ir mazliet mazāk sportisks, mazliet elegantāks pulkstenis. Tam ir divas pogas un skārienjūtīgs ekrāns.

Sportiskā ziņā, šis daudz neatšķiras no Forerunner 165. Vivoactive 5 nav barometriskais altimetrs (kas spēj adekvāti izmērīt augstuma metru izmaiņu) un šim ir nedaudz mazākas datu lauku pielāgojamības iespējas.

Bet, kuru izvēlēties Tev? Visticamāk, ka jautājums šeit vairāk ir par dizainu un praktiskumu. Ja Tu domā, kā pulkstenis izskatīsies pie žaketes, tad labāk izvēlies Vivoactive 5. Ja Tu domā – vai ar pogām nebūs ērtāk, skrienot ziemā ar cimdiem – tad ņem Forerunner 165.

3. Garmin Forerunner 255

garmin forerunner 255

Trešā vieta. Garmin Forerunner 255.

Būtībā šis pulkstenis ir funkcionālāks par Forerunner 165, bet tas maksā to pašu. Kā tā?

Forerunner 255 nav amoled ekrāns. Un šis ir vecāks modelis. Forerunner 255 iznāca pirms diviem gadiem.

Ja pulkstenis primāri būs tiešām sportam – šis ir fantastisks modelis. Šeit viss ir, izņemot krāsainas kartes un vēl dažas funkcijas, kas ir tikai pašos dārgākajos modeļos. Bet sportam un skriešanai šis ir ļoooooti labs!

Ja Tevi neuztrauc, ka šis nav tik jauns modelis un Tev negribas amoled ekrānu – izvēlies šo!

Šim pulkstenim ir četras versijas. Vispirms tie iedalās – ar mūziku pulkstenī vai bez. Kā arī katrs ir divos izmēros.

4. Polar Pacer

Polar Pacer arī būs ļoti labs skriešanas pulkstenis iesācējam.

Pavisam vienkāršs un cenā pieejamas – Polar Pacer ir GPS pulkstenis, kas darīs pašu nepieciešamāko. Šis ir ļoti labs pulkstenis cilvēkam, kas nevēlas visas tās miljons lietas, bet tas kas vajadzīgs – gps pulkstenis, kas mēra pulsu.

Protams, arī šis Polar dara vairāk nekā tikai pamatlietas, bet būtībā – tas ir vienkāršs un cenā pieejams.

Nobeigumā

Ceram, ka šis ieskats Tev palīdzēja izvēlēties savu pirmo skriešanas pulksteni. Ceram arī, ka Tu ar skriešanu vai sportu izveidosi padziļinātas attiecības un šie pulksteņi Tev palīdzēs sasniegt Tavus mērķus!

Ja Tev joprojām grūti izvēlēties – nāc ciemos vai piesaki online konsultāciju šeit.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *