Garmin Instinct apskats

Garmin Instinct apskats

Funkcijas, dizains, plusi un mīnusi..

Garmin Instinct modelis iznāca 2019. gada pavasarī, un šis 95% no šī apskata arī publicējām īsi pēc tā iznākšanas.

Šobrīd ir pagājis apmēram gads un esam sapratuši, ka šis ir ļoti iecienīts modelis ar ļoti labāk atsauksmēm. Tādēļ – laiks papildināt šo apskatu ar dažām jaunām lietām un klientu atsaucēm.

Piedzīvojumu meklētājiem, sporta entuziastiem, tiem, kas nevar mierā nosēdēt.. Garmin Instinct, ļoti iespējams, ir tieši priekš Tevis.. 

Lasi mūsu apskatu, un, ja esi nolēmis, ka šis pulsometrs ir domāts Tavai rokai – nāc uz Pulsometrs.lv, Barons kvartālā, Cēsu ielā 31. Vai arī, pasūti šeit.

Galvenie plusi

Instinct izturība

Garmin Instinct ir ūdens izturīgs, triecienizturīgs un termo izturīgs. Tam ir militārais standarts 810G, kas nozīmē, ka tas ir piemērots tiešām skarbiem apstākļiem.

Dizains

Garmin Instinct nāk kopā ar vēstījumu – es neesmu dīvānā, ofisa krēslā, sapulču telpā sēdētājs. Vai tas ir par Tevi?

Sporta un navigācijas funkcijas

Garmin Instinct ir piemērots skriešanai, velobraukšanai, snowbordam, peldēšanai, pārgājieniem un daudz kam citam… 

Dizains

Dizains

Šim pulkstenim/ GPS pulsometram, pirmais un galvenais, kas krīt acīs, protams, ir dizains. Tas izskatās diezgan pamatīgs un tas nav tikai izskats – šim pulkstenim ir militārais standarts 810G – tas ir triecienizturīgs, termiski izturīgs un ūdensizturīgs. Šo ierīci droši drīkst mest zemē vai atsist pret stenderi. Tā ūdens izturība ir pietiekami augsta, lai ar to ne tikai peldētu, bet, vismaz teorētiski, arī nirtu. Un kā ar temperatūru? Specifikācijā gan rakstīts, ka tā darbības temperatūra ir no -20C līdz +60C, tā kā droši vari mesties āliņģī, bet pirtī varbūt tomēr velc to nost.
 
Pārsteidzošs ir šīs ierīces svars – tas izskatās liels un pamatīgs, bet tas sver tikai 52g. Cik maz ir 52g? Tik maz, ka pēc tam, kad ilgāku laiku uz rokas nēsāts Garmin Fenix 5 Plus, ik pa brīdim rodas sajūta, ka ir aizmirsies pulksteni uzlikt uz rokas. Bet tā nav – Garmin Instinct tiešām ir ļoti viegls, kā arī ļoti ērts.
 
Garmin Instinct pieejams 3 krāsās – melns, oranžs un pelēks. 
Previous slide
Next slide

Tactical versija

Kad pirmo reizi rakstījām Garmin Instinct apskatu, tad vēl nebija tādas Tactical versijas. Tagad ir. 

Ko tas nozīmē? Papildu funkcijas, kas īpaši noderīgas militāristiem. 

Par to atsevišķš raksts šeit – Garmin Instinct -kas ir Tactical versija?

Previous slide
Next slide

Ekrāns

Garmin Instinct ekrāns nav krāsains, tas nav arī skārienjūtīgs. Tam ir 23x23mm ekrāns ar 128x128px izšķirtspēju. Ko tas īsti nozīmē? Tas ir vienkāršs, bet ļoti skaidrs, gan tumšā telpā, gan spilgtā saulē. Tas nav arī safīra (kā top fenix modeļiem), bet tas esot ķīmiski stiprināts stikls. Noskrāpēt to nebūs tik viegli, jo tas ir padziļināts no pārējā korpusa.
 
Pulksteņa dizainu iespējams mainīt, un mainīt var arī katru datu lauku atsevišķi.
 
Ekrānā ir vēl arī tāds mazs aplītis – papildu ekrāniņš. Tāds jauks dizainisks elements un ļoti forši sportojot. Viens svarīgs rādītājs (piemēram, pulss) tiek izcelts atsevišķi un to nevar sajaukt ar neko citu. Lieliski!
Previous slide
Next slide

Lietojamība

Ja Tu esi pazīstama/-s ar Garmin pulksteņu lietojamību, tad Tev nebūs daudz jaunumu, bet, ja Tu neesi Garmin lietojis – visticamāk, arī Tev nebūs nekādu problēmu atrast visas vajadzīgās funkcijas. Tas ir pietiekami vienkāršs un pietiekami intuitīvs. 
 
 

Baterija

Kā visi GPS pulksteņi/pulsometri, arī šis būs jālādē, bet jādara tas būs diezgan reti. 
Garmin Instinct baterija ikdienas režīmā izturēs līdz 14 dienām, ar GPS līdz 16h, bet UltraTrack režīmā līdz 40h. Tu vari to lādēt arī aktivitātes laikā ar ārējo bateriju. 
 
Neesam ļoti piekasīgi testējuši šos bateriju laikus, bet nedēļu ar 3 skrējieniem (kopā ar gps apm. 4h) izturēja. Tad bija laiks nākamajam treniņam un indikators rādīja, ka varētu līdz galam neizvilkt, tapēc tas atkal tika uzlādēts.

Valodas

Pavisam nejauši atklājām, ka Garmin Instinct ir latviešu valoda! Šis nu ir pirmais Garmin modelis, kuram ir mūsu valoda! Lieliski!

Tāpat, tam ir angļu, vācu, krievu un daudzas citas valodas…

Arī Garmin Connect mājas lapā var izvēlēties latviešu valodu. Aplikācija – jā, ja telefons būs iestatīts latviešu valodā, tad arī aplikācija būs latviski!

Liekas loģiski, ka ar programmatūras atjauninājumiem arī citos Garmin modeļos vajadzētu parādīties latviešu valodai, bet nekā… vismaz pagaidām nav.

garmin-instinct-latvieshu

Ikdienas funkcijas

Soļi, stāvi, miegs, stress...

Brīžos starp sportiskām nodarbībām, pārgājieniem, treniņiem un citiem piedzīvojumiem dabā, mēs to droši varam nēsāt arī ikdienā. Tas, līdzīgi kā citi Garmin pulksteņi, skaitīs soļus, uzkāptos stāvus, kalorijas, stresa līmeni un naktī arī miega ilgumu un kvalitāti. 
Seko līdzi, lai soļu skaits būtu pietiekami augsts, atsakies no lifta, kāp pa trepēm, parkojies tālu no lielveikala durvīm – arī vienmuļā ikdienas dzīvē var atrast veidus, kā palielināt aktivitātes līmeni.
 
 

Ikdienas paziņojumi, mūzikas kontrole

Tāpat Garmin Instinct ir arī viedpulkstenis – tas parāda telefona paziņojumus, ar to mēs varam regulēt mūziku telefonā (pārslēgt spotify dziesmas, regulēt skaļumu). Pašā pulkstenī gan mūziku nevar ielādēt un ar bezvadu austiņām nesavienosi.

Varam izmantot pulksteni, lai ”uzpīkstinātu” telefonam. Dažreiz ļoti noderīgi.

 
 
Previous slide
Next slide

Modinātājs, hronometrs, kur ir mans telefons?

Mēs varam izmantot arī modinātāju, taimeri, hronometru. It kā sīkumi, bet forši – šīs ir funkcijas, kuras izmantoju gandrīz katru dienu. 
 
Pulkstenis parādīs arī cikos ir saullēkts un saulriets. Pavasarī ļoti feini – patīk ievērot, ka saulriets ar katru dienu ir arvien vēlāk un vēlāk. 
Previous slide
Next slide

Ikdienas dati aplikācijā

Visus ikdienas datus mēs varam apskatīt Garmin Connect aplikācijā, gan par esošo dienu, gan salīdzināt garāku laika periodu.

Garmin Connect ir patiešām funkcionāla aplikācija, šeit Tu varēsi atrast datus dažādos šķērsgriezumos. Gan par sporta datiem, gan ikdienas datiem..

