Cilvēki, kas izmanto jaunākās paaudzes Polar pulsometrus, būs pamanījuši, ka Polar Flow mājaslapā pie treniņiem atrodams tāds mērījums, kā Training load. Kas tas ir, kā tas tiek mērīts un kapēc tam pievērst uzmanību – par to šajā rakstā.
Kas ir Training load?
Training load, ko varētu tulkot kā treniņa stress, ir Tava treniņa smaguma novērtējums. Piemēram, 30min lēns skrējiens būs daudz vieglāks nekā pusmaratons sacensību režīmā. Tas ļaus arī salīdzināt treniņus dažādās disciplīnās, piemēram,vai stunda lēna skrējiena ir smagāks treniņš par stundu, kas vidēji intensīvi pavadīta uz velo?
Kapēc tas ir svarīgi?
Treniņš sastāv no divām daļām – no paša treniņa un atpūtas. Bieži vien mēs nodarām sev pāri ar pārāk lielu entuziasmu un ideju, ka jo vairāk, jo labāk. Treniņa stresa mērījums tiek izmantots, lai noteiktu aptuveno nepieciešamo atjaunošanās laiku, kas arī atrodams Polar Flow web vietnē un, it īpaši cilvēkiem, kuri sāk savas sportiskās gaitas, vēlams pievērst uzmanību šiem rādītājiem, lai neiedzīotos traumās.
No otras puses, ja mēs trenējamies regulāri, tad ar laiku mēs kļūstam stiprāki un tie treniņi, ko veicām sākot trenēties, vairs mums nav tik grūti. Un sekojot līdzi, mēs varam redzēt, ka laiks palielināt treniņu laiku, regularitāti vai intensitāti.
Kā tas tiek mērīts?
Training load tiek mērīts balstoties uz treniņa ilgumu un pulsu, bet tiek ņemti vērā arī citi faktori, tādi kā dzimums, vecums, augums, svars un treniņu vēsture. Tiek ņemti vērā arī aerobie un anaerobie sliekšņi, tapēc, ja esi bijusi/-is uz slodzes testu un ievadījis savus datus, tad arī treniņa stress tiek mērīts precīzāk. Vēl tiek ņemts vērā arī sporta veids, tapēc atceries Polar Flow aplikājā izveidot tieši savu sporta veidu.
Cik šie mērījumi ir precīzi?
Pareizā atbilde uz šo jautājumu ir – mēs nezinam. Gribētos ticēt, ka šie mērījumi ir ļoti Tuvu patiesībai, jo, tomēr, Polar ir kompānija, kas ražo pulsometrus jau gandrīz 40 gadus un zina ko dara. Bet mūsu ķermeņi ir dažādi – mūsu gēni, psiholoģiskais stāvoklis, stress ikdienas dzīvē, uzturs, miegs – tas viss var ietekmēt mūsu spēju atjaunoties. Ja mēs pēc treniņa izdzeram atjaunošanās dzērienu vai piedomājam pie ēšanas, mēs atjaunosimies ātrāk.
Tapēc, vēlams neizmantot šos mērījumus, lai aizvietotu veselo saprātu, bet domāt līdzi, ieklausītes savā ķermenī, izmantot šos datus, kā skatu no malas.
Ar kādiem Polar pulsometriem es varēšu sekot līdzi savam Treniņu stresam?
Lai izmantotu šis un daudzas citas lieliskas funkcijas Polar Flow web vietnē (piemēram, treniņplānus), Tev būs nepieciešams kāds jaunākās paaudzes Polar pulsometrs – Polar V800, Polar M400, Polar M200, Polar A360, Polar A300, Polar Loop 2, kā arī ar Polar velodatoriem M450 un V650.