Polar Grit X apskats

Funkcijas, dizains, plusi un mīnusi un par to, kas jauns

Katru reizi, kad iznāk jauns Polar modelis, mēs esam piepildīti ar entuziasmu un šoreiz esam vēl priecīgāki, kā parasti – jo jaunais Polar Grit X ir ļoti pievilcīgs, izskatīgs modelis. Protams, protams – skatīsimies, cik tas labi strādā, bet pirmais iespaids ir ļoti labs.

Kas ir Polar? Polar ir uzņēmums, kas ražo pulsometrus jau vairāk nekā 40 gadu un ar Polar sporto gan Pasaules Čempioni, gan ikdienas sportisti. Polar izceļas ar lielisku kvalitāti un fokusu uz datiem.

Lasi mūsu apskatu, un, ja esi nolēmis, ka šis pulsometrs ir domāts Tavai rokai – nāc uz Pulsometrs.lv, Barons kvartālā, Cēsu ielā 31. Vai arī, pasūti šeit.

Galvenie ieguvumi

Hill splitter

Jauna, specifiska un īpaši noderīga funkcija cilvēkiem, kas skrien reljefā, īpaši noderīgi kalnu treniņos, skrienot atkārtojumus pret kalnu.

Dizains

Ļoti pievilcīgs, stilīgs, ērts pulkstenis gan sportam, gan ikdienai. Dizainam ir nozīme – mēs uz to skatāmies ļoti bieži! Un uz šo modeli skatīties ir prieks!

polar grit x running

Sporta funkcijas

Pilnvērtīgs sporta pulkstenis gan profesionāliem sportistiem, gan sporta entuziastiem, gan svētdienas sportotājiem. Lielisks treniņu partneris!

Kas jauns?

Hill splitter - papildu dati kalnu skrējējiem

Skrienot kalnā, Polar Grit X būs speciāli pielāgots ekrāns, kas parādīs cik ilgi un kādu distanci jau ir kāpums. Tāpat, kad skrienam uz leju. 
Savukārt pēc treniņa, Polar Flow mājas lapā un aplikācijā mēs varam redzēt datus atsevišķi tieši par kāpumiem un kritumiem. 
Tas būs īpaši ineteresanti, ja atgriezies sacensībās, kur trase nav mainījusies vai, ja veic atkārtojumus pret kalnu. Katrā gadījumā – interesanti.

polar grit x

Fuel wise - padomi sporta uztura uzņemšanai slodzes laikā

Polar Grit X ir iespēja uzlikt atgādinājumus padzerties un uzņemt enerģijas devu. Un, ar enerģiju Tev ir divas iespējas – vai nu manuāli iestatīt atgādinājumu uzņemt enerģiju ik pēc kaut kāda noteikta laika, vai arī Tu vari šos atgādinājumus pulksteņa algoritmiem. 

Lai aprēķinātu nepieciešamo ogļhidrātu uzņemšanu Polar ņems vērā Tavu treniņu vēsturi, tādēļ, ja ilgāk to lietosi un treniņos būs precīzi dati (precīzs pulss, tādēļ iesakam izmantot pulsa jostiņu). Pamēģināju, likās loģiski, bet cik tieši precīzi un labi tas iesaka uzņemt enerģiju – šobrīd grūti pateikt. Nāks sacensības, būs lielāka slodze – pamēģināsim atkal.

polar grit x fuel wise

Enerģijas patēriņa avoti

Apskatot treniņu datus, mēs varam redzēt arī enerģijas avotus-  cik % no patērētās enerģijas nāk no ogļhidrātiem, taukiem vai proteīna. 
Pēc saviem treniņiem redzu, ka pārsvarā tiek patērēti ogļhidrāti, bet, kad slodze ir pavisam zema, tad pieaug arī tauku īpatsvars. 

Ja Tu vēlies samazināt tauku % savā ķermenī – iespējams, ka šis rādītājs būt Tev ļoti noderīgs.

polar grit x energy consumption

Laika apstākļi ekrānā

Mēs varam redzēt laika prognozi ekrānā. Forši! It sevišķi, ja mums ir klasiskā dizaina ekrāns, varam redzēt, kā saulītes un mākonīši piepilda ekrānu. 

Ļoti patīk šī funkcija. Un cik novērots – diezgan precīzas prognozes.

Protams, lai tas strādātu – Polar Grit X jābūt savienotam ar telefonu.

Previous slide
Next slide

Dizains

Kā izskatās Polar Grit X?

Lieliski! 
Polar pulksteņi parasti izskatās ļoti sportiski un arī šis modelis. Bet, gribētos teikt, ka šis ir mazliet atraktīvāks, vismaz savādāks par iepriekšējiem modeļiem. Mums ļoti patīk. Tas ir masīvāks nekā Vantage sērija, bet tāpat tas ir viegls (64g) un ērts.

Previous slide
Next slide

Ekrāns

Pulkstenim ir ļoti patīkamas izšķirtspējas, krāsains, Gorilla glass, skārienjūtīgs ekrāns. Jā, tas ir skārienjūtīgs, bet, visu var izdarīt arī ar podziņām. Izskatās lieliski!

Kas attiecas uz pulksteņa dizainu, Tu vari izvēlēties starp analogu un digitālo pulksteņa dizainu. Kā patīk labāk.

polar grit x

Lietojamība

Ja Tev ir bijusi darīšana ar Vantage V vai Vantage M sērijas pulksteņiem – šajā modelī lietojamība ir precīzi tāda pati. 

Ja Tu neesi lietojuis/-is Polar jaunākos modeļus – skaties video, bet varam no pieredzes varam teikt – nekā sarežģīta šeit nav.

Baterija

Baterijas izturība ir viens no šī modeļa “selling pointiem”. Ar GPS tas solās izturēt 40h, bet baterijas izturību var pagarināt, atslēdzot optisko pulsa mērītāju, atslēdzot ekrānu un pārslēdzot GPS uz retāku ierakstīšanas laiku. 
Ikdienas režīmā tas izturēs apmēram nedēļu, kas arī bija mūsu testa precīzs rezultāts – ar 4 treniņiem (ar GPS pilnā režiīma), precīzi 7 dienas. Labi!

Aplikācija

Polar Flow aplikācija ir vienkārša, vienkārši saprotama. Mēs ērti varam redzēt savus datus, gan par treniņiem, gan dienas soļiem un miegu. Mēs varam arī pievienot vai noņemt sporta profilus.

polar flow

Mājas lapa

Visus datus mēs varam apskatīt arī mājas lapā Polar Flow. Polar lapa ir ļoti ērti saprotama,  ar pārredzamu kalendāru, kur varam redzēt savu treniņu vēsturi. 

Ja izmanto citus serivsus, Polar var savienot ar Endomondo, Strava, TrainingPeaks, Nike+, MyFitnessPal.

Sportam

Skrējējam

Kā GPS pulkstenis, tas parādīs ātrumu, noskrieto distanci, mērīs pulsu, saskaitīs sadedzinātās kalorijas. Bet, interesanti arī, ka šis pulsktenis mēra arī skriešanas jaudu vatos (tāpat ka Vantage V), un, protams, tam ir jau pieminētā Hill Splitter funkcija. 
Iesācējiem iesakam skriešanas treniņplānus (par to zemāk).
Datu laukus, kurus Tu redzi sportojot, varēsi pielāgot Polar Flow mājas lapā vai aplikācijā. 

 

MTB braucējam, taku skrējējam

Labs GPS pulkstenis, ar labu bateriju, ar precīziem augstuma metriem – tas ir pats pamats MTB braucējiem, taku skrējējiem, arī pārgājienu cienītājiem un vienkārši skrējējiem. Šis pulsktenis atbilst visām šīm prasībām, plus, šeit ir daudz vairāk – jaunā funkcija hill splitter, atjaunošanās, vingrošanas demostrējumi. 

grit x

Ielādējams maršruts

Polar Grit X nav smukas krāsainas kartes, bet Tu vari ielādēt maršrutu un sekot tam līdzi. Ja Tu izvēlies maršrutu, lai paskrietu pa svešām pilsētām, orientēties tiešām nebūs grūti. Mežos – mazliet sarežģītāk saprast kurp doties.

Ielādēt maršrutu Tu vari divos veidos:
1. Vienkārši ielādējot .gpx failu Polar Flow un saglabājot to pie Favorites.
2. Zīmējot maršrutu Kamoot lapā un sinhrinizējot to ar Polar Flow. Ja Tu izmanto šo iespēju, Tev būs jāizveido konts Kamoot, un, lai arī šī ir maksas aplikācija, viens reģions ir pieejams bez maksas. 
Ja Tu izmanto šo iespēju, pulkstenī redzēsi norādes, paziņojumus, piemēram, “pēc 16m pa labi”.

polar grit x

Atjaunošanās dati

Daudzi no mums zina, ka stiprāki kļūstam nevis treniņu laikā, bet laikā, kad no tiem atjaunojamies. 

Sekot līdzi atjaunošanās datiem ir gana interesanti un noderīgi – tas palīdzēs nepārtrenēties, vai tieši pretēji – ja redzam, ka sākam zaudēt formu, būsim motivēti doties treniņā. 

Līdzīgi, kā ar miega datiem, jo ilgāk lietosim pulskteni sportojot, jo precīzāki būs šie dati. Un, ja izmantosim pulsa jostiņu, būs labāk – pulss būs precīzāks, atjaunošanās dati būs precīzāki. 

Fitnesa tests

Fitnesa tests ir tāds tests ko Tu vari izpildīt laiku pa laikam, kas novērtēs Tavu aptuveno V02max. Un, ja tas augs – ļoti labi, tas parādīs, ka Tavs ieguldītais darbs treniņos atmaksājas, Tava forma uzlabojas.

Pielāgotie treniņi

Ja Tavs treniņš ir paredzēts dažādās intensitātēs, Tu vari to izveidot Polar Flow mājas lapā. Forši!

Personīgi, ļoti bieži pirms treniņa izveidoju treniņu, lai pulkstenis man saka priekšā, kad jāpāriet citā intensitātē. Šķiet, ka arī veltot dažas minūtes treniņa sagatavošanai esmu labāk tam sagatavojies mentāli un tas šķiet svarīgi. Kā saka, lai kur arī Tu būtu, esi tur! Būt klāt mentāli ir svarīgi.

Previous slide
Next slide

Treniņplāni

Polar Flow lapā Tu vari izveidot treniņplānu 5 un 10km, kā arī pusmaratonam un maratonam. Treniņplāns ir ļoti feins, nav pārāk intensīvs tas ir būs papildināts ar vingrošanas video, kurus izpildot varēsi nostiprināt visu ķermeni, kas noteikti palīdzēs arī skriešanā. 

Šī nav jauna funkcijas, skriešanas programmas Polar Flow nav nekas jauns un tās būs paredzētas šosejas skriešanai. Ja Tu izvēlies Grit X, jo esi taku skrējējs – diez vai šis būs Tev. Bet, ja Tu izvēlies Grit X un skrien pa pilsētas parkiem – pamēģini skriešanas programmas – treniņplāni pielāgosies Tavam sniegumam un arī ģenerēts plāns ir labāks nekā, ja plāna nav vispār. 

Pulsa precizitāte

Katru pulksteni testējot mēs sakam – ja Tu sporto, izmanto pulsa jostiņu. Polar Grit X Tu vari savienot ar Polar H10, Polar H9, kā arī, ja Tev ir kāda cita bluetooth pulsa josta – vajadzētu strādāt. 

Bet, protams, pulkstenim ir pulsa mērītājs no rokas un tam ir vēl vairāk lampiņu nekā iepriekšējiem Polar Vantage M un Vantage V modeļiem. Ja mēs negribam izmantot pulsa jostu – pievelc pulksteni stingrāk, uzliec to augstāk uz rokas – lai tas nekustās un ir cieši piespiests pie rokas. Tad mums būs cerība redzēt precīzus datus. Kā redzam grafikos – mūsu testos pulss ir ļoti pat precīzs, salīdzinot ar pulsa jostiņu, pat intervālu skrējienā. Lai sasniegtu šādu rezultātu, atcries pulksteni uzliekt patiešām stingri un augstāk uz rokas – lai tas nemaz nekustās.

Pulsa precizitāte intervālu treniņā.
Pulsa precizitāte mierīgā skrējienā.

GPS precizitāte

GPS precizitāta mūsdienās ir laba gandrīz visiem Polar, Garmin, Suunto pulksteņiem, kā arī visiem ir kaut kāda kļūda – ja pievelkam karti, varam redzēt, ka ne vienmēr maršruts ar to sakrīt un, ja skrienam ar vairākiem pulksteņiem, ne daudz, bet mazliet distances garumi atšķirsies. Vai dažiem metriem būs nozīme? Diez vai. 
Visvairāk GPS precizitāte interesēs orientēšanās sporta pārstāvjiem – mēs gribam redzēt, kur esam kļūdījušies un no kļūdām mācīties. Un orientēšanās sacensības ar Grit X ir pamēģinātas un jāsaka, ka distance uz kartes izskatās ļoti labi! Ja vēl pulsometru čalis mācētu precīzāk skriet uz punktiem, būtu vispār lieliski.

Previous slide
Next slide

Citi sporta veidi

Polar Flow mājas lapā Tu vari izveidot sporta veidu profilus, kādus vēlies redzēt pulkstenī. Un šeit to ir tiešām daudz – ir bokss, ir balets, ir badmintons. Kas trūkst? Trūkst motosporti. Neskatoties uz to, mūsu četrkārtējais Pasaules čempions Kaspars Stupelis izmanto Polar jau kopš savas karjeras sākuma.

Previous slide
Next slide

Ikdienas funkcijas

Paziņojumi

Protams, tagad visi sporta pulksteņi ir arī viedpulksteņi un tie rāda paziņojumus no telefona. Ja telefons zvana Grit X to ļoti smuki parāda, ja telefonā ir citi paziņojumi, arī to mēs redzam pulksteņa ekrānā. Forši!

Ja traucē – varam to atslēgt. Dažreiz vēlamies lai mūs liek mierā.

Garu tekstu mēs izlasīt nevarēsim, tikai tik daudz, lai saprastu, kas par ko iet runa. 

Previous slide
Next slide

Miega dati

Arī miegu mēra visas ierīces, bet Polar to dara īpaši interesanti. 
Miega datus mēs redzam divās daļas – paša miega dati (Sleep charge) – cik labi esam gulējuši, cik ilgi, cik saraustīts ir bijis miegs. 

Un otra daļa – cik labi ir nomierinājusies mūsu nervu sistēma (ANS Charge) – kāds ir bijis pulss miegā, kāds ir sirds ritma mainījums, cik daudz izelpas ir miegā un kopējais novērtējums.

Ja miega uzlabošana ir Tava prioritāte – noteikti varam ieteikt Polar (šo vai Vantage M, Vantage V, Vantage V Titan vai Ignite). Pamaini savus paradumus un skaties, kā mainās dati un ar laiku novērosi arī, kā uzlabojas pašsajūta.

Soļi

Svarīgi ir ne tikai sportot, bet būt aktīviem arī ikdienā. Regulāri piecelties no darba galda, izkustēties. Polar Grit X skaitīs soļus un varēsi sekot līdzi vai esi pietiekami aktīvs. 
Ja ilgi neizkustēsies – pulkstenis atgādinās, ka laiks piecelties, izkustēties. Forši!

polar grit x

Atšķirības no citiem Polar modeļiem

Funkcija

Apraksts

Pieejams modeļos

Ortostatiskais tests, Recovery pro

Veicot regulārus ortostatiskos testus, kas veicami kopā ar pulsa jostiņu, Tu vari iegūt vēl padziļinātākus atjaunošanās datus. Ja sporto tiešām daudz, varbūt izvēlies Vantage V modeli.

Kas pietrūkst?

Protams, neviens modelis nav perfekts un katram ir kāds sīkums, kuru mēs gribētu, lai ražotāji pamaina vai  ir kāda funkcija, ko pielikt. Šim modelim nav mūzika pulkstenī, kā daudziem Garmin modeļiem, šim modelim nav tādas funkcijas, kā maksājumi ar pulksteni, šim modelim nav krāšņs amoled ekrāns. Bet, saprotot, ka šis sporta pulkstenis būs vairāk paredzēts cilvēkiem, kuriem sports un dati ir pirmajā vietā, tas nemaz nav tik būtiski. 

Būtiskākas funkcijas, kuras var atrast citos modeļos, bet ne šajā būtu, piemēram, iespēja redzēt plānoto maršrutu augstumetru šķērsgriezumā. Šis modelis ir vairāk paredzēts taku skrējējiem un skrienot takas, ir feini redzēt kāds reljefs vēl sagaidām trasē, cik ilgi vēl jāskrien kalnā, u.t.t. Šādu funckiju mēs varam atrast Suunto un Garmin modeļos, bet ne šajā – cerams, ka ar atjauninājumiem tas mainīsies. 

Vēl varētu gribēt kartes vai labāk pārdomātu maršutēšanu, ar iespēju pievilkt un atvilkt maršrutu, ar iespēju pielāgot, ko redzam ekrānā, ja sekojam maršrutam. Šajā ziņā laikam vēl ilgi neviens modelis nepārsitīs Garmin top modeļus

Secinājumi

Polar Grit X ir īpaši piemērots sporta pulkstenis taku skrējējiem, mtb braucējiem. Tas nenozīmē, ka pārējiem aktīvajiem cilvēkiem šī būs mazāk vērtīga ierīce – tā ļoti labi noderēs visu sporta veidu pārstāvjiem, un tas būs arī ļoti noderīgs ikdienā.
Izskatās tas lieliski, strādā labi, un Polar kvalitāte ir ļoti augsta. Ja Tevi uzrunā šis modelis, mēs noteikti nemēģināsim Tevi atrunāt. 

Pasūti savu Polar Grit X šeit.