 

Sporta funkcijas

Pulsa precizitāte

Garmin Instinct mēra pulsu no plaukstas locītavas, un man nav īsti skaidrs kapēc tā, bet, piemēram, vecākam modelim Garmin Forerunner 645 Music pulsa rādītāji likās jau ļoti labi, bet šim atkal diezgan švaki. Iespējams, ka tas skaidrojams ar auksto laiku, bet varbūt arī ir kādas atšķirības modeļos.

Lai nu kā – vēlies sportot, izmanto pulsa jostiņu!

Previous slide
Next slide

GPS

Ko dod GPS? Skrējējiem, velobraucējiem, pārgājieniem – mēs, esot distancē, redzam savu ātrumu, vidējo ātrumu, veikto distanci. GPS ir nu jau standarta funkcija cilvēkiem, kuri sporto dabā. 
Pēc sporta, atverot aplikāciju, varam redzēt kartē, kur esam bijuši, kā arī detalizētāk apskatīt savus datus. 

Šim pulsometram var ielādēt arī iepriekš izveidotu maršrutu, kas ir ļoti ērti ceļojot, vai, ja vēlies izskriet kādu sacensību distanci ārpus sacensībām. 

Previous slide
Next slide

Peldēšanai

Garmin Instinct ir piemērots arī peldēšanai un tas mācēs izmērīt peldēšanas distanci gan peldot atklātos ūdeņos, gan baseinā.

Ja Tu vēlies ūdenī mērīt pulsu, tad ar šo pulksteni Tev tas neizdosies. Optiskais (no rokas) mērītājs ūdenī slēdzas ārā, bet speciālās pulsa jostas, kas strādā ūdenī, šis pulsometrs neatbalsta.

Previous slide
Next slide

Velobraukšanai

Ar šo pulsometru Tu, protams, vari braukt ar velo, pateicoties GPS, tas parādīs āturmu un distanci. 

Ja vēlies, Tu varēsi šo pulksteni savienot ar kadences sensoru (mēra pedāļu apgriezienus), bet, tas nebūs savienojams ar jaudas mērītājiem (piem. Assioma) vai iekštelpu velo trenažieriem (piem. Wahoo Kickr Snap, Wahoo Kickr Core vai Tacx zīmola direct drive).

Citi sporta veidi

Šis pulsometrs ir aprīkots ar barometrisko altimetru, kas nozīmē, ka tas labi spēj noteikt augstuma izmaiņas un tas ļoti labi saskaitīs nobraucienos kalnu slēpošanā vai snowordā. 
Ar kustības sensoru palīdzību, tas mācēs saskaitīt vēzienu skaitu arī airējot. Protams, Tu vari arī ņemt līdzi šo pulsometru fitnesa zālē, jogojot, jājot ar zirgu, nodarbojoties ar skeletonu. Droši, tik uz priekšu!

Previous slide
Next slide

Treniņi, intervāli, zonas.

Ja Tu trenējies pēc treniņplāna, Tu vari treniņu sagatavot iepriekš un pulkstenis Tev teiks priekšā, kad beidzas viens posms un sākas nākamais. 

Tāpat, Tu vari pulkstenī izveidot intervālus, pēc ātrumiem, pēc distances vai pēc pulsa. 

Tu vari vienkārši uzlikt brīdiniājumus. Piemēram, līdz ko pulss kāpj virs 140, tā pulkstenis sāk ziņot. 

Tu vari arī iestatīt mērķi, kas ir ļoti forši sacensībās. Uzliekam, piemēram, pusmaratonu, un skrienot, tas rādīs kāds ir prognozētais finiša laiks un cik vēl atlicis skriet.

Previous slide
Next slide

Garmin Connect aplikācija un mājas lapa

Arī sporta datus mēs ļoti detalizēti varam redzēt Garmin Connect mājas lapā un aplikācijā.

Līdz ko mēs atveram aplikāciju, tā dati tiek pārsūtīti uz aplikāciju un mēs tos varam pārskatīt, analizēt un dalīties ar treniņu ar draugiem.

 

Previous slide
Next slide

Navigācijas funkcijas

Ielādējami maršruti

Piemēram – Tu aizbrauc uz Berlīni un vēlies iziet paskriet. Pilsētu tik labi nepazīsti, bet vajadzētu noskriet normālu 10km treniņu. Ļoti vienkārši – dodies uz Connect mājas lapu vai Garmin Explore aplikāciju un uzzīmē maršrutu. Ielādē to pulkstenī!

Vēl viens piemērs – drīz Stirnubuks, varētu treniņa nolūkos izskriet plānoto distanci. Strinubuks mājas lapā atrodam maršruta failu, ielādējam to pulkstenī un aiziet! 

Pēc paša pieredzes, orientēties pilsētā pēc šādas līnijas ir ļoti viegli, mežā dažreiz gadās apjukt. Bet, ja novirzās no maršruta, pulkstenis uzreiz brīdinās par izmaiņām!

Previous slide
Next slide

Atgriezties sākuma punktā

Ja esi ieskrējis mežā tik dziļi, ka nezini kā tikt atpakaļ, tad Tev noderēs TrackBack funkcija. 

Dodies atpakaļ pa to pašu maršrutu, pa kuru atnāci vai arī taisnā līnijā!

Previous slide
Next slide

Garmin Explore aplikācija

Tu vari izmantot arī Garmin Explore aplikāciju, lai uzzīmētu maršrutu, ievadītu koordinātas. Ja Tu esi pārgājienu cienītājs, tad šī aplikācija Tev būs noderīga.

Arī pašā pulkstenī Tu vari izveidot maršruta punktus, ievadot koordinātas, izveidot maršrutu no tiem. 

Previous slide
Next slide

Trūkumi - kas ir citos modeļos, kas šajā nav?

Funkcija

Apraksts

Pieejams modeļos

Krāsainas kartes

Dodoties pārgājienā vai atrodoties ceļojumā, vieglāk būs sekot līdzi maršrutam, ja pulkstenī ir reālas krāsainas kartes.  Tas būs ļoti noderīgi, ja novirzamies no sākumā izvēlētā maršruta.
Vairāk blogā šeit

Mūzika pulsometrā

Ir daudzi modeļi, kuros var saglabāt savu .mp3 vai ielādēt Spotify plejlisti un klausīties mūziku pulsometru savienojot ar bluetooth austiņām. 

Par šo funkciju vairāk lasi blogā – mūzika Garmin pulkstenī – kā tas strādā?

Maksājumi ar pulksteni (strādā ar Swedbank un Revolut)

Kopš vasaras Tu vari norēķināties ar Garmin pulksteni, ja Tev ir Swedbank karte. Bet, ja nav – piesakies Revolut kartei! Bez maksas!

Skriešanas dinamikas dati (izmantojot Garmin HRM-Run)

Garmin Instinct nebūs papildus skriešanas dinamikas dati – ground contact time, vertical oscilation un citi. Par šiem vairāk lasi blogā šeit. 

Pulss peldot (savienojot ar Garmin HRM-Swim vai Garmin HRM-Tri)

Daži pulsometri ir īpaši piemēroti triatlonam, peldēšanai un tie ir savienojami ar pulsa jostiņām ar atmiņu – peldot tās ieraksta pulsu jostiņā, bet pēc treniņa nosinhronizē ar pārējiem datiem.

IQ aplikācijas sniedz papildu funkcionalitāti, ko nav radījis pats Garmin. Līdzīgi, kā telefonu aplikācijas. Šeit pieejami dažādi papildu datu lauki, pulksteņa dizaini un dažādas citas interesantas lietas.

VO2max, atjaunošanās statuss, race predictor.

Padziļināti fiziskās sagatavotības dati arī diemžēl nav pieejami Garmin Intinct. Žēl, jo skriešanas entuziastiem patīk vērot, kā pieaug VO2max, uzlabojas paredzamie distanču laiki, bet atjaunošanās statuss var pasaudzēt Tevi, kad entuziasms sportot ir lielāks, nekā varēšana.

Secinājumi

Garmin Instinct nebūs vispopulārākais Garmin modelis. Tas nebūs uz rokas simtiem un tūkstošiem fitnesa, skriešanas vai velo entuziastiem. Garmin Instinct ir modelis, kurš būs uz rokas tiem, kuri māk novērtēt šādu dizainu un funkcionalitāti. Ja Tevi uzrunā šis modelis, tad Tev tas arī ir vajadzīgs, tas ir domāts tieši Tev!

Esi gatavs pasūtīt?

Pasūti tagad! Tagad lētāk.

Garmin Instinct, no 209,- (nevis 299,-)