Garmin Enduro – kas jauns?

garmin enduro

Garmin nesen nāca klajā ar jaunu modeli Garmin Enduro! Forši!

Šajā bloga rakstā par to, kas jauns!

Nepatīk lasīt? Noskaties video:

Dizains

Garmin Enduro pieejams divās versijās – titāna un ar nerūsējošo tērauda korpusu. Tie neatšķiras ar funkcijām, bet atšķiras izskats un svars. Un šī pulksteņa svars ir atsevišķa tēma par ko zemāk.

Enduro nāk ar mīkstām neilona siksniņām. Ļoti patīkamas un ērtas! Bet, ja Tev patīk silikona siksniņas – Tu vari to uzlikt, bet tā būs jāpērk atsevišķi.

Pats pulkstenis ir tāda paša izmēra, kā Garmin Fenix 6X. Un lietojamība ir identiska, kā arī funkcijas ir gandrīz visas tās pašas. Bet, protams, ir nianses..

Garmin Enduro – jaunākais no Garmin

Baterijas izturība

Baterijas izturība ir šī modeļa galvenā unikālā lieta. Ja Tev nepatīk lādēt lietas, tad patiks Garmin Enduro baterijas izturība.

Jau Fenix 6 versijas ir ļoti iespaidīgas baterijas izturības ziņā, bet Enduro ir pavisam cits stāsts. Šādi cipari vēl nav redzēti, tas ir kas nedzirdēts.

Tātad:

Ja saule nespīdSaulainā laikā (vismaz 3h dienā, 50000 luksi)
Standarta GPS režīmā (GPS atjaunojas katru sekundi)70h80h
Viedpulksteņa režīmālīdz 50 dienāmlīdz 65 dienām
Akumulatora taupīšanas režīmālīdz 130 dienāmlīdz 1 gadam
Max. akumulatora režīmā200h300h
Ekspedīcijas režīmālīdz 65 dienāmlīdz 95 dienām

Vai tas ir daudz? Jā, protams, tas ir ļoti, ļoti daudz.

Paši gan neesam testējuši vai šie cipari atbilst realitātei, bet to ir darījis apskatnieks DC Raimaker un pēc viņa teiktā, šie cipari tiešām tādi arī ir reālajā dzīvē.

Garmin Enduro svars

Garmin Enduro svars ir patiešām iespaidīts – titāna versijai tas ir 58 grami (nerūsējošā tērauda versija – 72g). Cik daudz ir 58 grami, jautāsiet? Tas ir tiešām ļoti, ļoti maz šāda izmēra pulkstenim ar šādu baterijas izturību.

Salīdzinājumam, Garmin Fenix 6X (principā identisks izmērs) svars būs 82g – 93g (dažādas versijas. Blogā lasi par Fenix 6X versiju atšķirībām), Fenix 6 Sapphre titan versija – svars ir 72g.

Garmin Enduro svars ir ļoti mazs, uz rokas tas ir ļoti ērts! Titāna versija tikia 58g, nerūsējošā tērauda versija – 72g

Saules baterijas lādēšana

Līdzīgi, kā daži Fenix 6 (ar Fenix 6X un Fenix 6S) modeļi, Enduro lādējas ar sauli. Tā ekrānā ir pavisam šaura maliņa, kas ir 100% saules baterijas panelis un viss pārējais ekrāns ir 10% saules baterijas panelis.

Pēc specifikācijas, visi baterija izturības rādītāji saulainā laikā norādīti pieņemot, ka mēs atrodamies ārā vismaz 3 stundas dienā, 50000 luksu apstākļos, kas esot vidēji saulains laiks. Un vidēji saulains arī pie mums Latvijā ir diezgan bieži, tā kā pulkstenis spēs lādēties ar sauli.

Jauns sporta profils

Garmin Enduro ir jauns sporta profils – Ultra run. Jo, protams, kuram gan vēl, ja ne ultra skrējējam interesēs tik spēcīga baterijas izturība.

Kas interesanti – šajā sporta profilā Tu vari reģistrēt laiku, ko pavadi atbalsta punktos, neapturot pulksteni. It kā sīkums, bet forši.

Salīdzinājums ar Garmin Fenix 6 modeļiem

Būtībā, jaunais Enduro ir ļoti, ļoti līdzīgs Garmin Fenix 6, bet tam ir vēl spēcīgāka baterija un mazāks svars.

Lūk, pāris funkcijas, kas nav atrodamas jaunajos Enduro, kas pieejamas Fenix 6 Pro modeļos:

  • mūzika;
  • wifi;
  • kartes.

Tātad galvenais jautājums, vai izvēlēties Fenix modeli vai Endoro – vai Tu vēlies spēcīgāku bateriju vai dažās šīs funkcijas?

Noslēgumā

Garmin Enduro ir ļoti interesants jauns modelis, izskatās, ka kopējā attīstības gaita ved uz to, ka pulkstenis būs jālādē arvien retāk un retāk. Vēl salīdzinoši nesen rakstījām blogā – kuru pulkstni izvēlēties, ja skrien Rīga -Valmiera – ar domu, ka jāmeklē tāds, kas varētu izturēt vismaz padsmit stundas. Bet šodien – padsmit stundas vairs nav izaicnājums, šis pulkstenis izturēs arī vairāku dienu pārgājienu.

Kuru izvēlētos es? Personīgi, ļoti patīk kartes pulkstenī, kas pieejamas Fenix 6 Pro versijās. It īpaši tagad, covid-19 laikā, kad sacensības nenotiek, pašam jādomā kā sevi izklaidēt un noteikti būs jāplāno kādi jauni maršruti kādam velo izbraucienam, iespējams, ka būs jāuzzīmē kāda forša kontūra, jādodas pārgājienos, jāaizbrauc izskriet kāds pērnais vai aizpērnais Stirnu buks. Un šādām aktivitātēm, karte pulkstenī ir ļoti noderīga, orientēties pēc kartes ir daudz vieglāk, nekā, ja ekrānā ir tikai līnija, kas norāda virzienu kurp doties.

Otra būtiskā lieta ir mūzika. Mūzika kādam būs aktuāla, kādam ne. Man tāds darbs, ka jāņem līdzi telefons, lai uztaisītu kādas bildes ar pulskteņiem – tādēļ arī mūziku vai podkāstu nav vajadzības ielādēt pulkstenī, jo telefons tāpat ir līdzi. Bet, ja Tu vēlies atstāt telefonu mājās, tad mūzika ir ļoti feini, ka to var ielādēt pulkstenī.

Tātad jautājums vienkāršs – funkcijas vai baterijas izturība?


Ja šis ir Tavējais, pasūti to šeit – Garmin Enduro.

Ja Tev vairāk uzrunā Fenix modēļi, mums šobrīd ir lieliska akcija. Skaties šeit – Garmin Fenix 6 + RHA TrueConnect 2.


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *