Svarīgs starts? 5 padomi, kā veiksmīgi gatavoties pirms starta

Vai tas ir Rimi Rīgas maratons, Stirnu buks, vai kāds atbildīgs starts ārzemēs – ja mēs tam esam gatavojušies, tad startam tuvojoties satraukums pieaug. Ko atcerēties izdarīt pirmsstarta nedēļā? 5 padomi šajā bloga rakstā!

1. Nemēģini satrenēties pēdējā nedēļā

Treniņi nu ir aiz muguras. Ja skriešanas plāns nenotika pēc 100% labākā scenārija – tas ir ok, tāda ir dzīve. Laiks atslābt. Ja ej skriet, izvēlies nelielu, vieglu intensitāti. Pēdējā nedēļā satrenēties nav iespējams, kaut ko sačakarēt gan ir!

2. Ko ēst pirms starta? Un no kā atteikties?

Ēšana ir ļoti būtisks jautājums, tādēļ jautājām astoņiem profesionāļiem. Starp atbildēm atradīsi – vadlīnijas ir līdzīgas, specifika atšķirīga. Lejupielādē šo materiālu šeit.

To, kas vislabāk der tieši Tev, Tu atradīsi laika gaitā, nebaidies eksperimentēt.

Bet lūk dažas lietas, no kā noteikti atteikties īsi pirms starta:

  • cepti, trekni ēdieni;
  • neēd kūkas;
  • atsakies no alkohola;
  • dienu pirms starta izvairies no salātiem. Liels daudzums ar šķiedrvielām var likt Tev pārtraukt sacensības ar nevēlamām tualetes pauzēm.

Bet, ko ēst? Apskaties mūsu materiālu, ko pirms starta izvēlas mūsu profesionāļi.

3. Dzer ūdeni, izgulies.

Jā, nu vai citiem vārdiem sakot – būs jau labi. Treniņi ir aiz muguras, viss izdarīts. Ūdeni vajag dzert pietiekami un kārtīgi izgulēties. Lai moži un priecīgi varam iet uz startu!

4. Sagatavo apģērbu un ekipējumu. Uzlādē savu pulksteni.

Tavs uzdevums – samazini iespējamo stresu starta dienai. Pirms starta būs patīkams satraukums, nervi būs mazliet uzvilkti. Mēģini maksimāli novērst vēl papildu stresu ar dažādām klapatām – Tu negribi vēl steigā meklēt ko vilkt mugurā, kur palicis Tavs numurs un skriešanas saules brilles.

5. Izplāno iepriekš – kā nokļūsi līdz startam? Kur tiksies ar draugiem?

Būtībā šis punkts pasaka to pašu ko iepriekšējais – izdari visu, lai samazinātu savu stresu starta dienā. Izpēti cikos iet tramvajs, izdomā, ko darīsi, ja tramvajs neatbrauks vai, ja nokavēsi. Sarunā, kur tiksies ar draugiem! Un, protams, apskaties, kur vispār ir starts un cikos!

Iepērcies iedvesmai:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *