Ir klāt ziema un, protams, ziemā arī ir jāsporto!
Tie, kas no mums iecienījuši distanču slēpošanu, kalnu slēpošanu vai snovbordu, noteikti priecājas redzot no gaisa krītam baltās pārslas! Skaisti!
Arī tie, kas neslēpo var ziemu izbaudīt – doties skaistos pārgājienos, kārtīgi izelpoties dzestro gaisu!
Šajā rakstā mazliet par Garmin un funkcijām, kas piemērotas ziemas aktivitātēm!
Distanču slēpošana
Distanču slēpošana ir, iespējams, viens no veselīgākajiem sporta veidiem pasaulē un, ja reiz ir uzsnidzis sniegs, jāsteidz tas izmantot.
Daudzos Garmin ir sporta profils – distanču slēpošana. Līdzīgi kā skriešanā, Tu vari mērīt slēpošanas ātrumu, veikto distanci, mērīt pulsu, novērot augstuma izmaiņas, slēpot dažādās sporta zonās un pēc sportiņa visus savus datus ļoti ērti apskatīt Garmin Connect mājas lapā vai aplikācijā. Ja Tev ir attiecīgie gadžeti, Tu vari mērīt arī slēpošanas jaudu…
Distanču slēpošanas jauda ar HRM-Pro
Jā, līdzīgi kā riteņbraukšanā, arī slēpošanā Tu vari mērīt jaudu un izmantot šos datus treniņu procesā. Skriešanā mēs parasti skatāmies sirds ritma un ātruma attiecību, lai novērtētu vai mūsu forma ir uzlabojusies, bet slēošanā ir vairāki blakus apstākļi – inventāra gatavība, reljefs un laika apstākļi. Tādēļ tiem, kas trenējas nopietnāk būs interesanti apskatīt vēl trešo mērījumu – jaudu.
Lai mērītu slēpošanas jaudu, Tev būs vajadzīga jaunākā Garmin HRM-Pro pulsa jostiņa un kāds no top Garmin pulksteņiem – Garmin Fenix 6 sērija, Garmin Forerunner 945 vai Garmin Enduro.
Kalnu slēpošana/ snovbords
Kalnos lielos vai mazos – arī šeit uz rokas liec savu Garmin. Ja Tavam Garmin pulkstenim ir barometriskais altimetrs, tas mācēs izšķirt nobraucienus, izmērīt ātrumu, nobrauciena garumu, ilgumu. Tu redzēsi kopējo laiku, vidējos ātrumus un tam visam klāt, protams, arī pulsa datus! Interesanti!
Datus Tu varēsi apskatī gan paceļoties ar pacēlāju, gan, protams, Garmin Connect mājas lapā un aplikācijā.
Lai baudītu kalnu slēpošanu/ snovbordu, Tev nevajadzēs pašus dārgākos Garmin – šis sporta veids ir pieejams arī Garmin Vivoactive 4 / Vivoactive 4s, Venu, Venu 2 / Venu 2s modeļos, visai Garmin Instinct sērijai, un, protams, arī Garmin Fenix 6 sērijai, Forerunner 945, Forerunner 745 un Garmin Enduro.
Ielādējamas slēpošanas trases
Ja Tu dodies uz lielākiem kalniem par mūsu pašu Riekstu vai Siguldas kalnu, tad iespējams, varēsi ielādēt slēpošanas trases. Tas Tev ļaus plānot labāk savus nobraucienus, varēsi redzēt trāšu atrašanās vietas un sarežģītības līmeņus.
Lai izmantotu šo funkciju, Tev būs nepieciešamas Fenix 6 sērijas pulkstenis.
Jāsaka, ka man nav personīga pieredzes ar šo funkciju, bet ja Tev ir – ieraksti komentārā, dalalies ar mums pārējiem!
Pārgājieni
Ziemā ļoti aktuāli ir arī pārgājieni! Ja dodies garākos, sarežģītākos pārgājienos, apvidos, kuri ir sveši – Tev noteikti noderēs Garmin pulksteņi, kur redzamas kartes, pieejamas navigācijas funkcijas un, kas mēra precīzus augstuma metrus.
Būtībā ir 2 veidu navigācijas funkcijas – top modeļos mērs redzam īstu karti un mūsu iepriekš izplānoto maršrutu un savu atrašanās vietu, kas parada navigēšanu diezgan vienkāršu. Vienkāršākos pulksteņos nebūs kartes, bet būs pieejama līnija, kas zīmēta kartē un mūsu atrašanās vieta pret to – tas mums vienkārši jāskatās, lai mēs nenovirzamies no plānotā!
Protams, daudzi mēs aizlaižam un pazīstamām takām vai dodamies pastaigā gar jūru – bez jebkādas vajadzības pēc navigācijas funkcijām. Šeit mēs varam izvēlēties Garmin pēc dizaina un budžeta, jo gandrīz visiem ir GPS, kas mērīs noieto un iešanas ātrumu, un visiem ir pulsa mērīšanas funkcija.
Kuru Garmin izvēlēties pārgājienu cienītājiem – skaties lapā Tavs Garmin Tavam pārgājienam!
Pulsa jostas
Ja Tu ziemā turpini skriet, braukt ar velo, dodies pārgājienos vai slido – visticamāk, ka liec savu Garmin virs apģērba un līdz ar to, tas pulsu mērīt no rokas nevarēs.
Lai mērītu pulsu precīzi, izvēlies kādu no Garmin pulsa jostiņām.
Garmin HRM-Dual ir vienkārša jostiņa, kas dara tieši to – mēra pulsu. Tu to varēsi pievienot savam Garmin pulkstenim, kā arī citām ierīcēm (piemēram, telefonam), jo šai jostiņai ir Bluetooth savienojums.
Garmin HRM-Pro ir gudrāka jostiņa, kas bez pulsa mērīšanas dara vēl citas lietas. Šai jostiņai ir atmiņa, ko var izmantot baseinā, šī jostiņa mēra skriešanas dinamikas datus, kā arī to var izmantot atsevišķi ar telefonu, piemēram, komandu sporta veidos. Plašāks apraksts par šo jostiņu blogā – Garmin HRM-Pro – kas jauns?
Noderīgas funkcijas
Saulēkta un saulrieta laiks
Lai saplānotu aktivitātes gaišajā dienas periodā, saulēkta un saulrieta laiks pulkstenī palīdzēs atbildēt uz jautājumu – cikos kļūst gaišs un cikos jau ir tumšs?
Šī funkcija būs atrodama Connect IQ aplikācijās.
Garmin Pay
Dodoties piedzīvojumos visādi var gadīties un forši, ja maksājumu karte vienmēr līdzi. Pievieno karti savam pulkstenim, un lai samaksātu Tev nebūs vajadzīga ne karte, ne telefons, Tev būs Garmin Pay.
Skābekļa saturācija asinīs
Daudzos Garmin modeļos ir iestrādāts sensros, kas mēra skābekļa saturāciju asinīs. Interesants mērījums gan ikdienā, gan sportā, bet īpaši svarīgs tiem, kas dodas augstāk kalnos. Svarīgi, lai skābekļa saturs nenokrītas zem 95%.
SOS poga un kritiena uztveršana
Daudzos Garmin modeļos ir arī SOS poga, kā arī kritiena uztveršana. Ja radusies nepatīkama situācija, Tu vari nosūtīt ziņu iepriekš iestatītiem kontaktiem, ka Tev nepieciešama palīdzība. Tiesa gan – lai tas darbotos, Tev būs nepieciešams līdzi arī telefons.
LiveTrack izsekošana
Jau pirms došanās ceļā, Tu vari nosūtīt tuvākajiem izsekošanas linku, lai Tavi tuvākie var sekot Tev līdzi. Ja Tev ir ieplānots maršruts, šeit būs pieejams arī Tavs plānotais ceļš.
Noslēgumā
Ziemā ir tā – dažiem ir auksti, daži to bauda. Ziema pie mums ir šā vai tā – labāk iemācīties to baudīt. Skrienam, slēpojam, braucam no kalna un ejam elpot daudz dzestra gaisa!
Ja vēl nezini, kuru Garmin ierīci Tev vajag – raksti mums mājas lapas čatā vai [email protected] – palīdzēsim!