Pirmie iespaidi – Polar Ignite

Polar ar jauniem modeļiem pārāk bieži mūs neiepriecina, tapēc, tad kad tomēr iznāk kāds jauns modelis, mēs esam sajūsmā!
Polar Ignite testa modelis mums ir uz rokas, sākam to pētīt, testēt, un lēnām rakstīt apskatu.
Par to kas jauns un pirmajiem iesaidiem šajā rakstā.

Kas ir Polar Ignite?

Polar Ignite ir sporta pulkstenis, kas lieliski piemērots arī ikdienai, aprīkots ar GPS, optisko pulsa mērītāju. Tas skaita ikdienas aktivitātes – soļus, miegu un kalorijas. Tas ir savienojams ar telefona aplikāciju un rāda paziņojumus par ienākošajiem zvaniem, sms un citiem paziņojumiem.

Polar Ignite cena

Jaunā modeļa cenas būs ap 200eur. Melns ar vienkāršāku siksniņu būs piedāvājumā par 199eur, pavisam melns ar dzeltenu un balts ar baltu siksniņu 229eur. Ja vēlēsies pasūtīt to kopā ar Polar H10 pulsa jostiņu – piedāvāsim to izdevīgāk.

Polar Ignite dizains

Pirmais, kas krīt acīs, protams, ir dizains. Jaunais Polar Ignite ir pavisam mazs, ērts un viegls sporta pulkstenis. Tā svars ir 35g, kas nozīmē, ka to uz rokas gandrīz nevar just.
Ignite ekrāns ir ļoti spilgts un krāsains, kā arī skārienjūtīgs. Jāsaka ka atšķirībā no Vantage modeļiem, šim pulkstenim ir ļoti labi saskatāms ekrāns telpās, savukārt, saules gaismā tas nav tik ļoti labi salasāms. Kā arī, lai taupītu bateriju, tas dziest nost – to var atmodināt ar rokas kustību, kā arī ar podziņu. Vai tas nav neērti? Ikdienā nav ne vainas, bet sportojot, man, personīgi, patīk, ja pulkstenim var uzmest acis un viss ir uzreiz nolasāms. Gribētos, lai ar atjauninājumiem, parādītos iespēja aktivitātes laikā ekrānu atstāt ieslēgtu visu laiku, ja arī tas nozmīmē, ka baterijas izturība būs krietni samazināta. Labojums – izrādās, ka jau šobrīd ir iespēja ieslēgt, lai aktivitātēs laikā ekrāns būtu visu laiku ieslēgts.

Polar Ignite sākumā būs pieejami 3 krāsās (varbūt laikam ejot, būs arī citas krāsas) – pavisam melns ar dzeltenu siksniņu, balts ar baltu siksniņu un melns ar sudrabkrāsas apmali un melnu siksniņu.

polar ignite
Polar Ignite sākumā būs pieejami 3 krāsās.

Baterijas izturība

Baterijas izturība ir svarīgs faktors. Ikdienas režīmā Ignite solās darboties līdz 5 dienām (ar nepārtrauktu pulsa mērīšanu), GPS režīmā līdz 17h, kas ir ļoti pieklājīgs rādītājs šādai mazai ierīcei.

Kas jauns funkcijās?

Patiesībā – diezgan daudz!

Izskatās, ka Polar neaizraujās ar tādām lietām, kā maksājumi ar puksteni, mūzika pulkstenī, kartes un tamlīdzīgi. Polar vairāk koncentrējas uz datiem.

Nightly Recharge

Miegs, protams, ir mūsu dzīves kvalitātes pašā pamatā, un jaunais Polar Ignite miega datus parāda interesantāk, kā visas citas ierīces, kuras esmu mēģinājis. Un šis, manuprāt, ir pats interesantākais jaunums šajā ierīcē.

Vai esi miegā atjaunojies?

Parasti mēs varam apskatīt miega ilgumu un šādus tādus miega kvalitātes datus. Bet, ar jauno Polar Ignite šie dati ir jaunā līmenī.

Miega atjaunošanās mums ir redzamas divas komponentes. Viena no tām ir miega kvalitāte – mēs redzam miega ilgumu, miega ciklu skaitu, miega sadrumstalību, kā arī miega fāžu ilgumu – cik ilgi esam gulējuši REM fāzē, dziļajā miegā, seklajā miegā.

polar ignite sleep
Polar Ignite miega dati – interesantākie, kādi līdz šim redzēti

Otra komponente ir ANS charge. ANS atvasinās kā Autonomous Nervous System, jeb autonomā nervu sistēma, un Polar mēra, cik labi tā ir nomierinājusies nakts laikā. Šeit mēs redzam, kāds mums ir bijis pulss nakts laikā, intervāls no sitiena uz sitienu, sirds ritma mainīguma datus, elpošanas biežumu. Interesanti!

polar ignite recharge | pulsometrs.lv
Jaunais Polar Ignite mēra, cik labi nakst laikā ir nomierinājusies mūsu autonomā nervu sistēma

Kopā šie dati mums pasaka, cik labi esam atjaunojušies no iepriekšējās dienas treniņiem un ikdienas stresiem. Un tas vēl nav viss, arī treniņu programma veido treniņus balstoties uz šiem datiem…

Fitspark treniņi

Balstoties uz treniņu vēsturi, atjaunošanās statusu (kur tiem ņemts vērā arī miegs) un fitnesa līmeni, tiek sagatavoti treniņi tieši Tev. Neesmu vēl izmēģinājis, bet, vismaz uz papīra tas šķiet ļoti loģiski. Nevaru sagaidīt izmēģināt!

Sporta veidi

Līdzīgi, kā citiem Polar pulsometriem, arī Ignite Tu varēsi Polar Flow mājas lapā vai aplikācijā izveidot daudzus sev interesējošos sporta veidus, tai skaitā, arī peldēšanu baseinā un peldēšanu atvērtos ūdeņos. Šim pulkstenim nebūs barometriskais altimetrs, līdz ar to arī tas nebūs ideāli piemērots kalnu slēpošanai vai skriešanai kalnos. Tāpat, tam nav arī triatlona funkcija, jeb iespēja, vienā sesijā iekļaut vairākus sporta veidus.

Fitnesam, skriešanai, velobraukšanai vai vienkārši aktīvai dzīvei, šis būs labi piemērots.

Polar Ignite skrienot
Kā jau GPS pulsometrs – Polar Ignite ir piemērots daudziem sporta veidiem

Elpošanas vingrinājumi

Elpošanas vingrinājumus esam redzējuši agrāk Fitbit aprocēs, Garmin jaunajos modeļos un tagad arī Polar Ignite. Ieeeelpoooo, izelpooooo. Ir forši!

Pulsa precizitāte

Arī Polar Ignite ir optiskais pulsa mērītājs un arī šis modelis ir savienojams ar pulsa jostiņu. Viens skrējiens izskriets, pie tam diezgan saraustīts, skraidot pa Kalngales kāpām, nemēģinot izvairīties no kāpumiem. Prieks redzēt, ka grafiki ir ļoti līdzīgi – var redzēt, ka ar pulsa jostiņu pulss reaģē ātrāk (violetā līkne), bet kopumā izskatās pat ļoti labi.

polar ignite pulsa precizitāte | pulsometrs.lv
Violetā līkne – pulsa jostiņa, zaļā – Polar Ignite optiskais pulsa mērītājs.

Kādi ir Tavi pirmie iespaidi par Polar Ignite? Vai vēlies to apskatīt dzīvē? Nāc ciemos uz Barons kvartālu, Cēsu ielā 31, k2. Gaidīsim Tevi, visu parādīsim un pastāstīsim. Ja vēlies būt pirmais, kas tiek pie šī modeļa, kad tie kļūst ieejami – raksti [email protected] un mēs Tev to rezervēsim!

Ja Tev patīk mūsu raksti, pārliecinies, ka draudzējies ar mums Facebook’ā un Instagram’ā – nepalaid garām jaunumus.

2 comments

  1. Stroboskops

    Dzirdēju, ka GPS precizitāte neesot laba. Vai tā ir taisnība?

  2. Hmmm – iespējamais ‘upgrade’ kad būšu palietojis M430

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *