Garmin Forerunner 55 apskats

garmin forerunner 55
Jaunais Garmin Forerunner 55 – ar daudzām vērtīgām funkcijām

Garmin piedāvājumā ir vesels lērums ar dažādiem modeļiem un modeļu variācijām, tā ka saprotams, ka šajā piedāvājumā orientēties nav nemaz tik viegli. Kad pavasarī iznāca Garmin Forerunner 55, tad, protams, radās jautājums – kam tieši šāds modelis ir piemērots? Ar ko tas ir labāks par Forerunner 45 un ar ko tas atpaliek no Forerunner 245 vai citiem dārgākiem modeļiem?

Tad nu šajā apskatā es izstāstīšu par atšķirībām no citiem modeļiem un mēģināšu pamatot, ka šis modelis ir ideāls cilvēkiem, kas uzsāk skriešanas gaitas un ļoti labs cilvēkiem, kas vēlas vienkāršu, racionālu GPS pulsometru!

Garmin “budžeta” pulsometrs

Garmin Forerunner 55 ir turpinājums “budžeta” sērijai – vēl nesen piedāvājām Forerunner 35, vēl šobrīd piedāvājam Forerunner 45 un tagad ir klāt šis, Forerunner 55. Bez zemākas cenas, budžeta sēriju parasti raksturo vienkāršāks dizains un mazāk funkciju, nekā pulksteņiem no augstāka plaukta. Bet, laikam ejot, pulksteņi ir kļuvuši tik funkcionāli, ka pat šim – Forerunner 55 – to funkciju ir tik daudz, ka īsti par “budžeta” to saukt vairs negribas.

Dizains

Pulkstenis izskatās labi, bet tā ekrāns ir mazliet graudais un arī salīdzinoši neliels. Tas noteikti Tev netraucēs sportot, bet ja Tu vēlies to nēsāt ikdienā, ir daudzi glītāki modeļi. Pēc pieredzes zinu, ka ir cilvēki, kuriem ekrāna dizains ir ļoti svarīgs – ja Tu esi viens no tiem, tad labāk izvēlies kādu no Garmin Venu 2 modeļiem!

Garmin Forerunner 55 pieejams četrās krāsās – pelēks, melns, balts un zils! Tā svars ir 37g, kas ir tik daudz, ka uz rokas to nevar just – ejot āra no mājas jāpārbauda vai tas ir uz rokas.

garmin forerunner 55
Garmin Forerunner 55 pieejamas četrās krāsās – balts, pelēks, mels un zils, kas diemžēl nebija ieradies uz fotografēšanos

Baterijas izturība

Pirms dažiem gadiem šādas baterijas izturības redzējām tikai augstākā plaukta sporta pulksteņiem, bet tagad arī šim! Proti – ikdienas režīmā, tas solās strādāt līdz 2 nedēļām, ar GPS – līdz 20h. Var pat ultramaratonu noskriet. Turp un atpakaļ!

Šo rakstot, pulkstenis ir bijis pilnībā uzlādēts pirms 5 dienām un pa šīm dienām ir bijuši 2 treniņi ar GPS (kopā apm. 2 stundas) – pulkstenis joprojām rāda, ka baterijas atlikums ir 68%. Forši!

Video – Garmin Forerunner 55 dizains un lietojamība

Garmin Forerunner 55 skriešanas funkcijas

Apskata sākumā minēju, ka šis būs ļoti piemērots pulkstenis skriešanas iesācējiem. Lūk mans galvenais arguments – tas nemaksā četrus, piecus vai sešus simtus euro, bet tajā ir ļoti daudz un ļoti labas skriešans funkcijas. Lūk, uzskaitīšu tās:

GPS un pulss

Protams, pašā pamatā ir GPS un pulss. GPS mums dod iespēju mērīt distanci, redzēt ātrumu, redzēt noskrieto, un pēc treniņa redzēt kartē, kur esam bijuši.

Ar pulsu šis pulkstenis mēra ar optisko pulsa sensoru, kas iestrādāts pulksteņa aizmugurē, bet labākai precizitātei to var savienot ar pulsa jostiņu.

Ieteiktie treniņi

Ja Tu netrenējies ar treneri un neseko kādam treniņplānam, pamēģini ieteiktos treniņus. Ja Tu esi iesācējs, tad šie treniņi Tev palīdzēs daudzveidot Tavus treniņus, kas padarīs skriešanu interesantāku un arī progress būs lielāks. Ieteiktie treniņi ir balstīti uz Taviem datiem, Tavu treniņu vēsturi, tādēļ tie būs piemēroti tieši Tev.

Internetos var atrast ļoti interesantu video, kur cilvēks mēnesi no vietas dara to, ko Garmin liek ar šiem ieteiktajiem treniņiem – noskaties!

Garmin Foreurnner 55 suggestion
Ja Tu esi skriešanas iesācējs – ikdienas ieteiktie treniņi palīdzēs dažādot skriešanas treniņus! Noteikti ir vērts izmēģināt!

Treniņplāni

Ja Tev ir konkrēts mērķis, piemēram, noskriet pirmos 10km vai pusmaratonu, izveido savu Garmin treniņplānu. Garmin treniņplāni, iespējams, ir nākamā labākā versija pēc reāla, dzīva trenera. Ja īstam trenerim vēl neesi nobriedis/usi, tad noteikti pamēģini!

Blogā mums ir atsevišķs raksts par Garmin treniņplāniem, ko komentē trenere Anita Siliņa – par plusiem, mīnusiem un iespējamajiem riskiem. Apskaties!

garmin forerunner 55 - treniņu kalendārs
Ja Tev ir kāds mērķis – tiecies uz to ar Garmin treniņplānu. Iespējams, ka šī ir otra labākā iespēja, uzreiz pēc dzīva trenera.

Iespēja manuāli sagatavot treniņu

Ja Tev ir treneris vai Tu pats izdomā, ka vēlies skriet strukturētu treniņu, tad šī ir ļoti būtiska funkcija. Personīgi, trenējoties pie jau pieminētās treneres Anitas Siliņas, mani treniņi mēdz būt ar ļoti dažādiem tempiem, intensitātēm, un galvā es to nevaru paturēt. Tādēļ es atveru Garmin Connect, izveidoju treniņu un tad pulkstenis man saka priekšā kas jādara.

Vēl nesen šī bija dārgāku pulkstņu funkcija, bet tagad tā ir pieejama arī šim, it kā budžeta variantam. Forši!

Kad plānā sarežģīts treniņš, izveidoju treniņu pats – tad skrienot pulkstenis saka, kas jādara, kad jāmaina tempi!

PacePro plāni un paredzamais finiša laiks skrienot

Ja tu piedalies sacensībās, Tu vari izveidot PacePro plānu – Tu vari saplānot, ka sākumā skriesi lēnāk, pēc tam ātrāk vai otrādi. Un tad pulkstenis Tev palīdzēs turēties pie šī plāna.

Pats parasti izmantoju paredzamo finiša laiku. Iestatu cik daudz vēlos noskriet un cik ātrā laikā (piemēram, Valmierā skrienot ieliku, ka 10.5km vēlos noskriet 47min.), un tad skrienot es redzu vai es atpalieku no sava plāna vai esmu priekšā un kāds ir mans paredzamais finiša laiks.

Sacensību sākumā redzēju, ka mans paredzamais finiša laiks ir 43 minūtes, tad nu bija skaidrs, ka pārķeru startu un kustos par ātru. Tas palīdz saprast vai izvēlētais ātrums ir adekvāts.

VO2max un paredzamie finiša laiki

Arī šī funkcija vēl nesen bija dārgāku pulksteņu iespēju sarakstā, bet tagad arī šeit. Mēs redzam savu VO2max novērtējumu un uz tā balstītus paredzamos finiša laikus 5km, 10km, pusmaratonā un maratonā. Nav teikts, ka šie dati ir 100% precīzi, parasti tie ir diezgan optimistiski. Bet, ir interesati tiem seko līdzi, redzēt kā kāpj VO2max, redzēt, ka ir progress un forma uzlabojas – tas priecē un motivē!

Redzot ka uzlabojas fiziskā forma, esam motivēti kustēties arvien vairāk!

Atjaunošanās statuss

Pēc treniņa un starp treniņiem mēs redzēsim savu atjaunošanās statusu, kas ir izteikts stundās. Nav tā, ka ja pulkstenis rāda, ka atjaunošanās vēl ir 23h, ka mēs nedrīkstam sportot, bet tas būtu jāuztver tā, ka ja mums pulkstenis rāda 60h, tad mums nevajadzētu doties intensīvā treniņā.

Vēl tas atgādina, ka jāpārstāj slinkot – kad pulkstenis rāda atjaunošanos 0h, tad skaidrs – ir jāiet paskriet!

