Suunto 9 apskats

Suunto 9 – tāds lūk nosaukums pavisam jaunam modelim no Suunto. Suunto 9 pāris nedēļas bijis uz rokas, ar to ir skriets diezgan daudz un laiks dalīties ar iespaidiem! Par to kas jauns, kas foršs, kas ne tik labs – par to visu šajā apskatā.

Suunto 9 dizains

Lūk “1 funkcija 1 minūtē” par jauno Suunto 9 dizainu.

Suunto 9 uzbūve

Suunto 9 ir diezgan liels (ekrāna diametrs 50 mm kopā ar maliņu) un arī tā svars ir jūtams (81 g.). Tā ekrānu sedz safīra stikls, tam ir 3 podziņas un maināma silikona siksniņa. Pulsometra aizmugurē ir optiskais pulsa mērītājs, kas ir mazliet izbīdīts, bet nēsājot to just nevar. Tas pieejams baltā un melnā krāsā.

Suunto 9 lietojamība

Suunto 9 lietojamība ir ar 3 podziņām un skārienjūtīgu ekrānu. Visu var izdarīt arī ar pogām, dodoties caur izvēlni uz augšu ar augšējo pogu, uz leju ar apakšējo, apstiprinot izvēlni ar vidējo pogu un atgriežoties iepriekšējā vietā paturot vidējo pogu.

Sporta laikā piespiežot vidējo pogu mēs mainām ekrānus, paturot vidējo pogu atveram “options”. Ar apakšējo pogu mēs varam reģistrēt apli, un ar augšējo pogu apturēt sesiju. Ja mēs augšējo pogu paturam, atveras iespēja nomainīt sporta veidu – ļoti vērtīgi, ja kombinē sporta veidus vienā sesijā.

Kopumā jāsaka, ka pulksteņa lietojamība ir ļoti līdzīga kā Spartan Sport modeļiem – ļoti vienkārša un intuitīva.

Lūk “1 funkcija 1 minūtē” par Suunto 9 lietojamību:

Suunto 9 pulksteņa ekrāna dizains

Suunto 9 ir vairāki iespējami pulksteņa dizaini, tieši Tavai gaumei un noskaņojumam!

Kas jauns?

Suunto 9 baterijas izturība

Viens no lielākajiem jaunumiem šajām modelī ir iespēja mainīt baterijas izturību sporta laikā, kā arī fakts, ka taupības režīmā tā var izturēt līdz pat 120h. Pilnā Performance režīmā tā spēj izturēt līdz 25h, kas arī ir ļoti, ļoti spēcīgs rādītājs. Šī ir ļoti laba funkcija, pašam ne reizi vien ir gadījies, ka jāiet skriet un pēdējā brīdī konstatēju, ka baterija ir gandrīz tukša. Ar jauno Suunto 9 nav problēmu – liekam baterijas režīmu, kur GPS tiek atjaunots retāk un tā baterijas izturība uzreiz palielinās.

Lūk “1 funkcija 1 minūtē” par Suunto 9 bateriju:

Suunt 9 | pulsometrs.lv
Suunto 9 ir vairāki režīmī ilgai baterijas izturībai, kurus var nomainīt arī sporta laikā

Suunto Fusedtrack

Ja GPS atrašanās vieta atjaunojas reti, tad arī maršruts kartē izskatās tāds kaulains. Tapēc Suunto izgudrojis pavisam interesantu jaunumu – Fusedtrack. Strap GPS reģistrēšanas punktiem Suunto 9 izmantojot kustības sensoru un kompasu noteiks, kā esam kustējušies, lai maršruta līnija būtu precīzāka. Izklausās labi, bet vai tas strādā? Jā! Pašam par lielu pārsteigumu, strādā diezgan labi.

Ekspreiments ar Fusedtrack

Lai pārbaudītu, kā izskatās GPS maršruts dažādos baterijas taupības režīmos, noskrēju 3 īsus aplīšus tepat Mežaparkā – visus 3 vienādus, katru savā baterija režīmā – performance, endurance un ultra!

Man par lielu pārsteigumu, visi 3 izskatās gandrīz vienādi. Maršruts ir ļoti tuvu reālajam. Gan endurance, gan ultra režīmā! Atšķirības ir distances garumā un pietam diezgan lielas – 2.54km ultra režīmā, 3.31km endurance režīmā. Tas pats aplīts performance (maksimāla GPS precizitāte) tieši 3km. Tā kā ir vieta uzlabojumiem, bet maršruta precizitāte kartē tiešām pārsteidz.

Suunto 9 | pulsometrs.lv
Visos baterijas režīmos maršruts iezīmējas kartē ļoti līdzīgi pateicoties Fusedtrack tehnoloģijai.

Vēl par citām atšķirībām – ultra režīmā nedarbojas pulsa mērītājs. Tiek taupīta baterija par katru cenu un skrienot tiek izslēgts arī ekrāns, ko var pamodinot piespiežot kādu pogu.

Baterijas režīmi un Fusedtrack ir tiešām interesanti uzlabojumi, kas izturības sporta veidu pārstāvjiem noderēs biežāk, nekā sākumā varētu šķist. Ļoti labi!

Sporta veidi

Līdzīgi, kā daudziem citiem Suunto, arī Suunto 9 ir ļoti daudz dažādu sporta veidu. Movescount.com mājas lapā var pievienot sporta veidus, var pielāgot ekrānus, ko redzam sporta laikā, varam pielāgot vēl citus iestatījumus, kā piemēram, vai sporta laikā skārienjūtīgs ekrāns ir ieslēgts vai nav.

No sporta veidiem šeit atrodama velobraukšana, skriešana, dažādi vingrošanas paveidi, peldēšana, kalnu slēpošana, pārgājieni, alpīnisms, basketbols, motosports, jāšanas sports un tā tālāk un tā joprojām. Šķiet, ka šeit ir gandrīz viss.

Suunto 9 sporta veidi | pulsometrs.lv

Pulsa precizitāte

Suunto 9 aizmugurē mirgo zaļas lampiņas, kas nozīmē, ka arī šim pulsometram ir optiskais pulsa mērītājs. Suunto 9 gan uzreiz ir pieejams arī ar pulsa jostu, jo arī paši ražotāji apzinās, ka nopietnos treniņos pulsa precizitāte mēdz būt diezgan švaka.

Vingrojot pulss diezgan atšķirsa no jostiņas, jo tā mēdz būt sporta veidos, kur iesaistītas rokas:

Suunto 9 | pulsometrs.lv
Vingrojot, kad iesaistītas rokas, pulsa precizitāte nav tā lābākā.

Skrienot orientēšanos, lai arī ātrums un pulss mainīgs, pulsa precizitāte diezgan laba. Vidējais rādītājs pavisam labs – atšķirās tikai par vienu sitienu.

suunto 9 | pulsometrs.lv
Skrieno orientēšanās distanci, kur ātrums un pulss mainīgs, pulsa precizitāte ir ļoti apmierinoša.

Līdzīgi, kā citos apskatos, arī šeit teiksim vienu un to pašu – ja trenējies specifiskās pulsa zonās, nodarbojies ar intervālu treniņiem, sporta veidiem, kur iesaistītas rokas – izvēlies komplektāciju ar pulsa jostiņu.

Jaunā aplikācija Suunto

Ja esat bijuši pie mums pulsometrs.lv veikalā un jautājuši ar ko atšķiras Suunto no Garmin vai Polar, iespējams, ka esat dzirdējuši mūs sakām, ka Suunto telefona aplikācija ir tāda nekāda. Tāpēc esam ļoti priecīgi, ka jaunais Suunto 9 darbojas ar jaunu Suunto aplikāciju. Jā, un tā to arī sauc – Suunto.

suunto jaunā aplikācija | pulsometrs.lv
Jaunajā Suunto aplikācijā var apskatīt sporta datus, ikdienas aktivitātes un miega datus.

Aplikācija ir glīta un saprotama, šeit varam apskatīt visus treniņu datus, ikdienas aktivitātes datus, miega datus. Tas viss ir lieliski un ir ļoti līdzīgi citām aplikācijām. Ar sinhronizāciju nekādu problēmu nepieredzēju, viss darbojas raiti.

Īpaši patika iespēja pašā aplikācijā izveidot maršrutu. Tieši pirms skriešanas pa Mežaparku uzzīmēju 3km aplīti, nosūtīju to uz pulksteni un aiziet! Ātri un vienkārši.

suunto 9 apskats | pulsometrs.lv
Maršrutu ļoti ērti un ātri var izveidot aplikācijā un pārsūtīt uz pulksteni.

Bet, kas galīgi neiepriecina, Suunto aplikācija nedarbojas ar movescount.com. Kā arī nav savienojama ar Endomondo, MyFitnessPal un citām vietām, šobrīd Suunto aplikācija pārsūtīs datus tikai uz Apple Health.

Kas notiek ar movescount?

Tātad, aplikācija ir jauna, bet tā nedraudzējas ar Suunto Movescount mājas lapu – vietni, kur vēsturiski glabājas visi treniņu no Suunto, ko var savienot ar Strava un Trainingpeaks, pielāgot sporta veidus un iestatījumus. Ja Tu vēlies izmantot movescount – nekas traģisks, Tev būs jāpieliek pulkstenis ar vadu pie datora. Bet, protams, būtu patīkami, ja aplikācija un movescount.com savā starpā draudzētos.

Kad sāku lietot šo pulksteni biju pavisam apjucis par šo faktu, bet bez šaubām tas tiks ar laiku atrisināts un cilvēki, kas pirks Suunto 9, visticamāk to nēsās 3, 5 vai vairāk gadus, tā ka, ja ir pacietība, nedaudz jāpaciešas un būs viss labi.

Ikdienas aktivitātes, viedie paziņojumi

Arī Suunto 9 ir viedie paziņojumi, ekrānā varēsi redzētēt sms, ienākošos zvanus, paziņojumus par e-pastiem.

Suunto 9 apskats | pulsometrs.lv
Suunto 9 parādīs arī ienākošos zvanus, sms un citus telefona paziņojumus

Suunto 9 skaita arī ikdienas aktivitātes – soļus un sadedzinātās kalorijas. Ja atstāj pulksteni uz rokas naktī, tas mērīs miega ilgumu. Miega fāzes un miega kvalitāti tas nemērīs, tikai miega ilgumu. It kā būtu forši, ja būtu interesantāka informācija par miegu, bet diez vai daudzi Suunto 9 īpašnieki vēlēsies atstāt šo diezgan lielo ierīci uz rokas nakts laikā.

Suunto 9 apskats | pulsometrs.lv
Suunto 9 mēra arī miega ilgumu un ikdienā veiktos soļus un sadedzinātās kalorijas

Suunto 9 mīnusi

Ir vairākas lietas, par kurām cerēju, ka tās būs uzlabotas ar jauno Suunto 9 modeli, bet nekā.

Lūk, kas man patiešām pietrūkst šajā un arī citos Suunto modeļos:

1. Nevar iestatīt paziņojumus pulsa zonām. Pulsometra pamatfunkcija ir pulsa mērīšana, un daudzi mēs gribam sportot kādā noteiktā pulsa zonā, uzmanīgi skatīties, lai pulss nekāpj virs kādas noteiktas robežas. Suunto 9, protams, pulsu mēra, bet šādi paziņojumi nav iespējami. Dīvaini ka tā, mūsuprāt, šī ir ļoti noderīga funkcija.

2. Iespēja izveidot treniņu. Pēc neseniem atjauninājumiem Suunto modeļiem, gan jaunajā, gan Spartan Sport var uztaisīt intervālu treniņus. Bet, man gribētos, lai es varu izveidot treniņu kopā ar iesildīšanos, pēc ātrumiem, pulsiem vai distances. Piemēram – 10min iesildīšanās zemā pulsā, 2km augstākā pulsā, 1km pavisam lielā ātrumā, 2km lēnākā, 15min atsildīšanās. Šādas struktūras diemžēl nesanāks izveidot ar Suunto, un cilvēkiem, kas trenējas kopā ar treneriem šāda funkcija tiešām ir ļoti noderīga.

3. Paziņojumi, novirzoties no maršruta. Ja dodies pa ielādētu maršrutu un aizej greizi, tad nekādi paziņojumi nebūs. Seko uzmanīgi pats līdzi, pulsometrs nepalīdzēs. Šāda funkcija ļoti noderējusi ir mežā, kur aizskrienot pa nepareizo taku Garmin pulsometrs ļoti ātri paziņo, ka esi novirzījies no maršruta un laiks dodies atpakaļ. Maršruti bez kartēm nav tik sīki saprotami mežos, kur mazas taciņas, tapēc tas ir ļoti vērtīgi.

4. Aplikācija un movescount.com nedraudzēšanās. Par šo jau minējām augstāk, bet pagaidām Suunto aplikācija un Movescount.com mājas lapa ir atsevišķas vides. Bet, visticamāk, ilgi nebūs jāgaida līdz tas tiks atrisināts.

Salīdzinājums ar Fenix 5

Kamēr Polar nav nācis klajā ar jaunu augstākā plaukta modeli, vienīgie īstie konkurenti šim modelim ir Garmin Fenix 5 vai Garmin Forerunner 935. “Kurš labāks?” jautās ne viens vien mūsu klients un pareizā atbilde ir – tas atkarīgs no tā, kas jautā. Kādam labāks liksies Fenix 5, citam Suunto 9. Lūk dažas galvenās atšķirības:

 1. Dizains, protams, gaumes jautājums, bet Suunto 9 ir masīvāks (izņemot Fenix 5X). Ja patīk skārienjūtīgs ekrāns, tad, Suunto tāds ir, Garmin top modeļiem nav. Suunto 9 ekrāns ir glītāks un sporta laikā ekrānā var salikt pat 7 rādītājus, kamēr Garmin var redzēt vienlaicīgi 4 datu laukus.
 2. Baterijas izturība un baterijas iestatījumi ir labāk pārdomāti Suunto 9 modelim.
 3. Aplikācija un mājas lapa – uz doto brīdi šeit krieti priekšā ir Garmin, gan funkcionalitātes, gan lietojamības ziņā.
 4. Funkcionalitāte – ja neskaita baterijas fīčas, Garmin Fenix 5 ir priekšā gandrīz visos aspektos – iespējas izveidot treniņus, navigācijas funkcijas (Fenix 5X ir vizuālas kartes), detalizētāki ikdienas aktivitātes dati, detalizētāki miega dati.

Nobeigumā…

Suunto 9 noteikti nav modelis visiem, ne katram šī ierīce patiks un ir vajadzīga. Bet, ja esi izturības sporta veidu pārstāvis, kāp kalnos, dodies garos pārgājienos, tad Suunto 9 izturība gan fiziskā ziņā (korpuss, safīra stikls), gan baterijas iespējās varētu būt tieši priekš Tevis!

Ja esi izlēmis, ka šis ir tieši Tavs modelis, pasūti to šeit un pirmajiem dāvanā kāda vērtīga manta no Nathan 25eur vērtībā pēc Tavas izvēles!

Ja Tev patīk mūsu apskati, seko mums Facebook un Instagram, nepalaid garām citus jaunumus, interesantas ziņas un īpašos piedāvājumus!

5 comments

 1. Sveiki!
  Nav dzirdētas kādas baumas, kad varētu būt kāds apdeits, lai var normālus intervāla treniņus ar zonām salikt.
  Paldies!

  1. Māris Berķis

   Sveiks, Jāni!
   Nope, šobrīd par jauniem atjauninājumiem neko nezinām, bet sekosim līdzi un ja būs kas jauns – rakstīsim.

 2. Привет, подумал о приобретении часов, прочитал обзор и удивился по поводу тренировок. Я так понимаю до сих пор не появилось, ни каких обновлений на этот счёт?

  1. Sveiki! Jā, ar Suunto 9 var izveidot intervālus bet ne strukturizētus treniņus. Bet var tagad izveidot treniņa mērķi, piemēram, turēties kādā konkrētā pulsa zonā vai ātrumā.
   Es pareizi sapratu jautājumu? :)

 3. Sveiki.
  Vai Polar H10 pulsa jostu var savienot ar Suunto 9 pulksteni.
  Paldies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *