Garmin Fenix 7 apskats

Piedzīvojumu meklētājiem, sportistiem, dzīves garšas baudītājiem

Garmin Fenix 7X apskats

Ko Tu izlasīsi šajā Garmin Fenix 7X apskatā?

Par Garmin Fenix 7 pilnvērtīgu apskatu uzrakstīt nav viegli. To funkciju ir tik ļoti daudz, ka tik rakstīt un rakstīt. Bet šajā apskatā es mēģinu izstāstīt visus svarīgākos aspektus, balstot to uz pieredzi ar Garmin Fenix 7X, kas bijis uz rokas pēdējos mēnešus. 

Ja Tev vēl ir jautājumi – droši jautā pulsometrs.lv čatā, soc. tīklos, vai raksti [email protected]!

Un, ja Tu vēlies pasūtīt savu Gamrin Fenix 7 – droši nāc ciemos uz Pulsometrs.lv, Cēsu ielā 31, Barons kvartālā vai pasūti mājas lapā!

Garmin Fenix 7 dizains

Skārienjūtīgs ekrāns un pulksteņa lietojamība

Jā, jaunajos Garmin Fenix 7 ir skārienjūtīgs ekrāns. Forši? Jā, ir forši!

Forši ir tas, ka tā lietošana nav obligāta, mēs 2 sekundēs to varam izslēgt un ieslēgt. Un izmantot to tikai tad, kad vēlamies.

Piemēram – ar kartēm. Daudz ērtāk tās kustināt ar skārienjūtīgu ekrānu. 

Arī caur izvēlnēm ir ērti doties ar skārienjūtīgu ekrānu. Sporta laikā pārslēgt datu laukus? Droši vien ērtāk ar podziņām!

Versijas, izmēri

Garmin Fenix 7 ir 3 izmēri. Fenix 7sFenix 7 un Fenix 7X

Ja Tev ir kārtīgi lielas vīriešu rokas, tad Tev jāizvēlas Fenix 7X izmērs (51mm diametrs).

Ja Tava plaukstas locītava ir vidēji liela, tad izvēlies  Fenix 7 izmēru (47mm).

Bet sievietes un arī čaļi ar mazākām plaukstas locītavām parasti izvēlas Fenix 7s izmēru (42mm).

Tad ir versijas, kurām ir safīra stikls. Safīra stikls nozīmē, ka ekrāniņš neskrāpējas, tas ir patiešām izturīgs. Un tikai safīra stikla versijām ir jaunais Multiband GPS (par to zemāk). 

Un vēl ir Solar versijas. Tās lādējas ar saules enerģiju un tas ir veids, kā pagarināt baterijas izturību. Forši!

garmin fenix 7

Baterijas izturība

Baterijas Fenix 7 modeļiem ir ļoti spēcīgas. Specifikācijā dati ir ļoti iespaidīgi, bet reāli dzīvē, man ar pilnu uzlādi, baterija izturēja precīzi 3 nedēļas (arī, protams, iespaidīgi).

Šajās 3 nedēļās man bija 14 aktivitātes ar GPS. Nedēļu biju Tenerifē, kur katru dienu spīdēja saule, 2 nedēļas Rīgā, kur sauli tas redzēja maz.

Pēdējā treniņā (1h16min) devos ar 5% bateriju, un īsi pēc tā beigām pulkstenis arī izslēdzās.
Nekādus baterijas taupības režīmus neizmantoju – viss ieslēgts, izņemot skābekļa piesātinātības sensoru.

Kopumā, ko es varu teikt? Vēl pirms atvaļinājuma brauciena uz Tenerifi domāju – ņemt lādētāju līdzi vai ne? Izrādās, ka pulkstenis nebija jālādē vēl 2 nedēļas pēc atgriešanās. Forši!
Arī pēdējais skrējiens – komfortabli startēju ar 5% bateriju bez jebkādiem baterijas taupības režīmiem – zināju, ka Fenix 7X to izturēs. Arī forši! Laba baterija elektroniskā ierīcē sniedz ļoti lielu komfortablu sajūtu.

garmin fenix 7

Solar versija

Solar versijas ir tie pulksteņi, kas lādējas arī ar sauli. Forši! 

