Klāt jaunais Garmin Forerunner 945 – kas jauns?

Pavisam nesen Garmin izsludināja jauno top sporta modeli Forerunner 945. Tā priekštecis, Garmin Forerunner 935 joprojām ir aktuāls, pieprasīts un ļoti vērtīgs sportistiem, bet, tehnoloģijas iet uz priekšu un jaunums klāt! Kas jauns? Lasi tālāk…

Kas ir Garmin Forerunner 945?

Garmin Foreurnner 945 ir GPS pulkstenis/ pulsometrs – top modelis no Garmin. Šajā ir visas iedomājamās sporta funkcijas skriešanai, velobraukšanai, peldēšanai un citiem sporta veidiem. Tas ir savienojams ar kadences, ātruma un jaudas sensoriem. Tas skaita ikdienas aktivitātes, miegu, kalorijas, stresu, kā arī tas parāda telefona paziņojumus.

garmin forerunner 945 tri bundle - pulsometrslv
Garmin Forerunner 945 Tri bundle – kompektā HRM-tri, HRM-swim, papildus pulskteņa siksniņa un Quick release kit

Patiesībā, to visu darīja arī Garmin Forerunner 935. Bet, kas ir jauns?

Mūzika

Daudziem no mums sportot palīdz mūzika, un, kādēļ gan stiept kabatā vēl papildu ierīci tikai mūzikai? Ar Forerunner 945 Tu vari saglabāt savus mp3 pulkstenī un klausīties mūziku bezvadu bluetooth austiņās. Tu vari arī ielādēt plejlisti no Spotify. Ļoti ērti un strādā lieliski! Pulkstenī būs atmiņa 1000 dziesmām – pilnīgi pietiks arī ļoti garam treniņam!

Krāsainas kartes

Iepriekšējā modelī Tu varēji sekot līdzi līnijai, kas atspoguļo ielādētu maršrutu, bet šajā, līdzīgi kā jaunajos Fenix 5 Plus modeļos, ir krāsainas kartes! Vairāk konteksta, vieglāk navigēt. Ļoti forši!

Pulse Ox sensors

Garmin Forerunner 945 ir sensors, kas spēj nomērīt skābekļa piesātinātību asinīs. Līdz šim šāds bija tikai Fenix 5X Plus, bet tagad šis sensors ir pieejams šajā modelī, kā arī citā nupat iznākušā modelī Garmin Forerunner 245.

Baterijas izturība

Svarīgi pieminēt – baterijas izturība jaunajam modlim solās būs 36h, ja ar mūziku, tad 10h. Ikdienas režīmā – apmēram 2 nedēļas. Modelim ir aŗi UltraTrack režīms, šajā tas solās izturēt līdz 60h.

Garmin Pay

Kādu dienu, cerams šogad, Latvijas bankas ļaus pievienot kredītkarti Garmin aplikācijai un tad mēs varēsim veikalā samaksāt ar Garmin Forerunner 945. Pagaidām Latvijā nestrādā, bet cerams, ka strādās jau drīz..

Treniņu slodzes fokuss

Ar Garmin Forerunner 945 Tev būs mazliet detalizētāka treniņu slodzes analīze. Ja Tev ir vienveidīgi treniņi, tad šis Tevi motivēs treniņus daudzveidot. Un dažādība treniņos ir veselīga, gan fizioloģiski, gan psiholoģiski.

Kritieni uztvērējs un palīgā saucējs

Ja Tu skrienot saļimsi, braucot ar velo nokritīsi, tad Garmin to spēs uztvert un nosūtīt ziņu iepriekš uzstādītajiem kontaktiem.

Ja Tu redzi, ka Tev pakaļ skrien kāds aizdomīgs tipiņš, Tu vari nosūtīt ziņu ar pogas palīdzību.

Protams, tā kā pulkstenī nav sim kartes, lai šī funkcija strādātu, Tev jābūt līdzi mobilajam telefonam.

Aklimatizācija karstumam un augstumam

Jaunais Garmin Forerunner 945 mācēs Tev pateikt, cik daudz laiks Tev nepieciešams, lai pierastu pie kalniem vai karstuma, kā arī, tas pielāgo VO2max balstoties uz augstumu virs jūras līmeņa un temperatūras.

Kā un cik labi tas viss strādā? Grūti teikt, mēģināsim notestēt.

Stress un ķermeņa baterija

Garmin Forerunner 945 tagad mēra arī stresu un tādu jaunu lietu, kā ķermeņa baterija. Ko tas īsti nozīmē? Tas parāda cik daudz enerģijas ir atlikusi, un, pēc idejas tam vajadzētu palīdzēt pieņemt lēmumu vai veikt intensīvu treniņu vakarā vai labāk ne.

Šāda funkcija ir arī Garmin Forerunner 245, kurš tiek šobrīd testēts un par šo funkciju pagaidām raucu pieri. Bet, neko sliktu pagaidām neteiksim, vēl jātestē un jāpēta.

Vēlies pasūtīt?

Jaunie Garmin Forerunner 945 ir pieejami, šī teksta rakstīšanas brīdī mums uz vietas ir Tri Bundle versija, bet kuru katru dienu gaidam arī versiju bez pulsa jostām. Pirmajiem noteikti kaut kas garšīgs! Pasūti šeit!

6 comments

 1. Nils

  Garmin Pay Latvijā darbojas izmantojot Revolut MasterCard

 2. Gatis

  Vai manuāli pašā pulkstenī var izveidot dažādu intervālu treniņus, kur piemēram tiek noturēts konkrēts ātrums vai pulss ar dažāda garuma vai laika atpūtām? Līdzīgi kā vecajā garmin f 910xt.

  1. Māris Berķis

   jā, var gan!

 3. Saprotu ka modeļus Forerunner 245 ir arī ar latviešu valodas versiju vai Forerunner 945 arī var uzstādīt latviešu valodu?

  1. Māris Berķis

   jā, ir arī latviešu valoda

 4. Artis

  Paņēmu viens no pirmajiem, nu jau 2 mēn lietoju ikdienā. Laimīgs!:)
  Daži novērojumi:
  – Baterija vidēji 8 dienas, arī guļot, un sportojot ~6-8h nedēļā,
  – Treniņu slodzes fokuss labs. Uz dažām dienām man teica, ka treniņi neefektīvi, jo pietrūks Aneirobās slodzes. Pieliku pāris intervālus reizi un atkal viss efektīvi.
  – Body Battery. Viens no interesantākajiem ikdienas cipariem. Bet jāpiekrīt, ka ne vienmēr objektīvs, ja vērtē absolūto ciparu. Bet tendenci parāda izcili. Ja vēlu vakarā gadījies vairāk par pāris aliem, vai vēlās brangas vakariņas, tad sekojošam 8 stundu miegam antirekords biji +5 baterijas līmenī. Un visu nākamo dienu kāpj ļoti gausi. Savukārt pāris dienas bez alko un nieka 6h miegs var uzcelt no 20 līdz 100%.
  – Svars. Galvenais ieguvums pret Fēnixiem – šis ir uz pusi vieglāks. Gan ikdienā, gan sportojot faktiski nejūt ka būtu kas uz rokas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *