Suunto 5 Peak – kas jauns?

suunto 5 peak

Suunto šajā pavasarī iznāca ar jaunu modeli – Suunto 5 Peak! Kas jauns, jautāsies? Par to šajā rakstā!

Suunto zīmols daudziem ir pazīstams, īpaši tiem, kuriem patīk doties dabā, pārgājienos, piedalīties orientēšanās pasākumos. Suunto pulksteņi ir izturīgi, gan fiziski, gan baterijas ziņā. Starp citu, vai zināji, ka Suunto ražo arī kompasus un to dara kopš 1936. gada?

Protams, laiks iet un tehnoloģijas attīstās un nepietiek ar to vien, ka Tavs sporta pulkstenis ir izturīgs un funkcionāls, šodien tam ir jābūt arī elegantam, izsktatīgam – tādam ko varam nēsāt visu laiku. Šajā ziņā liels solis uz priekšu bija pagājušajā gadā iznākušais top modelis Suunto 9 Peak, bet tagad klāt arī cenā daudz pieejamākais Suunto 5 Peak! Forši!

Patīk / nepatīk

PatīkNepatīk
Patīkams izmērs, dizains. Nelielais pulksteņa svarsPlastmasas ekrāns – droši vien ātri saskrāpēsies (Suunto pārstāvji gan saka, ka esot ļoti izturīgs)
Atskaites par padarīto! Ļoti vērtīgi.Ļoti mazi burtiņi – ja nav ērgļa acs, tad būs grūti redzēt rādītājus
Uzzīmēt maršrutu aplikācijā ir super viegli.Nav iespēja izveidot strukturētus treniņus Labojums – izrādās var, ar TrainingPeaks palīdzību
Var regulēt mūziku no rokas – forši!

Suutno 5 Peak cena

Dizains

Jaunā Suunto dizains ir pavisam feins. Ne tuvu tik masīvs kā iepriekšējais Suunto 5 – jaunais modelis ir krietni mūsdienīgāks. Man uz testu ir Cave Green krāsa un izskatās tas, manuprāt, lieliski.

Erkāns nav skārienjūtīgs, ir krāsains, ir gana laba izšķirtspēja (218px x 218px), izskatās tas labi, bet materiāls ir plastmasa – visticamāk, nebūs tas izturīgākais pret skrāpējumiem. Ekrāns nav arī pats spilgtākais un burtiņi izvēlnēs ir pavisam mazi – ja Tev nav tā labākā redze, iespējams, ka šis nebūs pulkstenis priekš Tevis.

Pulkstenim ir viegli maināmas siksniņas (standarta 22mm) un otrā pusē ir pulsa mērītājs.

suunto 5 peak miegs
Suunto 5 Peak mēra gan treniņus, gan ikdienas aktivitātes, bet pa nakti – miega ilgumu un kvalitāti

Ko spēj šāds pulkstenis?

Ja Tu neesi pazīstams ar šādiem pulksteņiem, tad īsumā ieskicēšu, ko tas spēj.

Šis, tātad ir sporta GPS pulkstenis, arī ikdienas aktivitāšu mērītājs, arī viedpulkstenis.

Pulkstenī ir ļoti daudz dažādu sporta veidu, gan skriešana, gan airēšanas sporti, gan vingrošanas. Lai ko Tu darītu, Tev būs ko izvēlēties.

Pulkstenim ir GPS – sportojot ārā (skrienot, braucot ar velo) Tu redzēsi ātrumu, veikto distanci. Pulkstenim ir arī optiskais pulsa mērītājs, kas, attiecīgi, mērīs pulsu. Rokas mērītāji nav 100% precīzi, ja sporto nopietni, Tu vari pievienot pulsa jostiņu.

Pulkstenim ir arī peldēšana. Baseinā tas saskaitīs nopeldētos baseinus, saskaitīs distanci.

Ikdienā pulkstenis skaitīs noietos soļus, patērētās kalorijas, bet pa nakti – miega ilgumu un kvalitāti.

Arī šajā, it kā vidējas klases GPS pulkstenī ir navigācijas funkcijas, kas mums ļoti patīk. Ja Tu atrodies svešā pilsētā un vēlies iziet paskriet – ļoti ērti būs uzzīmēt vēlamā garuma maršrutu aplikācijā un pēc tam pulkstenis teiks priekšā kur skriet pa labi, kur pa kreisi.

Protams, Tev būs pieejama arī Suunto aplikācija. Šeit Tu varēsi redzēt savus treniņu un ikdienas datus, apskatīt, kur un cik ātri esi skrējis un braucis. Forši, ka aplikācijā vari arī redzēt, kā uzlabojas vai pasliktinās Tava fiziskā forma – tas var būt ļoti motivējoši.

suunto 5 peak navigācija
Suunto pulksteņi, arī 5 Peak izceļas ar labām navigācijas funkcijām

Daži sīkumi no ikdienas lietošanas

Kas man patika ikdienas lietošanā? Ir tādi sīkumi, par kuriem parasti apskatnieki neraksta lielus virsrakstus, bet ikdienā tas ir svarīgi.

Ļoti patīk atskaites. Piemēram, svētdienas vakarā tas nopīkst ar aicinājumu atskatīties uz nedēļu. Cik veikti soļi, cik daudz bijuši treniņi. Atskatīties uz paveikto ir ļoti svarīgi, tas ļauj sev uzdot jautājumu – vai es varētu labāk nākamnedēļ? Dati paši par sevi nav vērtīgi, ja mēs tiem nepievēršam uzmanību un nepamainam savu uzvedību.

Viens no mīnusiem, kas man traucē Suunto pulksteņos – es nevaru sagatavot strukturētu treniņu. Piemēram, 10 min iesildoties, tad 2km trešajā pulsa zonā, 1km otrajā un tā tālāk. Ir pieejami intervāli, bet ne šādi sturkturēti treniņi. Ja Suunto šo uztaisītu, Suunto pulksteņi noteikti kļūtu pievilcīgāki skrējējiem un ne tikai.

Labojums – izrādās var izveidot strukturētus treniņus. Tev vajadzēs izmantot TrainingPeaks, bet var. Šeit DC Rainmaker video.

Ja ļoti gribās piekasīties – izmēģināju šos pulksteni velo braucienā ar Assioma Duo jaudas pedāļiem – pulkstenis ar tiem sadarbojas, bet mēs neredzam balansu, ar kuru kāju minamies ar cik %. Attiecīgi, ja uz rokas ir Suunto un ir vēlme pēc jaudas pedāļiem – pietiks, ja izvēlēsies pedāļus ar jaudas mērītāju vienā pedālī. Vai tas ir būtiski? Ne šajā gadījumā, nopietni velobraucēji noteikti izvēlēsies specifiskākas velo ierīces, šis Suunto ir vairāk tautas sprotistiem, veselīga dzīvesveida piekritējiem. Tā kā šis tiešām ir sīkums.

suunto app
Tev būs pieejama arī Suunto aplikācija, kur apskatīt treniņu un ikdienas datus. Apliācijā arī ļoti ērti uzzīmēt maršrutu treniņam.

Dažas svarīgas lietas no specifikācijas

Baterija ikdienālīdz 7 dienām
Baterija ar GPS20h performance režīmā, līdz 100h taupības režīmā
Ekrāna materiālsPlastmasas
Pulksteņa materiālsNerūsējošā tērauda
RažotājvalstsSomija
Skārienjūtīgs ekrānsNav
Ekrāna izšķirtspēja218 x 218 px
Svars39g

Kas jauns funkciju klāstā

Nav tā, ka šeit mēs varam atrast ļoti daudz jaunumu, jo tie funkcionālie jaunumi mēdz parādīties ar programmatūras atjauninājumiem. Daudz jaunas lietas bija Suunto 9 Peak, kas ar atjauninājumiem ir nonākušas arī Suunto 5. Tagad tās ir arī Suutno 5 Peak.

Starp interesantākajām, jaunākajām lietām šeit atradīsi sekojošo.

Snap To Route funkcija. Ja Tu skrien pēc iepriekš nodefinēta maršruta, kas ielādēts Tavā pulkstenī, Tavs maršruts tam “lips klāt” un galu galā tas būs uz metru precīzs. Tas varētu būt ļoti noderīgi, piemēram, lielo pilsētu maratonos, kur augstas celtnes traucē GPS darbībai un ir grūti izmērīt ātrumu un distanci adekvāti.

Baterijas taupīšanas režīmi. Ar GPS pulkstenis var izturēt 20h, bet ar dažādiem režīmiem, ka tas strādā retāk – līdz pat 100h.

Mūzikas kontrole. Ja Tu skrien un klausies mūziku un vēlies pārslēgt dziesmu, Tev nav jāvelkt no kabatas ārā telefons – visu var izdarīt pulkstenī.

Atbildi ar iepriekš nodefinētu sms. Ja Tev zvana telefons, Tu vari atteikt zvanu un nosūtīt iepriekš nodefinētu sms no pulksteņa. Šis gan ir pieejams tikai Android lietotājiem.

Kam mēs šo pulksteni rekomendēsim?

Ļoti foršs ir jaunais Suunto 5 Peak modelis un mēs to rekomendēsim Tev, ja Tu esi aktīva dzīvesveida piekritējs, ar vienu priekšnosacījumu – Tev ir laba redze! Pavisam mazie burtiņi ir iemesls arī, kādēļ esam saskārušies ar atgiešanām šim pulsktenim, tādēļ, ja vēlies to pasūtīt – vislabāk būtu, ja atnāktu pie mums uz veikalu apskatīt to dzīvē!

Ja Tu esi nopietns sportists, vai arī, ja Tev daži simti euro nav tik būtsiksi – noteikti labāk izvēlēties Suunto 9 Peak (šobrīd ir arī vasaras atlaides) – tas ir krietni elegantāks. Bet, ja ne – arī Suutno 5 Peak ir ļoti labs GPS pulkstenis, kas palīdzēs trenēties vai vienkārši būt aktīvai/am.

Seko līdzi pulsometrs.lv

Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *