Suunto 9 vai Suunto 9 Baro – kādas atšķirības?

Lēnu garu, it kā nemanāmi, Suunto modeļu nosaukumi kļuvuši pavisam, pavisam īsi un kodolīgi. Vēl nesen bija tādi nosaukumi, kā Suunto Spartan Sport wrist HR un daudzi Suunto fani atminās vārdu Ambit gandrīz visu modeļu nosaukumā. Tagad – Suunto 3 Fitness, nesen iznākušais Suunto 5, Suunto 9 un Suunto 9 Baro.

Par Suunto 5 mūsu blogā ir īss ieskats (nav pilns apskats, vairāk par to, kas jauns), par Suunto 9 Baro mums blogā ir apskats. Bet, šoreiz par to, kā atšķirās Suunto 9 no Suunto 9 Baro.

Ko nozīmē Baro?

Baro nozīmē barometrs. Barometrs mēra gaisa spiedienu un tiek izmantots, lai noteiktu augstumu virs jūras līmeņa. Suutno 9 Baro, augstums virs jūras līmeņa būs precīzāks, adekvātāks, tas mācēs labāk novērtēt augstuma izmaiņas, un laikapstākļu tendences. Baro modelis var arī brīdināt, ka tuvojās negaiss, ja sajūt straujas spiediena izmaiņas. Šim modelim ir arī termometrs.

Stikliņš, svars, siksniņas un cena

Bez barometriskā altimetra šiem modeļiem ir vēl dažas būtiskas atšķirības!

Safīra stikls

Safīra stikls ir izturīgāks, tas neskrāpējas un tas būs pieejams tikai Suunto 9 Baro modeļiem.

Svars

Suunto 9 ir vieglāks, nedaudz mazāks. Tā svars ir 72g, kamēr Suunto 9 Baro – 81g. Svars gan var nedaudz mainīties, variējot ar pulksteņa siksniņām.

Siksniņas

Abiem modeļiem ir maināmas pulksteņa sikniņas un abiem derēs vienas un tās pašas – bet, uzreiz no kastītes siksniņas mazliet atšķiras – Suunto 9 baro siksniņa ir vairāk iestrādāta korpusā, kamēr Suunto 9 tā ir brīvāka un, manuprāt, arī labāk piekļausies rokai (it īpaši mazai rokai).

Stikliņa ietvars

Suunto 9 Titanium stikliņa ietvars ražots no titāna, savukārt citi Suunto 9 Baro un visi Suunto 9 no nerūsējošā tērauda!

Versijas

Suunto 9 pieejams četrās krāsās – balts, melns ar sudrabu, pavisam melns un melns ar zaļu siksniņu.

Suunto 9 Baro, savukārt, izvēle ir plašāka – Tu vari izvēlēties baltu un melnu, kā arī grafīta krāsas, kapara krāsas, titāna, kā arī zelta krāsas ar ādas sikniņu! Ja Tu izvēlies baltu vai melnu – Tu vari uzreiz izvēlēties arī komplektu ar pulsa jostiņu, ko arī rekomendējam!

Cena

Suunto 9 Baro ir aptuveni 100eur dārgāks (var būt arī vairāk, atkarībā no Suunto 9 Baro versijas). Šī raksta rakstīšanas brīdī mums ir Suunto 9 septembra akcija, līdz ar to atšķirība ir vēl krietni lielāka.

Kas kopīgs Suunto 9 un Suunto 9 Baro?

Īsumā par to, ko Tu iegūsi neatkarīgi no tā, kuru no šiem modeļiem izvēlēsies par savējo!

Abi ir kvalitatīvi, ražoti Somijā. Abiem ir ļoti spēcīgas baterijas (līdz 120h GPS režīmā), abiem var izveidot vairāk par 80 sporta veidiem, kā arī izveidot savu perosonīgo sporta profilu. Tie mēra pulsu no plaukstas locītavas, bet var izmantot arī pulsa jostiņu. Kā vienam, tā otram ir ļoti labas izšķirtspējas (320 x 300 px) skrārienjūtīgs ekrāns, 3 podziņas un ļoti intuitīva lietojamība. Abi skaitīs ikdienas aktivitātes un rādīs telefona paziņojumus! Abos modeļos Tu vari ielādēt maršrutu, kas palīdzēs Tev nonākt galamērķī! Abi ir ūdensizturīgi un piemēroti peldēšanai!

Kuru Suunto izvēlēties?

Ja Tu nodarbojies ar iešanu kalnos, brauc ar velo kalnu apvidos, vai skrien vietējo Stirnu buku vai citu taku skrējienu – augstuma metri ir daļa no spēles un tāpēc Tev noteikti labāk izvēlēties Suunto 9 Baro.

Ja Tev ir ļoti aktīvs dzīvesveids, bet augstuma metri nav tik būtisks faktors – izvēlies Suunto 9 Baro dēļ safīra stikla. Tas tiešām neskrāpējas un pēc mūsu pieredzes – arī pēc vairāku gadu lietošanas, safīra stikli izskatās kā jauni.

Ja Tavs dzīvesveids nav tik aktīvs un kalnos nekāp, kā arī taku skriešana nav tava dzīve – arī Suunto 9 būs ļoti labs sporta pulkstenis / pulsometrs tavām vajadzībām!

Vēlies apskatīt Suunto dzīvē?

Nāc ciemos uz Barons kvartālu, Cēsu ielā 31, k2, kur mitinās pulsometrs.lv veikals! Gaidīsim Tevi ciemos no 10.00 līdz 19.00, katru darba dienu, kā arī, ja neesam aizbraukuši uz Stirnu buku, esam vaļā arī sestdienās!

Ja esi gatavs pasūtīt – pasūti Suunto 9 šeit, vai Suunto 9 Baro šeit!

Ja Tev patika šis ieskats, droši dalies ar to sociālajos tīklos, kā arī nepalaid garām nākamo rakstu – seko mums Facebook un Instagram!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *