Vienības Velobraucienā ar četriem pulksteņiem uz stūres

Šī gada Vienības Velo braucienā izmantoju izdevību salīdzināt veselus četrus pulksteņus – Garmin Fenix 6 Solar, Polar Vantage V, Suunto 9 Baro un Coros Vertix.

Visvairāk mani interesēja tieši augstuma metri – Vienības braucienā ir daži palieli nobraucieni un kāpumi – lieliska iespēja salīdzināt, ko katrs pulkstenis rāda.

Kas ir Coros Vertix?

Ja par Garmin, Suunto un Polar būs dzirdējuši vairums no mums, kas atver šo blogu, tad Coros ir salīdzinoši mazpazīstams pulksteņu zīmols, bet tas iekaro daudzu taku skrējēju sirdis, jo pazīstams ar labu bateriju un precīziem datiem. Ļoti iespējams ka Coros drīz varēs pie mums iegādāties, pagaidām gan tikai to iepazīstam un izmantojam iespēju testēt.

Kā izskatījās dažādu pulksteņu dati

Pēc nolikuma trases garums ir 36km, un, ja mēs uzticamies Strava segmenta datiem, tad no Siguldas tilta līdz pilsētai ir 68m kāpums. Lūk ko parādīja pulksteņi:

Kopējā distance:

Garmin Fenix 6 Solar – 36.5km
Polar Vantage V – 36.7km
Coros Vertix – 36.51km
Suunto 9 Baro – 36.52km

Kopējais kāpums:

Garmin Fenix 6 Solar – 264m
Polar Vantage V – 235m
Coros Vertix – 263km
Suunto 9 Baro – 225m

Kāpums no Siguldas tilta līdz pilsētai:

Garmin Fenix 6 Solar – 72m
Polar Vantage V – 71m
Coros Vertix – 71m
Suunto 9 Baro – 68m


Augstuma metri grafikos?

Kā redzam grafikā, pulksteņiem atšķiras augstuma dati absolūtos skaitļos un jāsaka, ka pie vainas varētu būt lietotājs, jo neviens no pulskteņiem pirms testa netika kalibrēts. Tiesa, manuprāt, daudz vērtīgāk zināt ir kopējo kāpumu datus, un grafikos mēs varam redzēt, ka būtībā visiem četriem pulksteņiem tendence ir identiska.

augstuma metri vienības brauciens

GPS precizitāte kartē

Attālināti izskatās, ka uzzīmēts ir tikai viens grafiks

Kā redzams attēlos, visi pulksteņi strādā gandrīz identiski un domāju, ka pat visprasīgākajam sportistam nebūs daudz kur piesieties. Interesanti, ka Polar Vantage V kopējā distance ir gandrīz 200m garāka kā citiem modeļiem, bet procentuāli tā ir 0.55% atšķirība, tā kā – piedodami.

Secinājumi

Ko mēs no šī salīdzinājuma iemācījāmies?

  1. Coros zīmols iespējams būs nozīmīgs konurents Garmin, Polar un Suunto.
  2. Visi pulksteņi strādā labi – izvēleis savējo balstoties uz citiem aspektiem – dizainu, baterijas izturību, lietošanas ērtumu, papildu funkcijām.
  3. Piedalīties velo sacensībās ir jautri! Būs jāmin vēl!

Noskaties video!

Noskaties arī mūsu video no šī Vienības brauciena. Video filmēts ar GoPro Hero 8 Black, kas iemontēts GoPro Jaws aksesuārā, kuru ļoti ērti var piespraust pie velo rāmja, pie velo stūres, pagriest uz priekšu, sāniem vai pret sevi, kā arī var ērti izmantot šo aksesuāru kā selfijkoku.
Daži fragmenti video beigās filmēti ar GoPro Max 360 grādu kameru. Par to vairāk skaties šeit – GoPro Max apskats.


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Kā arī, spied subscribe mūsu youtube kanālam.

2 comments

  1. Edgars

    Paldies, šis tiešām interesanti. Gribētos zināt, autors kuru pulksteni izvēlētos par savu ikdienas kompanjonu – Fenix 6, vai Suunto 9? Esmu jauna pulksteņa meklējumos, tādēļ ļoti interesē profesionāļu viedoklis.

    1. Māris Berķis

      Jāatdzīst, ka Garmin Fenix 6 funkciju klāsts ir krietni plašāks – mūzika, maksājumi, krāsainas kartes, ko aktīvi izmantoju pavasarī, kad viens pats skrēju Stirnu bukus. Mazliet dārgāks, bet, manuprāt, ir to vērts.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *