Wahoo Elemnt Rival apskats

wahoo elemnt rival
Wahoo Elemnt Rival

Wahoo – zīmols ar kuru būs pazīstami velo entuziasti! Ražotājs, kas ražo ļoti uzticamus velodatorus, direct drive trenažierus kā Wahoo Kickr un Wahoo Kickr Core, kā arī pulsa jostiņas Tickr, Tickr X un Tickr Fit.

Tagad arī GPS pulkstenis! Pirmais Wahoo uz rokas liekamais pulkstenis, kas dodas konkurēt ar Garmin, Polar, Suunto, Coros pulksteņiem un šim uzdevumam atbilstošs ir tā nosaukums – Wahoo Elemnt Rival (Rival no angļu valodas – sāncensis, konturents)!

Kāds tas ir, ar ko tas atšķiras no konkurentiem, kas labs, kas nepārāk – par to šajā aprakstā.

Dizains

Wahoo Elemnt Rival ir ļoti glīts sporta pulkstenis, arī viegls (53g) un ērts. Tam ir keramiska mala (Wahoo raksta ka tas pasargā no skāpējumiem) un Gorilla® Glass ekrāns, kas nav skārienjūtīgs.

Pats korpuss ir plastmasīgs, podziņas plastmasīgas un tam ir maināmas silikona siksniņas.

Pie mums šobrīd ir melnā versija (Wahoo mājas lapā ir arī balti), un tas izskatās patiešām labi. Vienkārši, bet labi.

Pulksteņa mugurpusē atradīsim optisko pulsa mērītāju. Kastē atradīsim arī lādētāju, kas ir paliela platforma, kas piestiprināma pie pulskteņa aizmugures.

wahoo elemnt rival

Lietojamība

Pulkstenim, tātad, nav skārienjūtīga ekrāna, visa lietojamība notiek ar piecām podziņām. Kā tikt galā ar pulksteņa lietošanu – skaties video:

Unikālās lietas

Triatlons

Viena no interesantākajām lietām šajā pulkstenī – pārējas no viena sporta veida uz nākamo. Proti – Tev nav jāspiež podziņas, pulkstenis pats sapratīs, ka esi beidzis peldēt, sācis braukt ar velo un pārstājis mīties, bet sācis skriet.

Ja pārejas nenotiek perfekti, tad tās varēsi pielāgot aplikācijā, jau pēc tam, kad sacemsības būs beigušās.

It kā sīkums, bet ļoti forši. Ja Tu esi triatlonists, pārejas posmā starp sporta veidiem Tev jau tā ir daudz par ko domāt, lai vēl atcerētos spiest pogas uz pulksteņa. Forši!

Par to cik labi tas strādā – pagaidām nav sanācis pamēģināt, bet iesaku noskatīties DC Rainmaiker video, kur viņš speciāli šim pulkstenim veica savu mazo triatlonu.

Pievelc datu ekrānus

Wahoo veloriem mēs varam tā kā iezoomot vai atzoomot (pievilkt/atvilkt), vienvārdsakot, mainīt cik datu laukus mēs varam redzēt ekrāna. Lielākais ir 6 rādītāji un mazākais – viens, protams. Ja mums ļoti interesē pulss – varam to redzēt pa visu ekrānu. Noderīgi arī tiem, kuriem nav tik laba redze.

Nezinu cik bieži tādu izmantotu, bet forša funkcija. Šo funkcju mēs darbinām nospiežot divas pogas vienlaicīgi – pēc noklusējuma tās ir abas apakšējās, bet aplikācijā varam arī nomainīt šo pogu kombināciju.

Draudzība ar Wahoo direct drive trenažieriem

Viens no populārākajiem direct drive trenažieriem ir Wahoo Kickr Core. Ne tikai no Wahoo, un ne tikai mūsu veikalā – tas ir viens no populārākajiem visā pasaulē. Un, ja tāds ir Tavās mājās, Tu varēsi savienot to ar Wahoo ELEMNT Rival. Būtībā, tieši tāpat kā Tu izmantotu velobraukšanu ārpus telpām, tikai bez GPS, bet datus saņemsi no velotrenažiera.

Draudzība ar Wahoo velodatoriem

Ja uz Tavas stūres ir Wahoo Elemnt Bolt vai Wahoo Elemnt Roam, tad, iespējams, Tevi interesē jautājums – vai uz rokas likt Wahoo Elemnt Rival?

Ja Tu nodarbojies ar triatlonu, Tu vari izmantot Wahoo velo datoru kā pulksteņa ekrānu – attiecīgi, tas pats par sevi neko neierakstīs, tikai atspoguļos datus no pulksteņa, lai tie būtu Tev labāk saskatāmi velobrauciena laikā. Forši!

Sportam

Nav tā, ka Wahoo pulkstenis ir paredzēts tikai velo vai triatlonam – mēs varam darīt ar to visu, ko vien mēs darām. Pie sporta profiliem ir gan skriešana, joga, spēka vingrinājumi, skriešana uz skrejceliņa, kā arī mēs varam paši izveidot dažādus sporta profilus.

Tā kā tas ir pulkstenis triatlonam, tas ir piemērots arī peldēšanai – gan peldēšanai atvērtos ūdeņos, gan baseinos.

GPS un pulsa precizitāte

Ar pulsa izturību parasti ir tā, kā ir. Pamēģināju izmantot Rival optisko pulsa sensoru dažādos treniņus, lūk, ko mēs varam redzēt!

Pulsa precizitāte

  1. Šis ir mierīgs skrējiens pa pilsētu un mēs varam redzēt, ka sākumā tas ir diezgan neprecīzs (Rival ir zilā līkne, violetā – pulsa jostiņa) ar vairākām kļūdām, bet tad tas kļūst diezgan atbilstošs. Līdz skrējiena beigām, kad nonācu pie pievilkšanās stieņa – pie šādas aktivitātes pulsa dati no rokas rāda diezgan lielus brīnumus.

2. Šis ir vingrošanas treniņš mājas apstākļus – muguras vingrinājumi, preses vingrnājumi, pumpēšanās un vēl šis tas. Un pulss izskatās pārsteidzoši labi.

Kopumā jāsaka, ka brīžiem ir labi, brīžiem ne. Ja Tu sporto nopietni, labāk izmanto pulsa jostiņu.

GPS precizitāte

GPS precizitāte izskatās diezgan ok, līdzīgi kā visām citām ierīcēm – ir novirzes, nogriesti stūri un dažreiz izskatās, ka skriets pa māju jumtiem.

Zilā līnija – Wahoo Elemnt Rival, violetā – Polar Vantage V2

Baterijas izturība

Specifikācijā rakstīts, ka pulkstenis izturēs GPS režīmā līdz 24h un ikdienas režīmā līdz 14 dienām.

Man šis pulsktenis izturēja 10 dienas, bet šajās 10 dienās bija 2 pārgājieni (kopā apmēram 9h ar GPS), 3 skrējieni (gandrīz 3h) un, protams, kad pulkstenis ir jauns, tad tas tiek vairāk bakstīts un pētīts, kas varētu ietekmēt baterijas izturību.

Kopumā jāsaka, ka ir ļoti labi, baterija izturība ir ļoti laba un specifikācijas cipari ir ticami.

Baterijas izturība šim pulkstenim ir ļoti laba – ar daudzām aktivitātēm ar GPS tas izturēja 10 dienas.

Aplikācija

Wahoo mums nepiedāvā platformu, kurai piekļūt caur datoru – viss notiek caur aplikāciju telefonā. Aplikācija ir vienkārša, saprotama. Šeit mēs varam apskatīt mūsu treniņu datus un arī pārsūtīt tos tālāk uz TrainingPeaks, Stava vai citām vietnēm.

Aplikācijā mēs varam arī pielāgot savu pulksteni – izmainīt pulksteņa dizainu, izmainīt akcentu krāsas. Aplikācijā varam arī izveidot un pielāgot sporta profilus un datu laukus, ko redzam sportojot.

Savienojami sensori

Wahoo Elemnt Rival tātad Tu varēsi svienot ar velotrenažieri, arī jaudas sensoriem, kadences sensoriem, ātruma sensoriem un pulsa jostiņām.

Ikdienas lietošanā

Ikdienas dati

Pulkstenis skaita soļus un rāda pulsu ikdienā. Bet, šī informācija īsti nekur nepaliek. Redzam tekošo dienu un tas arī viss. Aplikācijā mēs neredzam vēsturi, mēs nevaram paskatīties cik daudz soļu esam veikuši nedēļā.

Tā kā ikdienas aktivitāšu datiem šis nav perfekts pulkstenis.

Paziņojumi

Paziņojumi no telefona nāk. Par zvaniem un sms. Citus paziņojumus no whatsapp un citām aplikācijām gan nesaņēmu. Neredzu arī burtus ar ķekšiem un garumzīmēm, bet sparast, kas sms rakstīts, protams, var.

Wahoo Elemnt Rival saņemsi arī sms un redzēsi ienākošos zvanus

Kādas funkcijas šeit neatradīsim un skats nākotnē

Wahoo saka, ka mērķis ir radīt ierīces sportam un tādēļ šajā ierīcē nav un nākamajās Wahoo ierīcēs nav paredzētas dažādas fīčas, kā, piemēram, mūzika, maksājumi, vizualizēti treniņi un miega mērīšana.

Šajā ierīcē Tu neatradīsi arī kartes, navigācijas funkcijas un pat Back to start funkciju.

Šeit nav arī atjaunošanās statuss, Vo2max algoritmi, ieteiktie treniņi.

Vēl es neatradu šajā pulkstenī modinātāju! Hmm, un man patīk modinātājs pulkstenī! Bet nekā!

Tātad, vai mēs domājam, ka šis pukstenis ir laba ideja?

Varbūt.

Lūk, kas par lietu – no vienas puses, ja viss kas Tevi interesē ir GPS pulkstenis triatlonam – tad iespējams šī ir laba izvēle. Ja Tu nodarbojies ar triatlonu un Tev jau ir Wahoo velodators – vēl jo vairāk. Es domāju arī, ka Wahoo neizlaistu šo pulksteni bez nopietnām ambīcijām padarīt to arvien labāku ar progammatūras atjauninājumiem – bet cik noprotu, šie uzlabojumi nebūs fīčās, bet gan sporta funkcijās un sporta datu precizitātē. Tā kā, ja tas ir priekš Tevis – kapēc ne Wahoo Element Rival?


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *