Sonos – tehnoloģijas, kas piepilda mūs ar prieku! Parasti mēs apskatām tehnoloģijas, kas mūs mudina kustēties, sportot un uzlabot pašsajūtu ar endorfīniem, bet šoreiz – Sonos Roam, tehnoloģija, kas mūsu dzīvi padara labāku, piepildot mūs ar mūziku! Forši!
Sonos zīmols mūsu piedāvājumā ir jau ilgāku laiku un, ja esi bijusi/-is ciemos pie mums veikalā Cēsu ielā 31, tad iespējams, esi pamanījusi/is, ka mūzikai, kas pie mums skan, ir ļoti laba skaņas kvalitāte. Tas pateicoties Sonos! Mūsu plauktos slēpjas Sonos One un Sonos Move, kas ir pilnīgi pietiekoši, lai mūsu viekalu piepildītu ar tiešām baudāmu mūziku. Bet, tagad klāt ir jauns produkts un gribējām padziļinātāk apskatīt arī šo. Tātad.. dāmas un kungi.. Sonos Roam!
Kas ir Sonos?
Sonos, tātad, ir uzņēmums no ASV, kas ražo augstas kvalitātes skaņas ierīces. Šiem skaņruņiem ir lērums priekšrocību – tie strādā wifi tīklā – nekādu vadu (ja neskaita elektrības vadus), mēs varam saslēgt daudzus skaļruņus vienā tīklā un atkaņts visos vienu mūziku vai katrā savu. Tā kā mūzika tiek straumēta no rūtera, mēs varam telefonu izmantot citām lietām un tas netraucē mūzikas atskaņošanu. Mēs varam slēgt atsevišķus Sonos produktus pie TV, mēs varam klausīties Spotify vai arī mēs varam klausīties neskaitāmas radio stacijas no visas pasaules caur Sonos aplikāciju. Par Sonos ekosistēmu mums vajadzētu uzrakstīt atsevišķu bloga rakstu, bet tagad vairāk apskatīsim jauno Sonos Roam.
Kas ir Sonos Roam?
Sonos Roam ir skaļrunis, kas strādā gan wifi tīklā, gan bluetooth – paredzēts mūzikas baudīšnai mājas un ārpus tās. Tas ir pavisam neliels, viegls un viegli pārnēsājams skaļrunis.
Sonos Roam dizains
Vispirms jāuzsaka Sonos par iepakojumu – viss vienā kartonā, neviena plastmasas elementa. Forši! Daudzi lieli uzņēmumu kļūst zaļāki, par ko mums liels prieks. Lieliski!
Izmēru ziņā, tas neaizņem daudz vairāk vietas par dzērienu bundžiņu, to viegli iemest somā, to var ērti pārnēsāt mugursomas sānu kabatiņā. Sonos svars ir 430g, kas nemaz nav daudz.
Skanda pieejma melnā un baltā krāsā. Uz mūsu testu mums ir melna skanda un, tīri prakstisku iemeslu dēļ, visticamāk arī izvēlētos šādu iegādāt. Izskatās tā tiešām labi, līdzīgi kā citi Sonos produkti – ar minimālistisku dizainu un būvēta ar kvalitatīviem materiāliem.
Uz skandas mums ir arī dažas podziņas – fiziskas podziņas, nevis skārienjūtīgas un tās pilda dažas pamata funkcijas. Fizikas podziņas – tas ir labi, esot kustībā, grūtāk nejauši kaut ko saspiest.
Mēs varam skandu novietot uz virsmas gan vertikāli, gan horizontāli un tai ir gumijota pamatne, kas nodrošina labu saķeri. Forši!
Sonos Roam izturība
Sonos Roam ir putekļu un ūdens iztūrīgs, pēc specifikācijas tai ir IP67 standarts. Ko tas nozīmē? Tu vari to iemest arī baseinā un visam vajadzētu būt ok. Es gan nezinu, kapēc lai Tu mestu šo skandu baseinā, bet, katrā gadījumā, ja Tavu pikniku pārsteidz spēdzīgs lietus, tad ar Tavu Sonos Roam visam vajadzētu būt kārtībā.
Svarīgi arī, ka šī skanda ir putekļu izturīga. Tu vari to ņemt uz laukiem, uz pludmali, pārgājienā vai citām aktivitātēm dabā – viss būs labi, arī tad, ja nometīsi to smiltīs.
Sonos Roam darbība Sonos sistēmā un atsevišķi
Sonos Roam Tu vari atskaņot Sonos sistēmā, vienā ekosistēmā ar citiem Sonos skaļruņiem vai arī, Tu vari to ņemt līdzi dabā, pārgājienā, uz pludmali, uz koptreniņu un atskaņot tajā mūziku, podkāstus, audiogrāmatas caur bluetooth.
Uzstādīšana
Ja Tu vēlies paķert Sonos Roam no mūsu veikala un pa taisno uz pikniku – piedod, bet nekas nesanāks. Vispirms Tev skanda būs jāpievienot Sonos aplikācijai caur wifi. It kā sīkums, bet man likās, ka šis tomēr ir pieskaitāms pie mīnusiem. Es nevaru arī ballītē ļaut kādam citam pieslēgties pie skandas (jo vienmēr ir kāds, kuram ir neizsapņots sapnis kļūt par DJ), jo, kamēr tā nav pieslēgta caur wifi, tā neslēgsies pa taisno caur bluetooth.
Ja Tev vēl nav Sonos, tad Tev būs jālejupielādē aplikācija, bet, ja Tev jau ir Sonos aplikācija, tad uzstādīšana aizņems tikvien kā minūti – ieslēdz skandu un aplikācijā izvēlies “add new device”.
Sonos Roam skaņas kvalitāte ar Auto trueplay
Sonos Roam skaņas kvalitāte ir patiesi iespaidīga un pārsteidzoša, ņemot vērā tās mazo izmēru. Kas intersanti, tā arī pielāgojas telpai ar tehnoloģiju, ko Sonos sauc par Trueplay – skandas mikrofoni klausās mūzikas radītājā atbalsī un pielāgo skanējumu. Līdz ar to, tā pielāgojas, lai Tev būtu optimāla skaņas kvalitāte neatkarīgi vai Roam atrodas Mežaparka estrādē, uz Tava darba galda vai pludmalē. Forši!
Sonos Roam baterijas izturība un lādēšana
Sonos Roam baterija izturēs līdz 10h un tā lādējas ar USB-C vai bezvadu lādētāju. Komplektācijā bezvadu lādētāju neatradīsi, tikai USB-C, bet forši, ka tas lādējas arī ar dažādiem citu ražotāju bezvadu lādētāju. Man birojā ir lēts IKEA bezvadu lādētājs un Sonos Roam lādējas arī to.
Ja mēs vienkārši apturam mūziku, skanda pati neizslēgsies un baterija turpina izlādēties – taupības režīmā, bet tomēr – ja tā paliks snaudas režīmā ilgstoši, tad tā izlādēsies, tādēļ jāatceras to izslēgt ar pogu. Tam, protams, ir plusi – kad skanda ir snaudas režīmā, tā ieslēgsies un sāks skanēt sekundes laikā un Tev nebūs tā katru reizi jāslēdz iekšā un ārā. Bet, ja neplāno to darbināt to jau drīz – jāatceras ar pogu izslēgt, savādāk pirms nākamās lietošanas reizes tā būs jālādē.
Sonos Roam vs Sonos Move
Sonos Roam nav pirmais Sonos skaļrunis, kas ir pārnēsājams un savienojams ar Bluetooth. Tāds ir arī Sonos Move. Ar ko tie atšķiras? Lūk dažas lietas.
- Izmērs. Ja Sonos Roam Tu vari iemest somas sānu kabatiņā, kur mēdzam likt ūdens pudeles, tad Sonos Move pārvietot nebūs tik vienkārši. Sonos Move ir daudzes reizes lielāks un smagāks. Sonos Move svars ir 3kg, kamēr Sonos Roam – 430g.
- Skaņas kvalitāte. Ja vienīgā vieta, kur Tu plāno nest pārnēsājamo skaļruni ir Tavs pagalms, tad varbūt labāk izvēlies Sonos Move, jo tā ir jaudīgāka, skaņa šai skandai, protams, ir spēcīgāka.
- Ūdens un putekļu izturība. Sonos Roam ir augstāka izturība pret putekļiem un ūdeni, kas padara to par patiesi pārnēsājamu skandu. Sonos Move ir IP56 reitings, bet Sonos Roam – IP67 (jo lielāki cipari, jo izturīgāka skanda).
Amazon Alexa vai Google Assistant
Jā, Tu vari izmantot Sonos Roam, lai ar balsi sazinātos ar internetiem. Tiesa gan, izskatās, ka Latvijā šie servisi vēl savus pakalpojumu nepiedāvā, bet, ja Tu izmantosi kādu VPN servisu (šie servisi apmāna mājas lapas par Tavu atrašanās vietu), tad varēsi izmantot arī Amazon Alexa vai Google Assistant. Neesam mēģinājuši gan. Pamēģini Tu!
Noslēgumā – vai mēs rekomendējam Sonos Roam?
Šim jautājumam ir divas atbildes – viena, ja Tev jau ir Sonos produkti vai arī plāno tos iegādāt, otra – ja Tu vienkārši vēlies iegādāt mazu, pārnēsājamu bluetooth skandu.
- Ja esi vai plāno kļūt par Sonos lietotāju. Es domāju, ka katrs Sonos sistēmas lietotājs ir ļoti apmierināts ar tās funkcionalitāti un kvalitāti un, ja Tu vēlies tikt pie maza, ērta, pārnēsājama skaļruņa, tad – viennozīmīgi – izvēlies Sonos Roam, kuru varēsi pievienot kopējai sistēmai.
- Ja Tu vēlies tikai ērtu, pārnēsājamu Bluetooth skandu – jā, protams, Sonos Roam savu funkciju pildīs ļoti labi, bet, piedodiet – nav mums pilnvērtīgas zināšanas par kopējo piedāvājumu tirgū šādiem produktiem, lai mēs spētu to novērtēt pret konkurentiem. Tā kā apskati vēl kādu blogu pirms pieņem savu lēmumu.
Ja Tu esi gatavs veikt pasūtījumu – dari to šeit – pasūti Sonos Roam.