Forši, ka varam izmantot saules enerģiju un forši, ka pulkstenis ir retāk jālādē. 

Protams, pulkstenis joprojām būs jālādē, nav tā, ka tas spētu ar sauli uzlādēties pilnībā, bet dažas stundas mēs varam sataupīt.

Cik spēcīgi var palielināt baterijas izturību ar saules lādēšanu? Pēc Garmin specifikācijām spriežot, sanāk aptuveni 20%, ja ārā ir saulains. 

garmin fenix 7 solar

Lukturītis

Hmm… godīgi sakot, sākumā man tas likās pavisam muļķīgī, kaut kā infantīli… Bet tagad… tieši dēļ lampiņas es nevēlētos mainīt 7X uz mazāku Fenix 7, kaut arī, tā izmērs būtu piemērotāks manai rokai.

Jā, lampiņu izmantoju regulāri, un man tā tiešām ļoti patīk un noder.

Piemēram, vienu dienu mājas izsita korķus un ir vakars un viss ir tumšs. Kaut kā jātiek līdz drošinātājiem, bet telefons pa māju dzīvojot kabatā nav. Labi, ka uz rokas ir Fenix 7X ar lukturīti!

Fenix 7 vai Epix 2

Kopā ar Fenix 7/ Fenix 7X / Fenix 7s iznāca arī Epix 2. Būtbībā Fenix 7 ar amoled ekrānu. Glītāks, spilgtāks ar labāku izšķirtspēju.

Uzreiz jāsaka, ka Epix 2 ir tikai vienā izmērā, tādā kā Fenix 7 – 47mm. Un, protams, Epix 2 modelim nav foršais lukturītis.

Epix 2 ir glītāks ekrāns, bet arī vājāka baterija. Tā būs jālādē katru nedēļu. Kuru izvēlies Tu?

Sporta funkcijas

Jaunais Multiband GPS

Tātad, jaunajiem Garmin Fenix 7 (safīra versijām) ir Multiband GPS. 

Ideja tāda, ka tiek izmantoti daudz vairāk satelīti vienlaicīgi, tādēļ GPS precizitāte ir daudz augstāka. 

Īpaši vērtīgi tas varētu būt lielo pilsētu maratonos, kur jāskrien gar augstām celtnēm, arī biezos mežos, kur ir lieli koki ar bagātīgām lapotnēm. 

Mans pirmais novērojums ar GPS – cik ātri pulkstenis atrod satelītus, kad izejam sportot. Un es novēroju, tas tas notiek, gandrīz momentāni. 

Tās dienas, kad ziemā stāvam uz stūra un gaidam, kad beidzot atradīs GPS – tas nu ir garām.

Runājot par precizitāti – pēc vairāku treniņu noskriešanas, gan pilsētā, gan izaicinošajā Mežaparkā (skrējēji zina, ka Mežaparkā mēdz būt problēmas ar GPS), var novērto nelielus GPS precizitātes uzlabojumus. Protams, nav tā, ka iepriekšējās versijas GPS būtu galīgi garām – uzlabojumi ir, bet tie nav dramatiski. Tomēr – visprasīgākajiem sportistiem, katrs, arī neliels uzlabojums, ir būtisks. Tā kā forši!

Sporta veidi

Jā, Fenix 7 pulkstenī ir ļoti daudz un dažādu sporta veidu un daudziem sporta veidiem ir tiem specifiskas funkcijas. 

Protams, šeit ir skriešana (skriešana, taku skriešana, skriešana pa skrejceliņu, skriešana stadionā, skriešana manēžā, ultraskriešana, virtuālā skriešana savienojumam ar Zwift). 

Arī, protams, velo, airēšanas sporta veidi, kalnu slēpošana, snovbords, dažādas vingrošanas, golfs un sērfošana un vēl un vēl.

Ja Tu vēlies vingrot, bet nezini ko tieši darīt – šeit atradīsi dažādas rutīnas un vizuālus demonstrējumus. Forši!

garmin fenix 7 sporta veidi

Sērfošana un citas specifiskas lietas

Testēšanas laikā bez regulāriem skrējieniem un vingrošanām, sanāca izmēģināt arī sērfošanu. Ļoti interesanti – pulkstenis saka, ka esot ūdenī 1h 22min, man izdevās noķert 5 viļņus un es sērfoju 38 sekundes. Varētu būt precīzi, ņemot vērā, ka sērfot neprotu.

Ļoti patīk, ka Garmin ierīces nav virspusējas. Tas cik Garmin ir skriešanas profili un cik šeit ir daudz dažādi specifiski sporta profili ar dažādām specifiskām funkcijām, parāda, ka Garmin tiešām domā par gala lietotāju – Tevi un mani. 

Stamina mērījums

Stamina ir jaunums! Jauns rādītājs, kas būtībā parāda cik ilgi, cik tālu mums pietiks spēka kustēties. 

Šis mērījums šobrīd pieejams skriešanas un velo aktivitātēs. Ko tas nozīmē? Mēģināšu īsi izstāstīt. 

Būtībā, Stamina mērījums parāda, cik ir Tava atlikusī kapacitāte un šī mērījuma mērķis ir palīdzēt Tev sasniegt maksimāli labu rezultātu sacensībās.

Gan jau daudzi no mums pazīst sajūtu, ka sākumā pārāk forsējam un distances beigu galā esam pavisam nomocīti un nekas labs nesanāk.

Vai pretēji – esam pārāk piesardzīgi un finišējam vīlušies, ka varējām daudz labāk, ka vēl daudz spēka kaulos.

Stamina un Potenciālā stamina var palīdzēt balansēt precīzāk. Ļaut mums iztērēt maksimāli daudz enerģijas distancē, neiztukšojot sevi pavisam vēl pirms finiša līnijas. 

Stamina mums parāda mūsu spēju performēt rādītājā no 0 – 100%. Parasti sākot treniņu tas ir 100% un tad tas lēnām krītās. Ja mēs sākam sprintot, tā krītās uzreiz straujāk, jo būtībā šis rādītājs pasaka – pie šādas slodzes mums vairs ir spēja skriet tikai mazliet. 

Savukārt Potenicālā stamina parāda mūsu poteniciālu – ko mēs spēsim, ja mēs samazināsim intensitāti. 

Interesanti, ka mēs varam arī uzlikt datu laukus, kur parādīts atlikušais laiks un distance ko varēsim veikt. 

Treniņos esmu šo izmēģinājis un izskatās interesanti, atbilstoši sajūtām, bet tā labi to varēs notestēt, kad atsāksies sezona. Ceru, ka sanāks izmēģināt Rimi Rīgas maratona jūdzes skrējienā un pusmaratonā. Noteikti arī padalīšos ar pārdomām – seko līdzi mūsu sociālo tīklu kanālos!

Pulsa precizitāte

Šķiet, ka katrs ražotājs ar katru jaunu modeli paziņo, ka mums ir jauns sensors un tagad tas mēra pulsu no rokas precīzāk. Un, jā, viennozīmīgi, tā ir taisnība, mērījumi kļūst precīzāki. It īpaši, ja pievelkam pulksteņa siksniņu stingrāk, tad mērījumi kļūst diezgan labi.

Bet, tāpat mēs katru reizi sakām – ja Tu sporto, Tev vajag pulsa jostiņu (noskaties video, kuru Garmin pulsa jostiņu izvēlēties).

Zemāk ir pulsa salīdzinājums ar jostiņu – pirmais ir Stirnu buka distances izmēģinājums, diezgan saraustīts, jo pa ceļam jātaisa bildes un selfiji. Jāskrien pa reljefu, jāpiestāj atpūsties un apēst želeju.

Zemāk ir mierīgs skrējiens pa Rīgas ielām, kā redzams ir kļūdas, bet pārsvarā ir diezgan labi (lielais pārrāvums bija pauze – gan dzīvē, gan pulkstenī).

 

garmin fenix 7
pulsa precizitāte
pulsa precizitāte

Maršruti, kartes

Tavā Fenix 7 modelī būs pieejamas visas pasaules kartes bez papildu maksas! Kartes ir foršas – ja Tu dodies skrējienā nepazīstamā vietā, ja Tu dodies izpētīt dabu, pilsētas un vēlies arī atgriezties īstajā vietā – forši!

Ar Fenix 7 līdz šim ir sanācis izmantot kartes divas reizes. 

Pirmkārt, esot atvaļinājumā, pirmajā rītā vēl īsti nesaprotot kurā virzienā ko meklēt, devos skriet – bet pirms skriešanas saglabāju viesnīcas atrašanās vietu, lai vienmēr varu palūgt pulkstenim uz to atvest atpakaļ. 

Navigēt uz šo punktu, pirmajās dienās izmantoju dažas reizes, līdz biju labi apguvis apkārtni.

Otrajā reizē – devos izskriet Stirnubuks Zaķa distanci – vēl 3 nedēļas pirms pasākuma. Distances jau ir pieejamas un ielādēju to pulkstenī un pulkstenis man sacīja priekšā kurp skriet. 

Fakts, ka pulkstenī ir kartes, padara šādu navigēšanu krietni vienkāršu (salīdzinot, ja ir tikai maršruta līnija un man atrašanās vieta pret to). 

Forši arī, ka tagad ir skarienjūtīgs ekrāns – viegli paskatīties uz augšu uz leju – palūkot, kurp man plānots skriet tālāk.

garmin fenix 7 maps

Savienojamas ierīces

Iespējams, ka Tev ir gan pulsa josta, gan temperatūras sensors, gan velo jaudas pedāļi, gan velo direct drive trenažieris

Varbūt Tev ir ātruma/kadences velo sensori, varbut vēlies savienot pulksteni ar Bluetooth austiņām.

Varbūt Tev ir Garmin Varia gaismas/radars vai Garmin Virb kamera? 

Lai nu kā – ja Tu vari iedomāties ar ko vajadzētu savienot Tavu Garmin Fenix 7 – visticamāk to var izdarīt. 

garmin fenix 7 tacx

Atjaunošanās, training statuss, VO2max

Atjaunošanās, VO2max – šie rādītāji nav nekas jauns Garmin pulkstenī.

Bet! Algoritms kļūst gudrāks un tagad, teiksim ieteiktie treniņi ņem vērā visas ikdienas aktivitātes. Atjaunošanās statuss ņem vērā miegu. Un tiešām – jo ilgāk lietoju Fenix 7X, jo vairāk pārņem sajūta, ka tas par mani zina tiešām daudz.

Piemēram, šobrīd netrenējos diez ko mērķtiecīgi, bet kādas 3-4 reizes nedēļā izskrienu. Pēc viena no treniņiem mans VO2max pat nokritās par punktu, kas lika man padomāt – laikam paskraidīt šad un tad manu formu diez ko neuzlabo, jāievieš treniņplānā korekcijas.

garmin fenix 7 vo2max

Viedfunkcijas

Garmin Pay

Rudenī veicām Garmin lietotāju aptauju un izrādās, ka no tiem, kuriem ir pieejams Garmin Pay, lielākā daļa lietotāju to izmanto šad un tad un vērtē šo funkciju ar 4.83 zvaigznītēm no 5.

Ir ļoti feini apzināties, ka maksājuma karte vienmēr ir uz rokas. Katram gadījumam. Piemēram, karstā vasarā dodoties velbraucienā var beigties ūdens – piestāj, nopērc, samaksā ar pulksteni!

Garmin Pay šobrīd pieejams Swedbank, Citadele klientiem, kā arī tā darbojas ar Revolut kartēm.

Mūzika

Arī mūziku Tu vari klausīties no pulksteņa.

Ielādē savu mp3 pulkstenī vai ielādē pleijlisti no Spotify. 

Savieno pulksteni ar bezvadu austiņām un dodies sportot, telefonu atstājot mājās. Ērti!

Viedie paziņojumi

Protams, pulkstenis ir pievienots telefonam un ziņas, paziņojumi redzami pulksteņa ekrānā.

Esmu novērojis, ka, braucot pie stūres, tas attur no telefona aiztikšanas – ātri uzmetu acis pulkstenim un nav jādomā par to, kas “ļoti steidzams un neatliekams” notiek telefonā, varu mierīgi koncentrēties uz braukšanu. 

Forši!

gamrin fenix 7

Citas mazas, foršas fīčas

Garmin pulksteņos ir arī daudzas mazas funkcijas, kuras apskatnieki virsrakstos neliek.

Piemēram, funkcija “atrast telefonu”. Mēs no pulksteņa varam “uzpīkstināt” kaut kur labi noliktam telefonam. Jāatzīst, ka izmantoju šo funkciju pārāk bieži.

Vēl ļoti patīk modinātāji – Garmin pulkstenī var salikt ļoti daudz dažādu modinātāju – var ar skaņu vai tikai ar vibrāciju – ja pašam agri jāceļas, tad to var izdarīt netraucējot sievu. Forši!

Ikdienas aktivitātes

Soļi, stāvi, stress

Vai zināji, ka arī cilvēkiem, kuri sporto daudz, ilgstoša sēdēšana ir ļoti kaitīga veselībai?

Jā, tādēļ jāatceras regulāri izkustēties un izstaigāties! Ikdienas soļu mērķis ir ļoti noderīgs – veic vismaz 10k soļu arī dienās, kad nav paredzēti treniņi.

Protams, arī Fenix 7 skaita visus ikdienas soļus, arī uzkāptos stāvus, patērētās kalorijas, arī stresa līmeni, kas interesatni.

 

fenix 7

Kermeņa baterijas līmenis

Ķermeņa baterijas līmenis ir interesants mērījums – tas ir kaut kas līdzīgs Stamina, tikai nevis sporta aktivitātei, bet visai mūsu dienai.

Kad atpūšamies tas kāpj, kad mums ir stress, gan fizisks, gan emocionāls-  tas krītās. 

Mūsu klienti ir stāstījuši, ka saslimstot ar Covid-19, ķermeņa baterijas līmeņa rādītāji nokrīt kritiski zemu vēl pirms jūtami pirmie simptomi. Pulkstenis uztver nianses un tos spēj interpretēt ātrāk nekā mēs paši spējam sajust, ka kaut kas nav labi! Forši, varbūt to redzot, varam palikt mājās un izplatīt vīrusu mazāk!

garmin fenix 7

Miegs

Lai arī pulkstenis it kā ir liels, esmu pieradis to atstāt uz rokas arī pa nakti un lielas Fenix 7X nekādā veidā netraucē. 

Pulkstenis mēra miega ilgumu un kvalitāti, parāda miega fāzes.

Ja Tev katru dienu ir pieejami dati par savu miegu – padomā arī, ko Tu vari mainīt savā uzvedībā, lai miega kvalitāte uzlabotos! Miegs ir svarīgs!

PulseOX sensors

Pulksteņa mugurpusē ir gan pulsa sensors, gan PulseOX sensors, kas mēra skābekļa piesātinātību asinīs.

Tradicionāli, šādu mērījumu veic alpīnisti kāpjot kalnos, lai redzētu vai spēj aklimatizēties kalnu retajai skābeklim, bet ar covid-19 šis mērījums ir kļuvis diezgan populārs arī ikdienas cilvēkiem.

Veselīgs rādītājs ir 95% vai augstāk un mierīgam prātam to ir forši paskatīties arī ikdienā.

garmin fenix 7 pulseox

Garmin Connect un Connect IQ

Aplikācija, mājas lapa

Visi dati par mūsu sporta un ikdienas aktivitātēm ir pieejamas aplikācijā un mājas lapā, bet ar Fenix 7 ir arī kāds jaunums.

Iepriekš mēs daudzus iestatījumus varējām pielāgot tikai pašā pulkstenī – piemēram sporta veidu datu laukus, bet tagad to varam darīt aplikācijā.

Forši, jo, kad pienāks laiks mainīt pulksteni – mums nebūs atkal no sākuma jākonfigurē pulkstenis savām vajadzībām. Varēsim ielādēt vecos iestatījumu no aplikācijas.

Aplikācijas Connect IQ

Connect IQ ir aplikāciju vietne, kur mēs varam ielādēt papildu funkcionalitāti savā pulkstenī.

Vispopulārākie ir puksteņa dizaini – varam atrast šeit pulksteņa dizainu ar kaķiem un skeletgalvām, vai izvēlēties šo smalko Rimi Rīgas maratona ekrānu – labi izskatās un varam redzēt cik dienas līdz startam.

 

Pulsometrs.lv - autorizēts Garmin partneris

garmin authorized reseller

Pasūti savu Garmin Fenix 7 Pulsometrs.lv – pie autorizēta Garmin partnera! 

Pērkot Garmin Pulsometrs.lv Tev nav jāuztraucas par produktu izcelsmi un garantijām, jo strādājam uzreiz ar ražotājiem. 

Atrodi savu Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7X

Garmin Fenix 7X

Izvēlies starp Garmin Fenix 7X versijām – lielākās un jaudīgākās versijas!

Garmin Fenix 7s

Garmin Fenix 7s

Garmin Fenix 7s būs piemērotākas mazākām plaukstas locītavām!

Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7

Garmin Fenix 7 – šī versija būs vispiemērotākā vairumam vīriešu roku.

epix 2

Garmin Epix 2

Garmin Epix 2 ir Garmin Fenix 7 izmērā, bet ar ļoti glītu amoled ekrānu!

Nāc ciemos

Uzmanību, mainīts darba laiks!

Darba dienās – no 11.00 līdz 19.00
Sestdien – no 11.00 līdz 16.00

Par precēm veikalā – t. 29904777 (Kārlis)

Konsultācijām – t. 26818717 (Sabīne)

Pulsometrs.lv atsauksmes

Iveta Jonkus
Iveta Jonkus
Read More
Iespējams labākais veikals! Patīkama komunikācija, superātra piegāde, paciņā dāvaniņa un ar roku rakstīta kartīte:) Super! Paldies!!!
Iveta Vīdersone
Iveta Vīdersone
Read More
Lielisks veikals. Laipna apkalpošana un atsaucīgi darbinieki. Visu izskaidroja, apmācīja kā rīkoties ar pulksteni. Prieks bija iepirkties šajā veikalā. Paldies Jums.
Mārtiņš Mazlazdiņš
Mārtiņš Mazlazdiņš
Read More
Pateicos pulsometrs komandai! Satiku viņus izbraucienā. Pēc skrējiena tiku pie sen gaidītā Garmin pulksteņa. Personāls atsaucīgs un galvenais, ka patīkami komunicēt - tātad ar apkalpošanu viss kārtībā. Viennozīmīgi rekomendēju.
Bernhards Zaumanis
Bernhards Zaumanis
Read More
Defektīvas preces (ANT+ uztvērējs) garantijas servisu nodrošināja bez jebkādām ierunām un jautājumiem, pat vēl vairāk - nodrošināja iespēju turpināt treniņus kamēr prece tiek nosūtīta ražotājam un vietā tiek saņemta jauna. Apkalpošana, serviss un attieksme pret klientu lieliska! Daudziem šeit būtu jāņem piemērs! Ieteikšu citiem un, ja būs nepieciešams, atgriezīšos pats. Paldies!
Uldis Anitens
Uldis Anitens
Read More
Ļoti labs veikals sporta aksesuāru iegadei. Veikalā atrodams loti plašs sporta pulsometru un viedpulksteņu klāsts gan populāriem brendiem, tādiem kā Garmin, Sunto, Polar, Apple, gan arī mazāk pazistamiem un fitnesa aprocēm. Patīk, ka pulksteņus veikalā ir iespejams pielaikot. Loti labi, ka cilveks, kas tirgo šīs iekartas pats ikdienā ar tam darbojas sportojot, lidz ar to konsultācija ir labā līmenī.
Previous
Next