Garmin Vivoactive 4/4s

Garmin Vivoactive 4 un Vivoactive 4s apskats

Funkcijas, dizains, plusi un mīnusi..

Garmin sporta pulksteņi lielākoties tā arī izskatās – sporta! Un ne visiem no mums gribas ikdienā nēsāt sportiska paskata pulksteni. Iepriekšējā Vivoactive 3 sērija ir diezgan veiksmīga un starp mums ir ļoti daudzi priecīgi Garmin Vivoactive 3 nēsātāji, bet ar jauno Vivoactive 4 un Vivoactive 4S – tas viss paceļas jaunā līmenī.

Proti, jaunie modeļi ir vēl smukāki, vēl piemērotāki ikdienai, ikdienas dzīvei pilsētas darba vidē. Tie spēj veikt dažādas viedfunkcijas, un gandrīz visiem no mums arī sporta funkcijas šeit būs vairāk, nekā spējam izmantot.

Lasi mūsu apskatu, un, ja esi nolēmis, ka šis pulkstenis ir domāts Tavai rokai – nāc uz Pulsometrs.lv, Barons kvartālā, Cēsu ielā 31. Vai arī, pasūtī šeit – Garmin Vivoactive 4 un Garmin Vivoactive 4s.

Garmin Vivoactive 4

Pulsometrs.lv - autorizēts Garmin pārdevējs

garmin authorized reseller

Mēs, pulsometrs.lv, lepojamies, ka varam sevi saukt par autorizētu Garmin partneri. 

Ko tas nozīmē Tev? Pie mums pirkās ierīces vienmēr būs ar ražotāja garantiju, tās būs domātas mūsu tirgum. Vienvārd sakot – pie mums neiegrābsies!

Nāc pēc sava Garmin uz pulsometrs.lv, Rīgā, Cēsu ielā 31, k2, Barons kvartālā. Vai pasūti internetā – pulsometrs.lv

Garmin Vivoactive 4/4s galvenie ieguvumi

Elegants dizains labi izskatīsies katru dienu

Dizains – tas ir svarīgi. Šo pulksteni mēs nēsējam uz rokas katru dienu. Un, protams, ir svarīgi, kā tas izskatās, kā Tu ar to jūties!

garmin pay

Garmin Pay un mūzika

Garmin Vivoactive 4 un 4s ir patiesi mūsdienīgi viedpulksteņi, kas pilda daudz vairāk funkciju par ierastajiem paziņojumiem no tālruņa. 

Pilnvērtīgs sporta GPS pulkstenis

Kā GPS pulsometrs ar pulsa mērīšanu no plaukstas locītavas, šis ir pilnvērtīgs sporta pulkstenis. Mēri veikto distanci, ātrumu, kalorijas. Esi aktīva, esi aktīvs!

Dizains

Svars un izmērs

Jaunie modeļi ir vēl piemērotāki modernam mūsdienīgam cilvēkam, kā iepriekšējie modeļi. Tie izskatās patiešām eleganti, kā arī to izmērs ir ļoti piemērots gan nelielai sievietes rokas, gan lielākai vīrieša rokai. 

Vivoactive 4s modelis ir izmēros mazāks par iepriekšējo modeli, bet Vivoactive 4 ir lielāks. 

Svars abiem modeļiem ir pavisam neliels – 41g Vivoactive 4s, savukārt Vivoactive 4 – 51g. Cik daudz tas ir? Tas ir tik daudz, ka uz rokas to gandrīz nevar just.

Previous slide
Next slide

Ekrāns

Ekrāns šiem modeļiem ir krāsains un pulksteņa dizainus mēs varam izvēlēties visdažadākos. Materiālu nosaukums tam ir Corning® Gorilla® Glass 3, tas ir ļoti labi saskatāms spilgtā saulē, tapēc sportot ar to ārpus telpām ar šo modeli būt ļoti patīkami.

Šis ekrāns nav tik spilgts un tik augstas izšķirtspējas, kā jaunajam Garmin Venu. Ja ekrāna spilgtums Tev ir svarīgs – apskati šo modeli.

Pulkstenim ir divas podziņas, bet pats ekrāns – skārienjūtīgs. Un lietot to ir patiešām ērti…

 

Previous slide
Next slide

Lietojamība

Garmin Vivoactive sērija jau vēsturiski vienmēr bijusi ar skārienjūtīgu ekrānu un arī šie modeļi nav izņēmums. 

Pulkstenim ir arī divas pogas, kas pulksteņa lietojamību padara ļoti vienkāršu arī sportojot. 

Ekrāns ir ļoti responsīvs, intuitīvs un, lai pie tā pierastu, tiešām nevajadzēs vairāk par pāris dienām.

Baterija

Vivoactive 4 un Vivoactive 4s modeļeim baterijas izturība nebūs tik spēcīga, kā Garmin top modeļiem, tas nebūs piemērots ļoti gariem pārgājieniem vai ultraskējieniem. 

Bet – salīdzinot ar citiem viedpulksteņiem, baterijas izturība būs gana spēcīga. 

Ikdienas režēmā Vivoactive 4s izturēs līdz 7 dienām, Vivoactive 4 līdz 8 dienām. GPS režīmā, protams, tas apēdīs bateriju ātrāk, bet ja klausīsies mūziku, tad vēl ātrāk. Bet, arī klausoties mūziku, arī ar mazo Vivoactive 4s var paspēt noskriet maratonu arī skriešanas iesācējs.

Kopumā jāsaka, ka priekš tik nelieliem viedpulksteņiem ar GPS, baterijas ir ļoti pat spēcīgas.

Lasi mūsu blogā arī, kā ir ar baterijas izturību būs krāsainajam brālim Garmin Venu

garmin vivoactive 4 baterija

Valodas

Jaunākajiem Garmin modeļiem, arī Vivoactive 4/4s ir pieejama latviešu valdoa! Ļoti patīkami!

pat, tam ir angļu, vācu, krievu un daudzas citas valodas…

Arī Garmin Connect mājas lapā var izvēlēties latviešu valodu. Aplikācija – jā, ja telefons būs iestatīts latviešu valodā, tad arī aplikācija būs latviski!

Liekas loģiski, ka ar programmatūras atjauninājumiem arī citos Garmin modeļos vajadzētu parādīties latviešu valodai, bet nekā… vismaz pagaidām nav.

Vēl latviešu valoda ir pieejama jaunajos Garmin Fenix 6, Fenix 6X, Fenix 6s, Forerunner 945, Forerunner 245/245 music, Forerunner 45 un Garmin Instinct modeļos.

garmin-vivoactive-4-8

Ikdienas funkcijas

Garmin Pay

Ja Tu esi Swedbank klients vai arī izmanto Revolut, pievieno karti un turpmāk izmanto savu pulksteni ar Garmin Pay. 

Kā tas strādā? Lasi blogā – kā strādā Garmin Pay!

Pēc mūsu pieredzes – ir tiešām ērti. Maku vari atstāt mājās un visur nopīkstināt pulksteni. Un pīkstināt tagad var gandrīz vai visur!

garmin vivoactive 4s balts zelta

Mūzika pulkstenī

Agrāk, ar iepriekšējo modeli, bija divi Vivoactive 3 – vienkārši Vivoacitve 3 un Vivoactive 3 Music. Mēs rakstam “bija”, kas patiesībā šie modeļi vēl labu laiku būs aktuāli.

Bet, ar jaunajiem Vivoactive 4 un 4s – visi modeļi ir ar mūzikas funkciju. Tu vari ielādēt pulkstenī savus .mp3 failus, vai, ja Tev ir premium Spotify vai Deezer konts – ielādē savu plejlisti pulkstenī!

Savieno pulksteni ar Bluetooth austiņām un klausies mūziku, podkāstu, audiogrāmatu, telefonu atstājot mājās!

Bieži mums jautā, vai ar visām austiņām strādā – ar visām, kurām esam mēģinājuši strādā labi! Tā kā, ja Tu neizmanto pašas lētākās “made in china” – visticamāk ka nekādu problēmu nebūs!

Viedie paziņojumi

Kā jau viedpulkstenis, šis pulkstenis parādīs paziņojumus par ienākošajiem zvaniem, sms, kā arī citiem paziņojumiem. 

Ja Tu izmanto android telefonu, Tu varēsi arī nosūtīt sms atbildes no pulksteņa, bet iPhone lietotājiem diemžēl nebūs šīs funkcijas.

Seko līdzi savam stresa līmenim, iemācies to samazināt

Jā, jaunākie Garmin, arī Vivoactive 4 un 4s, mēra stresa līmeni. 

Pulkstenis nomēra stresa līmeni no 1 līdz 100 (jo lielāks skaitlis, jo lielāks stress). Aplikācijā varēsim redzēt dienas vidējo un grafiku, kā tas ir mainījies dienas laikā.

Grūti teikt, cik adekvāti ir šie mērījumi, varbūt šos ciparu nevajag uztvert pārāk nopietni. Bet, ja redzam, ka stresa līmenis pieeaug, mēs varam darīt lietas, kas ir mūšu spēkos, lai šo stresu mazinātu. Varam izmantot, piemēram, elopšanas vingrinājumus.

Elpošanas vingrinājumi

Daudzi no mums zina, ka elpošana ir veids, kā mēs varam ietekmēt mūsu nervu sistēmu, bet mūsu kultūrā specifiskas zināšanas par šīm lietām ir reti sastopamas. 

Izmanto Garmin elpošanas treniņus, lai samazinātu stresu, lai iegūtu labāku balansu savā dzīvē un gūsti iedvesmu apgūt dažādas elpošanas tehnikas un uzzināt par šo tēmu vairāk!

Forši, ka elpošanas treniņa kopsavlikumā varu redzēt savu stresa izmaiņu. Vēl foršāk, ka pēc elpošanas vingrinājuma jūtos labāk un atgūstu koncentrēšanās spējas! Rekomendējam!

Ikdienas dati aplikācijā

Visus ikdienas datus mēs varam apskatīt Garmin Connect aplikācijā, gan par esošo dienu, gan salīdzināt garāku laika periodu.

Garmin Connect ir patiešām funkcionāla aplikācija, šeit Tu varēsi atrast datus dažādos šķērsgriezumos. Gan par sporta datiem, gan ikdienas datiem..

 

Sporta funkcijas

Skriešanai, nūjošanai, velobraukšanai.

Garmin Vivoactive 4 un 4s ir pilnvērtīgi sporta pulksteņi ar GPS. Tas nozīmē, ka skrienot vai nūjotot vai braucot ar riteni, Tu redzēsi ātrumu, viekto distanci. Un, tas padara skriešanu daudz interesantāku.

Pēc aktivitātes, ielādē datus cau aplikāciju vai mājas lapu un Tu varēsi redzēt kartē, kur esi bijis.

Pulkstenis mērīs arī pulsu no plaukstas locītavas, bet labākai precizitātei izmanto pulsa jostiņu

 

Treniņu vizualizācijas

Garmin Vivoactive 4/4s ir pieejami vizualizēti treniņi. 

Šobrīd pieejami ir spēka treniņi, pilates, kardio un joga. 

Ja esi ceļā vai dabā, vai arī ja dodies uz trenažieru zāli, bet īsti nezini, ko tur darīt – Tev šie vingrinājumi būs ļoti noderīgi. 

Par šo funkciju plašāk mūsu bloga rakstā Garmin treniņu vizualizācijas – kā tas strādā?

Peldēšanai

Šie Garmin ir ūdensizturīgi pulksteņi. Ja dosies uz baseinu, tie mācēs saskaitīt nopēldēto baseinu skaitu. Pirms peldēšanas, Tev būs jāizvēlas vai esi 50m vai 25m vai citā baseinā, un tas saskaitīs nopeldētos metrus.

Pēc pieredzes varu teikt, ka dažreiz pulkstenis mēs piemānīt par kādu baseina garumu, jo tas mēra distances garumu, balstoties uz kustību. Ja peldam ritmiski, bet liekām izdarībām, tad visticamāk, ka attālums būs adekvāts. 

Vai tas ir forši? Jā, ļoti. Daudzi no mums dodas uz baseinu, ne tik daudz trenēties, kā atpūsties, bet mēs gribam arī zināt, cik daudz esam nopeldējuši. Ir forši, ka nav galvā nekas jāskaita, var atbrīvoties un baudīt ūdeni.

Šim pulkstenim nebūs peldēšana atvērtos ūdeņos un savienojamība ar HRM-Swim vai HRM-Tri – pulsa jostiņām, kas strādā ūdenī. 

Velobraukšanai

Ar šo pulsometru Tu, protams, vari braukt ar velo, pateicoties GPS, tas parādīs āturmu un distanci. 

Ja vēlies, Tu varēsi šo pulksteni savienot ar kadences sensoru (mēra pedāļu apgriezienus), bet, tas nebūs savienojams ar jaudas mērītājiem (piem. Assioma) vai iekštelpu velo trenažieriem (piem. Wahoo Kickr Snap vai Wahoo Kickr Core).

Ja Tevi interesē tādas lietas, kā jaudas sensori, tad Tev jāskatās uz top modeļiem – Forerunner 945, Forerunner 935 vai Fenix modeļiem.

Citi sporta veidi

Šis pulsometrs ir aprīkots ar barometrisko altimetru, kas nozīmē, ka tas labi spēj noteikt augstuma izmaiņas un tas ļoti labi saskaitīs nobraucienos kalnu slēpošanā vai snovbordā. 
Ar kustības sensoru palīdzību, tas mācēs saskaitīt vēzienu skaitu arī airējot. Protams, Tu vari arī ņemt līdzi šo pulsometru fitnesa zālē, jogojot vai jājot ar zirgu. Droši, tik uz priekšu!

Šaja modelī ir arī golfs, kas nozīmē, ka Tu vari ielādēt pulksteni laukuma karti, un spēlējot golfu redzēsi cik tālu līdz bedrītei. Neesam gan izmēģinājuši, bet teorētisti, tā tas strādā. 

Treniņi, intervāli, zonas.

Ja Tu trenējies pēc treniņplāna, Tu vari treniņu sagatavot iepriekš un pulkstenis Tev teiks priekšā, kad beidzas viens posms un sākas nākamais. 

Tāpat, Tu vari pulkstenī izveidot intervālus, pēc ātrumiem, pēc distances vai pēc pulsa. 

Tu vari vienkārši uzlikt brīdiniājumus. Piemēram, līdz ko pulss kāpj virs 140, tā pulkstenis sāk ziņot. 

Lai arī šis pulkstenis nav paredzēts ļoti nopietniem sportistiem – funkcijas šeit ir daudz arī prasīgiem entuziastiem.

Previous slide
Next slide

Garmin Connect aplikācija un mājas lapa

Arī sporta datus mēs ļoti detalizēti varam redzēt Garmin Connect mājas lapā un aplikācijā.

Līdz ko mēs atveram aplikāciju, tā dati tiek pārsūtīti uz aplikāciju un mēs tos varam pārskatīt, analizēt un dalīties ar treniņu ar draugiem.

 

Previous slide
Next slide

Pulsa precizitāte

Mēs esam testējuši pulsa precizitāti un salīdzinājuši ar pulsa jostiņām daudz un dikti, bet esam secinājuši, ka rezultāti mēdz atšķirties. 

Ir cilvēki, kuri mums saka, ka arī sportojot, pulsa rādītāji ar optisko pulsa mērītāju ir ļoti adekvāti. Un ir cilvēki, kas bez papildu pulsa jostiņas sportot nevar nemaz. 

Visbiežāk, lielākās kļūdas ir sporta viedos, kur iesaistītas rokas, vai augstas un mainīgas intensitātes nodarbībās. Nodarbojies ar krosfitu vai skrien intervālus? Izmanto pulsa jostiņu.  Šad tad izej pastaigāties – visticamāk, ka optiskais pulsa mērītājs būs gana labs. 

Trūkumi - kas ir citos modeļos, kas šajā nav?

Funkcija

Apraksts

Pieejams modeļos

Krāsainas kartes

Dodoties pārgājienā vai atrodoties ceļojumā, vieglāk būs sekot līdzi maršrutam, ja pulkstenī ir reālas krāsainas kartes.  Tas būs ļoti noderīgi, ja novirzamies no sākumā izvēlētā maršruta.
Vairāk blogā šeit

Ielādējami maršruti

Daudzos modeļos Tu vari ielādēt maršrutu, kuram sekot. Tas ir ļoti ērti, piemēram, ja vēlies iziet paskriet svešā pilsētā.
Vairāk blogā šeit

Skriešanas dinamikas dati

Garmin Vivoactive 4 nebūs papildus skriešanas dinamikas dati – ground contact time, vertical oscilation un citi. Par šiem vairāk lasi blogā šeit. 

Savienojamība ar velo jaudas sensoriem, velo direct drive tranažieriem

Lai arī Vivoactive 4 Tu vari pievienot kadences sensoru, nopietniem velo treniņiem Tu vēlēsies izmantot velodatoru, vai kādu no multisporta pulksteņiem.

VO2max, atjaunošanās statuss, race predictor.

Padziļināti fiziskās sagatavotības dati arī diemžēl nav pieejami Garmin Intinct. Žēl, jo skriešanas entuziastiem patīk vērot, kā pieaug VO2max, uzlabojas paredzamie distanču laiki, bet atjaunošanās statuss var pasaudzēt Tevi, kad entuziasms sportot ir lielāks, nekā varēšana.

Secinājumi

Garmin Vivoactive 4 un Vivoactive 4s būs tiešām lielisks sporta un ikdienas pulkstenis aktīvam mūsdienīgam cilvēkam. 

Sasniedz jaunus rezultātis, nomet svaru, gūsti vairāk enerģijas ar Garmin Vivoactive 4 vai Vivoactive 4s.

Garmin Vivoactive 4