Suunto 9 Peak apskats

Suunto 9 Peak apskats

Sporta pulkstenis, ar kuru nopelnīt komplimentus! 

Suunto ne tik bieži nāk klajā ar jauniem modeļiem, tādēļ esam priecīgi, ka klāt ir šis jaunums – Suunto 9 Peak

Vēl pirms demo modelis nonāca pie mums, bijām diezgan ieintereģēti, ka viss Suunto 9 labums, kā arī jaunas iespējas tagad ir pieejamas šajā jaunajā, daudz mazākā, dizainiski ļoti pievilcīgajā Suunto 9 Peak.

Tagad ar to ir diezgan daudz sportots, ir saņemti daudzi komplimenti to nēsājot ikdienā, atstāts uz rokas guļot un esam guvuši savus iespaidus un apkopojuši šajā apskatā!

Galvenie plusi

Dizains

Suunto 9 Peak dizains ir tiešām pievilcīgs. Augstvērtīgi materiāli sniedz premium sajūtu, skārienjūtīgais ekrāns ir ļoti pievilcīgs un priecē acis un to lietot ir ļoti ērti!
Un komplimentus par šo pulksteni esmu saņēmis tiešām daudz!

Inovācijas GPS funkcionalitātē

Maršruti, snap to route funkcija, ērta maršrutu izveide aplikācijā – tas viss kopā padara Suunto 9 Peak par atbilstošu sporta pulksteni prasīgam lietotājam!

suunto 9 peak

Lielisks, ērts, ikdienas pulsometrs

Pilnībā funkcionāls sporta pulkstenis, kas ērti lietojams 24/7. Ar ikdienas aktivitātes funkcijām, miega mērīšanu, telefona paziņojumiem.

Dizains

Izmērs un svars

Pirmais un pamanāmākais jaunums šajā modelī, protams, ir tā dizains. 

Suunto 9 Peak izskatās eleganti, tas ir krietni mazāks par tā priekšteci Suunto 9 Baro, tas ir viegls (tikai 62g vai 52g titāna) un ērts, piemērots sportam un, viennozīmīgi, piemērots arī ikdienai. 

Mūsu testā mums bija iespēja izmēģināt pulksteni ar titāna versiju. Tā metāliskais korpuss tiešām rada premium sajūtu, tam ir ļoti feinas pogas un lielisks ekrāns.

Jā, gribētos apgalvot, ka dizains šim pulkstenim ir tiešām izdevies. Esmu saņēmis daudz komplimentu, cilvēki ir bijuši pārsteigti, kad pastāstu, ka tas ir sporta pulkstenis. Jā, šodien arī sporta pulkstenis var izskatīties ļoti labi!

Suunto 9 Peak lietojamība

Ja Tev ir bijusi pieredze ar Suunto pēdējo gadu modeļiem, tad lietojamības ziņā šeit nebūs nekas jauns. Un tas ir labi, jo tā lietojamība ir tiešām viegli saprotama!

Ekrāns ir skārienjūtīgs, bet visu var izdarīt arī ar 3 pogām, ja Tu nevēlies aiztikt ekrānu.

Būtībā vienkārši – uz augšu ar augšējo podziņu, uz leju ar apakšējo un apstiprinam izvēli ar vidējo! Pierast pie tā lietošanas var vienā momentā!

Viens mīnuss, kas nav īpaši draudzīgi dažiem lietotājiem – uzraksti ir rakstīti ļooti maziem burtiņiem! Ja Tava redze nav tā labākā, tad ļoti iespējams Tev ar to būs problēmas! Tādēļ, ja neesi pārliecināts/-ta ka varēsi visu saskatīt – atnāc ciemos pie mums uz veikalu un apskati to dzīvē!

Pulksteņa materiāli

Kopumā Suunto 9 Peak pieejami 4 versijās – divas krāsas ar titāna korpusu, divas ar nerūsējošā tērauda korpusu.

Titāna korpuss izskatās labāk, tas ir vieglāks (52g ar titāna korpusu, 62g ar nerusējošā tērauda korpusu), bet arī maksā vairāk.

Mēs izmēģinājām titāna korpusu un varu tikai atkārot vēlreiz – ļoti patīkams materiāls!

 

Siksniņa

Kā jau sporta pulkstenim, Suunto 9 Peak ir silikona siksniņa, ar standarta aizdari un tādu kā kniedi sikniņas galā, lai mēs to varam stingri nostiprināt. Forši!

Siksniņas arī ir ļoti viegli maināmas, ja Tu izvēlies kādu papildu sikniņu. Lai to nomainītu, Tev būs nepieciešamas tikai pāris sekundes.

suunto 9 peak siksniņa

Ražots Somijā

Jā, šādām mantām bieži virsū rakstīts Made in China, bet ne Suunto top modeļiem. Šis un daudz citi Suunto ražoti Somijā. Forši! 

suunto 9 peak

Jaunas funkcijas

Snap to route

Snap to Route ir pavisam interesanta funkcija, kas varētu noderēt lielos maratonos, varbūt arī taku skriešanā. 

Proti, mēdz būt, ka augstas mājas traucē GPS signālu, mūsu maršruts būs novirzījies un dažreiz arī esot distancē mums ir grūti saprast vai turamies pie vajadzīgā tempa. 

Tas ko dara Snap to route – kombinē iepriekš uzzīmēto maršrutu ar esošo GPS pozīciju. Rezultātā mums ir ļoti, ļoti gluds GPS ieraksts.

Lūk, augšējā attēlā mēs varam redzēt, ka maršruts ļoti precīzi un gludi dodas caur Mežaparka mājam, savukārt apakšējā attēlā speciāli noskrēju no plānotā.

Lai “tiktu nost” no iepriekš zīmētā maršruta man bija jānoskriet apm. 100m. Tā kā lielā pilsētas maratonā, visticamāk var skriet gan pa labāko, gan sliktāko trajektoriju, maršrutam beigu beigās būtu jābūt perfektam.

Cik šobrīd tas ir noderīgi? Kādam un kādreiz kādā atsevišķā gadījumā noteikti būs noderīgi. Prieks arī redzēt, ka Suunto spēj rast inovācijas šādā, it kā pavisam pašsaprotamā funkcjiā. Forši!

Skābekļa saturācijas sensors

Pulksteņa aizmugurē mēs atradīsim optisko pulsa mērīšanas sensoru, kā arī skābekļa saturācijas sensoru.

Salīdzinot ar standarta mērītāju, ko liekam uz pirksta jāsaka ka tā mērījumi ir gandrīz identiski, bet, ja kāptu kalnos, tad droši vien šim mērķim izvēlētos medicīniski atzītu ierīci. 

Lai nu kā – ir interesanti paskatīties mērījumus. Ja sāks kristies zem normas (95%) zināšu, ka jāiet uztaisīt Covid19 tests!

 

Lādēšanas ātrums un baterija izturība

Salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem, Suunto 9 Peak ir jauns lādētājs, kas esot arī ātrs. Cik ātrs? Sanāca arī notestēt – kādu dienu, kad jau bija jādodas prom no mājas, pulkstenis nopīkstēja, ka atlikuši 2% baterijas (tas brīdina ātrāk, bet visus brīdinājumus biju veiksmīgi ignorējis). Pieliku pie lādētāja, kamēr līdz galam sataisījos, bija pagājušas precīzi 5 minūtes un uzlāde bija tikusi līdz 12%. 

Ar 12% es mierīgi varu nodzīvot visu dienu un varu arī aiziet treniņā. Forši!

Arī lai sasniegtu 100% baterijas uzlādi ir nepieciešama tikai 1h.

Kopējie baterijas izturības dati, protams, ļoti labi.
Ikdienas režīmā – no 7 līdz 14 dienām (viss atkarīgs no lietošanas – vai ir savienots ar telefonu un saņem paziņojumus vai mēri ikdienas aktivitātes un miegu, cik spilgts ir ekrāns).

GPS režīmā – līdz 25h, bet izmantojot baterijas vadības režīmus varam to pagarināt arī līdz 170h.

 

suunto 9 peak ladetajs

Atjauninājumi

Iepriekšējiem modeļiem, lai veiktu atjauninājumus, Tev pulkstenis bija noteikti jāpievieno pie datora, bet Suunto 9 Peak atjauninājumi tajā nonāks pa “gaisu”.

Atjauninājumi lejupielādēsies uz pulksteni, kad tas būs savienots ar telefonu un naktī, kamēr gulēsi, tie tiks uzinstalēti. Forši! 

suunto 9 peak app

Mana pieredze ar Suunto 9 Peak sportojot

Skriešana

Skriešana ir mans galvenais sporta veids un skriets ar to ir diezgan daudz.

Tas dara visas lietas labi – mēra distanci, pasaka man skriešanas ātrumu, noskrieto distanci.

Mans galvenais iebildums – es nevaru sagatavot treniņu pirms sāku skriet. Proti, dažreiz mans treniņš sastāv no iesildīšanās, intervāliem, tempiem, atsildīšanās un tas viss ir pārāk sarežģīti, lai atcerētos, tapēc ir forši, ka to visu var salikt pulkstenī, ļaut tam teikt man priekšā, kas jādara.

Bet ar Suunto es varu tikai uztaisīt vienu atsevišķu intervālu vai visam treniņam norādīt intensitātes zonu. 

Forši, ka pēc sporta Suunto prasa novērtēt sajūtas. Kā var redzēt attēlā – sakrīt!

Velo ar jaudas sensoriem

Ar Suunto 9 Peak ir arī braukts ar velo! Novietoju to uz stūres un jāsaka, ka, lai arī cipari nav tie lielākie, man nebija nekādu problēmu saskatīt ātrumu, distanci.

Es varu savienot Suunto 9 Peak ar jaudas sensoriem, manā gadījumā Assioma Duo. Lai es redzētu jaudas datus ekrānā, man jāatceras pievienot papildu datu lauku caur SuuntoPlus, vai jāizveido jauns velo sporta profils, kur es iestatu datu laukus, kā man ērtāk – arī jaudas datus.

Kas interesanti – kaut arī es minos ar Duo jaudas pedāļiem, kas mēra jaudu katrai kājai atsevišķi, Suunto aplikācijā es neredzu balansu, cik daudz ar katru kāju ir strādāts. Tā kā būtībā, ja Tu izmanto Suunto, tad nav vērts arī pārmaksāt – var iztikt ar Assioma Uno, kas mēra jaudu vienai kājai un tad to pareizina ar divi. 

Pārgājienā

Dosies pārgājienā? Ielādē maršrutu savā Suunto un uz priekšu! 

Kad maršruts jāuzzīmē pašam – ļoti patīk to darīt uzreiz Suunto aplikācijā. Tiešām ļoti ātri, ērti, kā arī es redzu populārākos ceļus, kas man ļaus doties pa izejamākām takām vai tieši pretēji – doties tur, kur parasti cilvēki nedodas.

Ja mums ir gatavs .gpx fails, tad mums tas jānosūta uz telefonu un telefonā jāatver fails ar Suunto aplikāciju. Pēc tam nosinhronizējot telefonu ar pulksteni, tas būs mūsu pulkstenī.

Ja mēs zīmējam maršrutu Suunto aplikācijā vai Kamoot aplikācijā, tad mums būs pagriezienu paziņojumi – pulkstenis brīdinās “pēc 100m pa labi” un tamlīdzīgi. Forši!

Kopumā, protams, ar Suunto baterijas izturību un maršrutu iespējām, šī ir piemērota izvēle pārgājienu entuziastiem.

Vienīgais, kas pietrūkst – reālas kartes, lai vieglāk orientēties. 

Vingrojot

Vingrojot es arī, protams, slēdzu iekšā pulksteni, jo es vēlos redzēt savā dienasgrāmatā visas aktivitātes, ko esmu veicis.

Par datiem – protams, es redzu laiku, pulsu, patērētās kalorijas. Arī atjaunošanās datus, bet pēc vieglas rīta jogas, tas, protams, nav aktuāli.

 

suunto 9 peak

Uz ūdens

Ar Suunto uz rokas sanāca arī iekāpt kajakā un izbraukt pa Daugavu un Rīgas kanālu. 

Datos es redzu ātrumu, distanci, pulsa datus, atjaunošanās datus, sadedzināto kaloriju daudzumu, bet neredzu specifiskus datus airēšanai kā airēšanas kadenci.

Mazliet dīvaini, ka es redzu arī diezgan iespaidīgus augstuma izmaiņas datus, bet skatoties kartē, izskatās, ka šīs kļūdas rodas, kad atrodos zem tilta. Vislielākā kļūda ir atrodoties kanālā pie tirgus/Stockman, kur sanāk salīdzinoši daudz metri zem tilta. 

Pieredze ikdienas lietošanā

Paziņojumi no telefona

Vai mēs sauktu Suunto 9 Peak par viedpulksteni? Nez vai, mūsdienās viedpulkstenis jau spēj darīt vēl dažādas lietas, kā atskaņot mūziku vai ar to var veikt maksājumus. Bet – paziņojumus par to, kas notiek telefonā – to mēs redzam. Par zvaniem, e-pastiem, sms, WhatsApp ziņas un visu pārējo!

Ikdienas dati

Protams, arī Suunto pulkstenis skaita mūsu soļus, miegu, sadedzinātās kalorijas.

It īpaši tiem, kas ikdienas darbus veic sēdus, šādi dati ir ļoti noderīgi un tas ir labs atgādinājums izkustēties. 

Pats regulāri skatos uz ikdienas soļu daudzumu un pievēršu arī uzmanību miega datiem. Labs miegs un pietiekami liela aktivitāte ietekmē visu – pašsajūtu, dzīvesprieku, spēju koncentrēties, spēju strādāt un sadzīvot ar līdzcilvēkiem. Tas ir svarīgi!

suunto 9 peak aplikacija

Nedēļas kopsavilkums

Bieži esam rakstījuši, ka lai ikdienas datiem būtu jēga, tos vajag analizēt, izdarīt secinājumus un padomāt, kā tos uzlabot.

Ļoti forši, ka Suunto pulkstenis izmet paziņojumu nedēļas beigās ar tekošās nedēļas datu kopsavilkumu. Redzam cik daudz soļi veikti, cik daudz treniņu un tā tālāk.

It kā sīkums, bet ļoti noderīgi. Jo dati paši par sevi jau neko nemaina – galvenais, lai mēs izdarītu secinājumus un uzlabotu mūsu ikdienas uzvedību. Un šāds kopsavilkums palīdz novērtēt cik aktīvi esam bijuši un padomāt, kā kļūsim aktīvāki nākotnē.

Mērījumu precizitāte

GPS precizitāte

Ja mēs neizmantojam Snap-to-route funkciju, bet skrienam vai braucam ierasti – sagaidam, kad atrasts GPS un spiežam Start – GPS precizitāte ir pilnīgi apmierinoša. Jā, protams, šad tad kartē izskatās, ka skrienam pa brauktuvi vai mājas jumtiem, jā dažreiz tie nogriež kādu stūri. Bet – šādi tas ir principā visiem GPS pulksteņiem un lielākajai daļai no mums tā kļūda (kas parsti ir kādi 100m uz 20km) nebūs nozīmīga. 

Pulsa precizitāte

Par pulsa precizitāti mēs vienmēr sakām – ja Tu sporto, izmanto pulsa jostiņu!

Ja Tu tomēr negribi pulsa jostu, pievelc pulksteni stingri un uzvelc to augstāk. Tā, lai kustība plaukstas locītavā ir tālu no pulksteņa. Tad mums ir cerības uz adekvātiem datiem.

Skatoties uz mūsu grafikiem – tie ir tiešām iepriecinoši, pulss no rokas ir diezgan precīzs pat intervālu treniņā. Vislielākā kļūda novērojama vēl skrienot vienmērīgu  iesildīšanos – šķiet, ka pulkstenim visgrūtāk atrast precīzu pulsu tieši treniņu sākumā. Šādu kļūdu treniņa sākumā novēroju vairākas reizes, savukārt, kad tas ir garām – varam skriet pat intervālus! Tas ir ļoti forši!

Secinājumi

Kāds ir Suunto 9 Peak?

Tātad, galu galā, ko domājam par jauno Suunto 9 Peak? 

Par mīnusiem – protams, katram no mums ir kādas specifiksas lietas, ko mēs labprāt redzētu savā sporta pulkstenī un man ir ļoti svarīga iespēja sastādīt strukturētu skriešanas treniņu, ko diemžēl nevaru izdarīt ar Suunto 9 Peak, kā arī, kā pārgājieniem piemērotam pulkstenim, ļoti patiktu redzēs īstas kartes, lai vieglāka orientēšanās. Vai tie būtu mīnusi arī Tavā skalā – grūti teikt, jo mēs esam tik dažādi, katrs ar savām vēlmēm un vajadzībām.

Par plusiem – tā izskats, ērtā lietošana ikdienā, ļoti daudzie sporta profili, diezgan precīzais pulss no plaukstas locītavas un inovācijas GPS mērījumu lauciņā un, protams, baterijas izturība! 

Vai šis ir īstais pulkstenis Tev? Iespējams! Nāc to apskatīt dzīvē – katru darba dienu no 11.00 līdz 19.00 – Cēsu iela 31, Barons kvartāls, Rīgā!

Ja esi gatava/-s to pasūtīt – atrodi to šeit- Suunto 9 Peak!