Pēc treniņa redzēsi savu VO2max kopā ar atjaunošanās laiku! Ja rāda daudz stundas (48h piemēram) – nākamajā dienā intensīvu treniņu neplāno

Datu lauki

Iepriekšējam šīs sērijas pulkstenim Forerunner 45 mēs varējām salikt vienlaicīgi 3 rādītājus vienā ekrānā, bet šim jau mēs varam salikt četrus. Un tas ir būtiski, jo parasti mēs vēlamies redzēt sirds ritmu, ātrumu, noskrieto distanci un laiku – tad nu tagad mēs varam to visu salikt vienā ekrānā.

Datu laukus mēs varam pielāgot pēc savas patikšanas – ja, piemēram, Tev nav laba redze, var uzlikt tikai vienu rādītāju ekrānā, tad tas būs redams ar lieiem trekniem cipariem. Varam salikt apļa laikus, vidējos ātrumus un pulsus, kalorijas, pulsa zonas un daudz ko citu. Iespējas ir ļoti plašas!

garmin forernner 55 datu lauki
Atšķīrībā no iepriekšējā modeļa šajā sērijā (Foreurnner 45) – šim ir pieejami četri datu lauki vienlaicīgi

Brīdinājuma signāli

Tu vari izveidot arī dažādus brīdinājumus. Piemēram, sacensībās parasti ir plāns apēst želeju ik pēc 7km, tad nu arī uzlieku atgādinājumu ik pēc 7km man to atgādināt. Skriet ir forši, var aizdomāties un aizmirst!

Citi sporta veidi

Šajā pulkstenī, protams, ir arī citi sporta veidi – velo, iešana, vingrošana un pat peldēšana baseinā un elpošanas vingrinājumi. Droši varēsi izmantot šo pulksteni, lai uzlabotu vispārējo fizisko sagatavotību nodarbojoties ar dažādām aktivitātēm.

Ikdienas funkcijas

Smart lietas

Ne visas augstāko plauktu funkcijas būs atrodamās šajā pulkstenī – šeit nebūs mūzikas iespēja, nebūs iespējami Garmin Pay maksājumi. Tas parādīs paziņojuus no telefona, bet tas tad arī no smart lietām būs viss.

Ikdienas aktivitātes

garmin forerunner 55
Interesanti, ka pulkstenis brīdina, ka ir augsts stresa līmenis. Laiks elpošanas vingrinājumu pauzei?

Pulksteni ir vēlams nēsāt uz rokas visu laiku, jo visu laiku tas kaut ko mēra – soļus, stresu, kalorijas, elpošanas biežumu, miegu, ķermeņa baterijas līmeni.

Personīgi, pievēršu uzmanību soļu skaitam, jo dienās, kad nav treniņi, tas mēdz būt nepiedodami zems. Tad cenšos sevi piespiest sevi doties ar kājām, kur parasti izvēlētos auto.

Vēl, manuprāt, ļoti interesants ir ķermeņa baterijas līmenis. Tas māk parādīt cik labi esam pa nakti atpūtušies un kā mūsu enerģija pa dienu krītās. Praktiski dzīvē, tas var palīdzēt redzēt lietas labākā gaismā. Piemēram, no rīta kādreiz viss kaitina – satiksme ir slikta, gribās kašķēties ar sievu, uz darbu negribās – liekas ka visa pasaule ir pret mums. Bet tad, paskatoties šos datus, mēs varam apjaust, ka vienkārši nav sanācis labi atpūsties pa nakti, tapēs esam kašķīgi. To apzinoties ar dienu tikt galā ir vieglāk.

Miegs, protams, ir viena no svarīgākajām nodarbēm mūsu dzīvē. Ir intersanti un noderīgi paskatīties miega ilguma un kvalitātes datus. Svarīgi, ka mēs pietiekami ilgi guļam, svarīgi arī, lai miegs ir kvalitatīvs. Skatoties šos datus varbūt izdodas atrast idejas, kā miegu uzlabot. Piemēram, ja Tev patīk glāze vīna vakarā pirms miega, paskaties miega datus, kad vīns ir dzerts un kad nav. Tieši dziļās miega fāzes ilgums varētu atšķirties diezgan ievērojami.

Garmin Forerunner 45 vs Forerunner 55

garmin forerunner 55 vs forerunner 45
Viena no pamanāmākajām atšķirībām starp FR 45 un FR 55 – jaunajam FR55 ir viegli maināmas siksniņas

Mazliet par to, kas ir mainījies no iepriekšējā modeļa šajā sērijā – Garmin Forerunner 45.

  • Garmin Forerunner 45 ir pieejams divos izmēros 45s un 45. Garmin Forerunner 55 ir vienā izmērā
  • Garmin Forerunner 45 maksimāli var redzēt 3 datus ekrānām, Forerunner 55 – četrus.
  • Garmin Forerunner 55 ir standarta viegli maināmas 20mm siksniņas. Forerunner 45 ir specifiksas siksniņas, lai tās nomainītu vajadzēs skrūvgriezi.
  • Garmin Forerunner 45 ir nav piejami treniņplāni, ieteiktie treniņi, VO2max, paredzamie finiša laiki, PacePro.

Garmin Forerunner 55 vs Forerunner 245

garmin forerunner 245 vs forerunner 55
Garmin Forerunner 245 (pa labi) ir lielāks, spilgtāks un labākas izšķirtspējas ekrāns

Dažas atšķirības no nākamā modeļa Garmin hierarhijā – Forerunner 245.

  • Forerunner 245 pieejams divās versijās – ar mūziku vai bez. Forerunner 55 nebūs mūzikas.
  • Forerunner 245 ir labākas izšķirtspējas ekrāns.
  • Forerunner 245 ir Gorilla glass, Forerunner 55 – ķīmiski stirpināts stikls.
  • Forerunner 245 ekrāna izmērs ir 30.4mm, Foreunner 55 – 26.3mm.
  • Forerunner 245 var iegūt papildu skriešanas dinamikas datus, izmantojot Garmin HRM-Pro (arī HRM-Run, HRM-Tri).
  • Forerunner 55 ir labāka baterija ikdienas režīmā līdz 2 nedēļām (Foreunner 245 – līdz 7 dienām), bet GPS režīmā Forerunner 245 solās izturēt ilgāk – līdz 24h (Forerunner 55 līdz 20h)

Salīdzinājums ar vēl dārgākiem Garmin modeļiem?

Vēl varētu jautāt – kas tad dārgākiem modeļiem ir tāds pieejams, kas nav Forerunner 55? Lūk dažas nozīmīgākās funkcijas (noteikti ne visas, Garmin modeļos to ir ļoooti daudz, lai uzskaitītu visas):

  • mūzika, ielādējama manuāli vai no Spotify, savienojams ar bezvadu austiņām (pieejama visiem Fenix modeļiem, Forerunner 745, Forerunner 945, Venu, Venu2, Vivoactive 4 un 4s, Venu SQ Music)
  • krāsainas kartes (Fenix 6 sērijas modeļiem, Forerunner 945)
  • navigācijas funkcijas (visi, kuriem ir kartes + Forerunner 935, Foreurnner 245, Forerunner 745, Garmin Instinct sērija)
  • triatlons, peldēšana atklātos ūdeņos (Foreurnner 935, Foreurnner 945, Forerunner 745 un Fenix sērijas modeļi)
  • barometriskais altimetrs – skaita uzkāptos stāvus, augstuma metrus kāpjot, skrienot, minoties kalnos un sporta veidi, kā kalnu slēpošana, snovbords (Venu 2, Venu, Vivoactive 4 un Vivoactive 4s, Forerunner 745, Forerunner 945, Fenix 6 sērija, Instinct sērija)
  • skārienjūtīgs ekrāns (Venu, Venu 2, Venu 2s, Vivoactive 4, Vivoactive 4s, Venu Sq, Venu Sq Music)
  • amoled ekrāns – ļoti glīts ekrāns (Venu, Venu 2, Venu 2s)

Secinājumi

Vai mums patīk jaunais Garmin Forerunner 55? Nu, ja, ļoti patīk. Patīk pats fakts, ka cilvēks, kurš nav gatavs iztērēt veselu bagātību sporta pulkstenim, var iegūt ļoti vērtīgas, praktiskas un interesantas funkcijas, kas palīdzēs būt aktīvākam, sportiskam un veselīgam. Jaunajam skrējējam – ideāls sporta kompanjons.

Kā Tu domā, vai Tev patīk jaunais Garmin Forerunner 55?

Ja Tev ir vēl kādas neskaidrības, jautājimi – droši raksti komentārā, raksti mums epastā vai nāc ciemos uz veikalu Cēsu 31, Barons kvartālā!

Ja vēlies šo pulksteni sev – pasūti šeit – Garmin Forerunner 55.

Seko līdzi pulsometrs.lv

Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *