Suunto 9 Peak Pro apskats

suunto 9 peak pro

Suunto 2022. gada nogalē izlaida jauno Suunto 9 Peak Pro. Jaunu top modeli. Jaudīgāku kā iepriekš. Ērtāk lietojamu, smukāku nekā iepriekš. Un starta cena draudzīgāka, nekā iepriekš. Malači, Suunto! Bet, par visu pēc kārtas.

Dizains

Ja mēs salīdzinām šo modeli ar iepriekšējo Suunto 9 Peak, tad varētu padomāt, ka nekas nav mainījies. Bet mainījies ir daudz kas – programmatūra, lietojamība, pulsa sensors, GPS uztvērējs, procesors. Tas visādā ziņā ir labāks, arī uz rokas tas ir ļoti patīkams, neizskatās ļoti sportisks, nav masīvs, nav arī ļoti mazs. Diezgan optimāls. Patiesību sakot – ļoti glīts un gaumīgs. Patīkama silikona, viegli maināma siksniņa, safīra stikliņš (neskrāpēsies)! Pieejams divās versijās, kopā sešās krāsās.

suunto 9 peak pro
suunto 9 peak pro
suunto 9 peak pro

Versijas

Suunto 9 Peak Pro tātad pieejams divās versijās – ar nerūsējošā tērauda korpusu un titāna korpusu.

Titāna versijai pieejamas divas krāsas, nerūsējošā tērauda versijai – četras. Nerūsējošā tērauda versijai būs 64g svara, titāna būs vieglāks – 55g. Titāna ir arī dārgāks. Un tam vajadzētu būt izturīgākam!

Lietojamība

Suunto 9 Peak Pro cenas

Suunto 9 Peak Pro ir divas cenas – titāna korpusa Suunto ir dārgāks, nerūsējošā tērauda versija maksā mazāk.

Kas jauns?

Jau minēju, ka pulkstenim ir daudz jaunumu “vēderā” – jauni sensori, procesori.

No funkciju viedokļa viens ļoti patīkams jaunums – mēs beidzot varam saveidot savu strukturētu treniņu un to ar pulksteni izpildīt.

Treniņu mēs neveidojam pulkstenī, bet gan Suunto aplikācijā – viss gana vienkārši, pats par sevi saprotams. Saliekam, ko gribam darīt treniņā, nosinhrinizējam un pirms spiežam start, ielādējam treniņu (tas atrodams pie SuuntoPlus).

suunto strukturetie trenini
Tagad arī Suunto var sagatavot strukturētu treniņu

Baterija

Pēc specifikācijas šis pulkstenis ikdienas režīmā iztur 21 dienu, GPS režīmā 40h, ko mēs varam pagarināt atslēdzot dažādas funkcionalitātes līdz pat 300h. Pēc apmēram 14 dienu lietošanas, pulkstenis vēl ne tuvu nav tukšs un šobrīd tas saka, ka ar GPS varu noskriet 11h. Tātad, apmērma 1/4 baterijas vēl ir. Forši!

Vēl, kas ļoti forši un ļoti būtiski – ātra uzlāde. Ja attopies, ka pulkstenis ir tukšs, bet jāiet uz treniņu – piemet pie lādētāja, dažu minūšu laikā tas ielādēsies pietiekami, lai varētu noskriet pilnu maratonu.

Patīk / nepatīk

Lūk, mana patīk/nepatīk tabula un sīkāki paskaidrojumi zem tās!

PatikaNepatika
Dizains, sajūta, lietojamībaNav tādas funkcionalitātes, kā Garmin top modeļiem
Forša aplikācijaMazie cipariņi
Ātrā uzlādeModinātājs
Maršrutu zīmēšana aplikācijā – ļoti ātri, ērti

Patika Suunto 9 Peak Pro

+ Dizains, sajūta, lietojamība

Jā, patīk man šis Suunto 9 Peak Pro – tāda gaumīga sajūta. Šis pulkstenis nešķiet tāds brutāls – drīzāk elegants.

+ Forša aplikācija

Kad pirms pāris gadiem Suunto atteicās no vecās vides Movescount un sāka darbu ar šo aplikāciju – bija diezgan bēdīgi. Bet, laikam ejot, ir bijuši ļoti daudz uzlabojumi un tagad droši varu teikt, ka aplikācija ir ērta, saprotama un interesanta.

Protams, ja mēs negribam izmantot Suunto aplikāciju, savienojam ar Strava vai kādu citu servisu un skatam savus treniņu datus tur.

+ Ātra uzlāde

Spēcīga baterija ir svarīgi, bet ātra uzlāde gandrīz vēl svarīgāk. Jāiet uz treniņu un pēkšņi konstatē, ka pulkstenis tūliņ nobeigsies – dažās minūtēs, kamēr saģērbsimies, pulkstenis būs kaujas gatavībā pieveikt kādu maratonu.

Precīzi 5min pulkstenis uzpildīja 15% baterijas. Ar to var iztikt ļoti ilgu laiku!

+ Maršrutu zīmēšana aplikācijā – ļoti ātri un ērti

Ja esam svešā vietā, Suunto aplikācijā sabakstam ar pirkstu maršrutiņu un hops – tas ir pulkstenī. Skrienam, ejam vai braucam ar velo pa izvēlēto maršrutu, pulkstenis saka priekšā kurp doties. Ērti, ātri, forši.

Nepatika Suunto 9 Peak Pro

– Nav tādas funkcionalitātes, kā Garmin top modeļiem

Uz funkciju klāstu skatoties, Garmin top modeļi tomēr ir krietnu soli priekšā. Krāsainas kartes, maksājumi, mūzikas ielāde pulkstenī, arī dažādu datu šķērsgriezumi Garmin pulksteņos ir vairāk.

– Mazie cipariņi

Vēl esmu jauns, redze ir laba, bet tomēr gribētos, lai ir iespēja vai nu nomainīt dizainu, tā, lai ir salasāmāki cipari un burti, bet vienkārši lielāku ekrānu. Burtiņi ir maziņi, pie mums veikalā cilvēki ir atteikušies no Suunto, jo vienkārši nespēj to salasīt.

– Modinātājs

Tikai viens modinātājs. Ja agri jāceļas, tad jāuzliek arī rezerves modinātājs, ja nu pirmo pa miegam nospiežu un turpinu gulēt. Tāpat modinātāju forši uzlikt vakarā – kā atgādinājumu, ka laiks aizvērt ierīces un posties uz dusu. Iespējams, ka daudziem modinātājs nebūt nav svarīgs, bet es to izmantoju katru dienu – man tas ir ļoti būtisks.

Tā ir ar šīm ierīcēm – kas citam pilnīgs nieks, tas otram ļoti svarīgi. Detaļām ir nozīme!

Aplikācija

Suunto aplikācija ir gana vienkārša un gana funkcionāla.

Patīk, ka var ļoti ērti skatīt datus dažādu laika nogriežņu skatījumā. Man, piemēram, ir sporta mērķi nedēļai un es uzreiz varu atvērt un redzēt – tā, tā, vingrošanas minūtes ir par maz, noskrietie kilometri… arī par maz.

suunto app

Savienojamība

Daudzi no mums izmanto Strava, daudzi izmanot TrainingPeaks, arī Kamoot. Ar šīm un daudzām citām aplikācijām Tu varēsi savienot Suunto, automātiskai datu apmaiņai.

Starp citu, ja Tu esi Strava – pievienojies Pulsometrs.lv klubiņam!

Ikdienai

Ikdienas aktivitātes

Suunto pulkstenis mēra mūsu miega ilgumu un kvalitāti, mēra pulsu ikdienā, mēra skābekļa piesātinātības līmeni asinīs, skaita patērētās kalorijas un, protams, skaita soļus. Nekā diži sarežģīta vai advencēta, un, visticamāk, šīs lietas arī nav jāsarežģī. Soļus redzam – labi!

Visi dati, protams, ērti apskatāmi Suunto aplikācijā, arī pašā pulkstenī.

suunto 9 peak pro apskkats - soļi
Suunto 9 Peak Pro skaita arī soļus, kalorijas
suunto miegs
Pulkstenis mēra arī miega ilgumu un kvalitāti

Viedie paziņojumi

Ja mums patīk, varam skatīt paziņojumus no telefona. Nav iespējas runāt caur pulksteni, bet redzam, kas notiek telefonā.

Sportam

Sporta veidi

Suunto pulkstenis būs piemērots ļoti daudz dažādiem sporta veidiem – skriešanai – gan asfalta, gan taku un orientēšanās, velosportam, triatlonam, vingrošanai un arī peldēšanai.

Suunto lielās, ka pulkstenī ir 80+ sporta veidi, kas ļauj mums izmantot tieši to, ar ko nodarbojamies.

Teorētiski jau diez vai kaut kas atšķirīgs tiek skaitīts, piemēram, apļa treniņā un spēka treniņā – tāpat pulkstenis mērīs pulsu, laiku, kalorijas.

Kas noteikti ir atšķirīgas lietas – sporta veidi ārā (šeit strādā GPS, lai mēs redzētu distanci, ātrumu), telpās (kur GPS ir atslēgts) un peldēšanās. Šajā pulstenī ir gan peldēšana baseinā, gan atklātos ūdeņos.

Triatlona cienītājiem – šeit ir arī triatlons, kas ļaus saglabāt 3 dažādus sporta veidus vienā aktivitātē.

Sportos, kur svarīga ir augstuma izmaiņa – pārgājienos kalnos, taku skriešanā – ir mums arī pieejams barometriskais altimetrs, kas relatīvi precīzi spēj noteikt augstuma metru izmaiņas.

Kopumā par sporta veidiem – ikdienas aktīvajam cilvēkam šeit būs viss, kas vajadzīgs un vēl daudz, daudz vairāk. Nopietnam sportistam – arī!

suunto 9 peak pro swimming

SuuntoPlus

SuuntoPlus ir tādas kā aplikācijas, ko varam ielādēt pulkstenī. Šeit ir, piemēram, iespēja izveidot strukturētu treniņu. Šeit var ielādēt iepriekš sagatavotas lietas – esmu, piemēram, ielādējis 12min Coopeer skriešanas testu.

Ne tikai ielādēju, arī noskrēju. Šis varētu būt relatīvi precīzs veids, kā noteikt fizisko sagatavotību, VO2Max un šis ir tests ko var izpildīt šad un tad – redzēt, vai mūsu rezultāti uzlabojas vai tieši pretēji.

Jāsaka, ka ja treniņos ir bijuši robi, tad 12 min. skriet cik ātri vien var ir ļoti sāpīgs process un 12 min. velkas kā mūžība. Bet, ne par to stāts. Ko es redzēju pulkstenī?

Tātad – ejot skriet, es zem sporta veida pie SuuntoPlus izvēlējos 12min Cooper tests.

Sākot aktivitāti pulkstenis man piedāvāja 10min iesildīties (šito nevar pielāgot, nākamreiz vienkārši paskriešu pirms palaižu aktivitāti, ja gribēšu iesildīties 15min).

suunto 9 peak pro
Iesildīšanas laikā pulkstenis ziņo, ka tests sāksies drīz!

Kad iesildīšanās tuvojās beigām un tests tuvojās sākumam, pulkstenis man par to ziņoja. Un tad starts – bliežam pilnā ātrumā.

Skrienot, ik pa brīdim uzmetu acis, cik man vēl atlicis. Redzēju arī, ka tiek skaitīti metri, bet tam nebija jaudas pievērst uzmanību.

Kad tests beidzās, tad mazliet atsildīšanās un tas arī viss.

Bet, ko mēs redzam rezultātos?

Redzu, tātad, ka esmu noskrējis 2.68km un mans V02Max rezultāts ir 49. Vēl es redzu savus paredzamos laikus 10km un pusmaratonā, kas balstīti uz šo testu.

suunto cooper test
12 min cooper testa rezultāti gan telefonā, gan aplikācijā

Tas viss forši, bet gribētos redzēt vēl dažas lietas.

Pirmkārt, būtu forši kaut kādi ieteikumi – kā man tagad trenēties. Varbūt kopā ar TrainingPeaks vai citu partneri es varētu izveidot treniņplānu, kas balstīts uz maniem mērķiem un manu Copper 12min testu?

Otrkārt – es gribu zināt, kā man veicās. Es jau zinu, ka rezultāts ir slikts, ja salīdzina ar manu skriešanas formu pirms 1.5 gada, bet – kur es ierindojos pret citiem fiziski aktīviem cilvēkiem, kas ir manā vecumā? Tas būtu interesanti.

Sākumā biju mazliet neapmierināts, ka nekur pie sava profila es nevaru atrast vietu, kur saglabātos šis tests, lai es to viegli varu atrast vēlāk. Pēc pus gada vajadzētu testu atkārtot, un būtu labi paskatīties šīs dienas rezultātu, lai var salīdzināt. Likās, ka aktivitāte būs manuāli jāmeklē. Bet tad es atklāju tagus!

Aktivitātēm izmanot tagus

Gribi zināt cik kilometri noskrieti ar vienām kedām, kurš treniņš bija tests, vēlies viegli atrast sacensību ierkastu? Lieto tagus!

Es pie savām pēdējām skriešanām pieliku apavu tagu un tagad arī testa tagu. Vēlāk būs super viegli sameklēt, redzēt, kad bija mans tests, redzēt, cik km esmu noskrējis ar vieniem apaviem. Ļoti ērti un vērtīgi.

suunto app tags
Liec treniņiem tagus, lai vēlāk ļoti viegli tos atrast. Ļoti foršs sīkums!

Mūsu formas novērtējums, atjaunošanās

Aplikācijā varam redzēt mūsu formas novērtējumu, bet man šobrīd ir pārāk maz dati, pārāk īsu brīdi pulstenis ir uz rokas, lai varētu tiešām objektīvi novērtēt šo sadaļu.

Ja Tev Suunto ir uz rokas jau ilgi, un Tu pievērs šiem datiem uzmanību – padalies komentārā!

suunto app

GPS precizitāte

Parasti es diez ko neaizraujos ar GPS precizitātes pētīšanu, jo nu – tā precizitāte ir laba un šad tad rodas kļūdas. Ja mēs paskatāmies apakšējo attēlu, redzam, ka abas krāsas līnijas kust no vienas ielas puses uz otru, uzkāpjot arī uz māju jumtiem.

Jāatceras arī, ka tā ir pilsēta – mājas, elektrolīnijas var ietekmēt precizitāti.

99% no mums – GPS precizitāte ir pilnīgi ok. Tam atlikušajam 1%, kuram vajag maksimāli precīzus datus, iesaku paskatīties padziļinātus GPS precizitātes testus, ko ļoti jaudīgi veic super populārais sporta tehnoloģiju blogeris DC Rainmaker.

suunto 9 peak pro gps precizitate
suunto 9 peak pro gps precizitate
Violetā līnija Garmin Fenix 7X, zilzaļā – Suunto 9 Peak Pro. Grūti būtu pateikt ka viens ir precīzāks par otru.

Pulsa precizitāte

Ar pulsa precizitāti ir tā – laikam esmu tāds cilvēks, ka neviens pulkstenis tā īsti labi nespēj samērīt pulsu. Vismaz, ja sporto tā nopietnāk un intensīvāk, tad nepieciešama pulsa jostiņa. Testam ierakstīju pulsu 3 dažādās aktivitātēs atsevišķi arī ar pulsa jostiņu – intervālu skriešanā, iešanā un jogā.

Pulss skrienot intervālus

Intervālu treniņš Mežaparkā. Varam redzēt, ka sākumā, kamēr noris iesildīšanās, precizitāte ir laba, bet, pēc apmēram 15 minūtēm, skatoties uz violeto līkni (pulsa jostiņa) mēs varam saskaitīt septiņus izteiktus intervālus. Skatoties uz zaļgano līkni (Suunto no rokas) mēs īsti nevaram pat uzminēt, ka ir skrieti intervāli.

Ja Tu trenējies mērķtiecīgi – Tev vajag pulsa jostiņu.

Pulss, dodoties pastaigā

Šeit mēs varam novērto, ka grafiki lielākotiesi sakrīt, bet ir vairāki neizskaidrojumi lecieni tieši Suunto līknē. Tas mani mazliet pārsteidz, jo pastaiga ir zemas intensitātes nodarbe, kur precizitātei vajadzētu būt labai. Pieļauju, ka šoreiz varētu būt pie vainas fakts, ka negāju pastaigā viens, bet gan stumjot mazu cilvēciņu ratos. Kad tiek nodarbinātas rokas, tad pulsa precizitāte, mērot no rokas, mēdz pasliktināties.

Pulss jogā

Jogā nevajadzētu būt lielām kļūdām, jo intensitāti ir salīdzinoši zema. Protams, brīžiem tiek nodarbinātas rokas, kas var negatīvi ietekmēt rādītājus. Redzam, ka sakrīt salīdzinoši labi, bet violetā līnija (pulsa jostiņa) ir responsīvāka, kas izteiktāk redzams treniņa otrajā daļā.

Ja paskatāmies treniņa vidējo – tas ir gandrīz vienāds. Ja mēs vēlamies aptuveni saprast, kāds ir mūsu pulss šāda tipa nodarbībās, tad pietiek ar rokas pulsu, bet, ja mums ir svarīgi neuzcelt sirds ritmu virs kādas robežas – labāk lietot pulsa jostiņu.

pulss joga

Pulss 12 min Cooper testā

Skatoties uz šo grafiku, varam redzēt vienu lietu – pēc testa, jau atsildoties, rokas pulss ir bijis super precīzs. Arī kopējais – vidējais, gandrīz identisks. Ir kļūdas, ir novirzes, bet kopumā lābāk nekā citās reizēs.

suunto 9 peak pro pulsa precizitāte

Noslēgumā

Suunto 9 Peak Pro ir ļoti patīkams pulkstenis, bija prieks to testēt, lietot, ar to skriet un vingrot. Jā, funkcionāli, tas nav tik advencēts, kā Garmin top modeļi, bet – tas arī nemaksā, kā Garmin top modeļi.

Vai mēs rekomendēsim Suunto 9 Peak Pro saviem klientiem – protams. Visiem, kuriem, mūsuprāt, šī ir īstā izvēle. Tā mēs daram – rekomendējam to, kas mūsuprāt, ir īstā izvēle! Sanāk mums labi – nāc ciemos!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *