Tuvojas jauns pavasaris un pilni plaukti jaunu Garmin ierīču! Mūsu plauktā ir vairāki jauni Garmin modeļi – Garmin Vivoactive 3, Garmin Vivosport un šī apskata galvenais varonis Garmin Forerunner 30. Šis Garmin Forerunner 30 ir GPS pulsometrs, kas mēra pulsu no plaukstas locītavas, tas skaita ikdienas aktivitātes un miegu, rāda telefona paziņojumus, rāda laiku, modina, skaita pulsu, bet… par visu pēc kārtas. Pie visa pieskarsimies un noskaidrosim, kādam cilvēkiem tieši šis modelis būs vispiemērotākais.
Garmin Forerunner 30 dizains
Pulkstenis ir pavisam viegls (37.5g), ērts, ar vienkāršu melnbaltu ekrānu, tam ir silikona siksniņa un plastmasīgs korpuss. Četras podziņas, standarta siksniņas aizdare, un optiskais pulsa mērītājs mugurpusē. Pieejams 3 krāsās – melns korpuss ar zilzaļu, violetu vai pelēku siksniņu. Pulksteņa skatam iespējami divi dizaini – ar ciparnīcu un klasiskais skats. Pulsometram ir dažādas valodas – spāņu, itāļu, vācu un daudzas citas, bet pie mums aktuālākās būs angļu un krievu valoda. Latviešu valodas diemžēl nav.
Lietojamības ziņā šī ir viegli saprotama ierīce. Podziņas kreisajā pusē ļauj virzīties pa izvēlnēm uz augšu un leju, augšējā podziņa labajā pusē jāspiež, kad dodamies sportot, labā apakšējā podziņa atver iespējas uzlikt modinātāju un atvērt citus iestatījumus. Lietojamība ir tik vienkārša, ka arī cilvēkam, kurš nav ar tehnoloģijām uz “Tu”, nebūs vajadzīga pamācība, lai to sāktu lietot.
[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]
[ux_image id=”8809″]
[ux_image id=”8820″]
[ux_image id=”8821″]
[ux_image id=”8810″]
[ux_image id=”8811″]
[ux_image id=”8812″]
[ux_image id=”8813″]
[ux_image id=”8814″]
[/ux_slider]
Baterijas izturība
Pulsometra specifikācijā rakstīts, ka baterija izturēs līdz 8h GPS režīmā un līdz piecām dienām ikdienas režīmā. Pēc mūsu pieredzes, ikdienas režīmā tas izturēja pilnas sešas dienas un stundu garā treniņa laikā ar GPS tas noēda 10% baterijas. Mazliet labāk, nekā pēc papīriem. Dīvaini.
Ja vēlēsies izmantot šo ierīci garākiem pārgājieniem, rogainingiem vai piedzīvojumiem, tad to var lādēt ar ārējo batereju nepārtraucot aktivitāti. Tad gan, visticamāk, to liksi somā un pulsa dati izpaliks.
Ūdens izturība
Garmin Forerunner 30 ir ūdens izturīgs. Tam nebūs nekādu peldēšanas funkciju un ūdenī pulsu, visticamāk, rādīs nepareizi, bet ūdens izturīgs tas ir. Pēc specifikācijas 50m jeb 5 ATM. Peldēt var, nirt nevajag.
Savienojamība ar sensoriem
Viena no lielākajām atšķirībām šim modelim no ļoti līdzīgā Garmin Forerunner 35 ir tā, ka šis modelis nebūs svienojams ar sensoriem. Tas nebūs savienojams ar pulsa jostu, ar velo kadences un ātruma sensoriem. Tā kā optisko pulsa mērītāju precizitāte pie lielākām slodzēm ir diezgan nosacīta, tad cilvēkiem, kuri vēlas trenēties pēc pulsiem šis modelis nebūs ieteicams. Labāk tad izvēlēties iepriekšpieminēto Forerunner 35 un nopirkt pulsa jostiņu atsevišķi uz izmantot to.
Sportojot
Ar Garmin Forerunner 30 tika skriets un vingrots un neko sliktu nevaru teikt, jo ierīce ir ļoti elementāra un ērta. Šim pulsometram nav nekādu sporta veidu profilu – vai nu dodamies aktivitātē ar GPS vai bez. Ejot skriet, atstāju GPS ieslēgtu, bet vingrojot telpās izslēgtu. GPS ļauj mums redzēt ātrumu un veikto distanci, kā arī pēc sporta var redzēt maršrutu kartē aplikācijā un mājāslapā. Telpās GPS nevar izmantot, jo pulkstenis nespēs atrast savienojumu ar satelītiem.
Šai ierīcei nav iespējams sastādīt intervālu taimeri, bet datus ko redzam ekrānā var pielāgot caur aplikāciju. Aplikācijā var arī ieslēgt iespēju manuāli ņemt apļu laikus, ieslēgt “auto pause” (izmantojot šo funkciju, treniņa laiks tiks apturēts, kad tās lietotājs ir pastājies, piemēram, pie sarkanās gaismas).
Pēc skrējiena pulsometrs parāda manu Vo2max, kas ir mazliet dīvaini šāda tipa pulsometram. Vo2max ir vērtīgs rādītājs, bet tas vairāk interesēs cilvēkus, kuri izvēlēsies nopietnākas, funkcionālākas ierīces.
Garmin Forerunner 30 pulsa precizitāte
Lai mērītju pulsa precizitāti eju skriet, vingrot vai viekārši iet ar testējamo ierīci uz vienas rokas, šoreiz Garmin Foreunner 30, un paralēli ar citu iekārtu mērot pulsu kopā ar pulsa jostiņu. Tā kā pulsa jostiņas tiek uzskatītas par precīzām, varam salīdzināt, cik adekvāti ierīce mēra pulsa precizitāti.
Pulss zemā intensitātē, ejot.
Ja Tu plāno izvēlēties šo ierīci, visticamāk, ka neplāno augstas instensitātes nopietnus treniņus, bet vēlies sekot līdzi pulsam, piemēram ejot.
Lūk, šis ir pulsa grafiks ātrā solī soļojot, un jāsaka, ja neskaita dažas dīvainas nobīdes otrajā, piektajā un vēl vairāk divpadsmitajā,trīspadsmitajā minūtē, pārsvarā pulss ir tiešām precīzs.
Pulss vingrojot, mainīga un arī augsta intensitāte
Vingrojot, Forerunner 30 un dati no pulsa jostiņas sakrīt mazāk. Pie mainīgām slodzēm optiskie nespēj strauji uztvert pulsa izmaiņas, kā to spēj pulsa jostiņa.
Pulss skrienot, arī lēnā, mierīgā slodzē.
Arī skrienot, pulss vietām ir tiešām precīzs, bet kaut kādā brīdī mērījumi novirzās no aktuālā pulsa un rāda diezgan lielu kļūdu – aptuveni 30 sitienu kļūdu. Secinājums šeit viens – ja Tu plāno sportot, izvēlies pulsometru ar jostiņu, vai vismaz tādu, kas ļauj Tev nākotnē piepirkt pulsas jostiņu un izmantot to kopā ar pulksteni.
Smart funkcijas
Smart funkcijas nu jau šķiet ir pilnīgi visām ierīcēm un arī šī neatšķirsies – kad savienots ar viedtālruni, tas parādīs telefona paziņojumus, ienākošos zvanus un sms. Ja nezini, kur atstāji telefonu, izmanto “Find my phone” funkciju, kas liks atsaukties telefonam.
Ikdienas aktivitāšu skaitīšana
Ja mēs skatāmies uz šo ierīci, kā sporta GPS pulsometru, tad jāsaka, ka tas ir mazliet par vienkāršu. Bet, kā ikdienas aktivitātes ierīce šis ir lielisks pulkstenis, kas pie tam, diezgan labi izmantojams sportam. Ikdienā tas skaitīs veiktos soļus, sadedzinātās kalorijas, intensitātes minūtes. Šo datu atspoguļojumu ļoti ērti var apskatīt Garmin Connect aplikācijā vai mājas lapā.
Forerunner 30 mērīs arī pulsu visas dienas garumā, un, spriežot pēc pulsa datiem soļojot, tas to darīs pietiekami precīzi. No otras puses – ja Tev ir aktuāli mērīt pulsu saistībā ar kādu sirds saslimšanu, atceries, ka šī nav medicīniska ierīce.
Ja būsi pārāk ilgi sēdējis, pulkstenis paziņos, ka laiks izkustēties. Ja mēdz aizrauties ar darbiem un aizmirsti paņemt pauzes, tad šī būs lieliska funkcija. Ja traucē – šos paziņojumus iespējams atslēgt. Personīgi – šie paziņojumi vienmēr ir izslēgti. Šie paziņojumi neņem vērā iepriekšējo aktivitāti, piemēram, ja noskriesi maratonu un pēc tam stundu nekustēsies, atpūtīsies, pulkstenis tāpat uzskatīs, ka ir jākustās un teiks “Move”!
Pulkstenis skaita patērētās kalorijas. Ja vēlies sekot līdzi cik daudz kalorijas uzņem un patērē, Garmin Connect ir savienojams ar MyFitnessPal (aplikācija, kur ērti uzskaitīt visu apēsto), kā rezultātā redzēsi cik daudz kalorijas ir uzņemtas, cik patērētas. Ja vēlies kontrolēt svaru, Tev patiks arī Garmin Index svari, kas ļoti ērti ļaus visus datus saglabāt vienuviet.
Ja atstāsi Garmin Forerunner 30 uz rokas nakts laikā, Tev būs pieejami arī miega dati – miega ilgums, dziļš miegs, sekls miegs. Miegs ir ārkārtīgi svarīgs mums visiem, un ar šādu ierīci uz rokas Tu vari sākt eksperimentēt ar savu uzvedību un novērto vai uzlabojas miega kvalitāte.
Pāris ieteikumi miega kvalitātes uzlabošanai – neēd smagus ēdienus vēlu vakarā, izvēdini guļamistabu pirms dodies pie miera, neatstāj guļamistabā telefonus vai citas ierīces, kas izstaro gaismu. Maini savus paradumus un seko līdzi miega datiem, uzzini, kas strādā un kas ne.
Aplikācija un mājas lapa
Garmin Connect mājas lapa un aplikācija piedāvā daudz dažādu datu šķērsgriezumus un daudzas funkcijas, no kurām daudzas nebūs izmantojamas ar Forerunner 30. Piemēram, treniņa struktūras izveide, vai maršrutu izveide būs paredzēta ierīcēm no augstākiem plauktiem. Ar Garmin Forerunner 30 mājas lapā mēs varam apskatīt savus sporta un ikdienas aktivitātes datus:
[ux_slider timer=”4500″ arrows=”true” bullets=”true” auto_slide=”true” nav_color=”dark”]
[ux_image id=”8834″]
[ux_image id=”8833″]
[ux_image id=”8832″]
[ux_image id=”8831″]
[ux_image id=”8830″]
[ux_image id=”8829″]
[ux_image id=”8828″]
[ux_image id=”8827″]
[ux_image id=”8826″]
[/ux_slider]
Garmin Connect aplikācijā mēs varam mainīt ierīces uzstādījumus, piemēram, pulksteņa dizainu un datu laukus, ko mēs redzam sporta režīmā.
Arī savus datus, gan sporta, gan ikdienas aktivitātes mēs varam aplūkot Garmin Connect aplikācijā.
Atšķirības no Garmin Forerunner 35
Cilvēki, kas ir lietas kursā par Garmin piedāvājumu jautās – bet, vai tad šis nav tāds pats, kā pirms gada iznākušais Garmin Forerunner 35? Un jāsaka, ka gandrīz ir. Pēc izskata tas ir tāds pats (atšķiras tikai krāsas), bet šis ir lētāks un ar mazāk funkcijām.
Lūk ko Tu varēsi izdarīt vairāk ar mazliet dārkāgu Forerunner 35:
- pievienot pulsa jostiņu;
- pievienot velo sensorus – kadences un ātruma;
- sportojot izvēlēties kādu no sporta veidiem – skriešana ārā, skriešana pa celiņu, iešana, velo, kardio.
- Forerunner 35 var izmantot kā pulsa jostiņu, lai pārsūtītu pulsa datus uz cietu ierīci (piemēram, velodatoru), bet Forerunner 30 nevar
- izmantot intervālu taimeri.
Garmin Forerunner 35 ir gana funkcionālāks, bet, ja šīs atšķirības Tev neko būtisku nenozīmē, tad nav nepieciešamības maksāt vairāk.
Kopsavilkums
Garmin Forerunner 30 nav ierīce, ar kuru aizrausies nopietni sportisti, arī puslīdz nopietni ne. Bet cilvēkam, kurš nodarbojas ar nūjošanu, staigāšanu, vingrošanu un šad tad vēlas aktivitāti ar GPS funkciju un vēlas sekot līdzi ikdienas datiem, šī būs viena no labākajām ierīcēm tieši savas vienkāršības dēļ. Ierīcei ir gana laba baterija, tā ir ļoti vienkārši lietojama un visi dati būs ērti pārskatāmi Garmin Connect aplikācijā.
Ja Tevi uzrunā Garmin Forerunner 30, pasūti to šeit. Un pateicībā, ka lasi mūsu blogu, šeit ir neliels atlaižu kods – “paldies”. Izmanto šo kodu un saņem jauku atlaidīti!