Garmin Forerunner 745 apskats

Šajā 2020. gada rudenī iznāca Garmin Forerunner 745. Forši!

Vairāki treniņi ar to noskrieti, noskriets arī Rimi Rīgas maratons. Virtuālais gan, bet noskriets. Arī forši!

Ja salīdzina ar citiem Garmin modeļiem – tas ierindojas kaut kur starp Garmin Forerunner 245 Music un Forerunner 945. Ļoti līdzīgs būs arī Forerunner 645 Music, kas gan ir vecāks modelis un, iespējams, drīz vairs nebūs pieejams.

Bet, par visu pēc kārtas…

Garmin Forerunner 745 dizains

Garmin Foreunner 745 ir pieejams četrās krāsās, tas ir mazāks par Forerunner 945, bet lielāks par Forerunner 245.

Pulkstenim ir 5 podziņas un krāsainais ekrāns nav skārienjūtīgs. Lietojamības ziņā tas ir identisks citiem Garmin pulksteņiem, kuriem nav skārienjūtīgs ekrāns, tādēļ noskaties šo lietojamības video par Garmin Instinct, arī šim modelim šis video ir atbilstošs:

Pulkstenis ir ļoti glīts, bet dizains ir sportisks. Pie kostīma ar kuru iet uz darbu bankā vai valdībā – šādu pulksteni diez vai liksi uz rokas.

Baterijas izturība

Garmin Forerunner 745 baterijas izturība nav tik spēcīga kā Garmin Fenix modeļiem vai Forerunner 945.

Ikdienā tas izturēs apmēram nedēļu, bet ar GPS līdz 16h. Izmantojot GPS un klausoties mūziku – līdz 6h. Bet Ultratrack režīmā (ar retāku GPS intervālu) – līdz 21h.

Līdz ar to, ja Tu esi ultra skrējējs vai piedalies 24h rogainingos – šis modelis nebūs priekš Tevis. Mums visiem pārējiem – pilnīgi pietiks ar šīm stundām.

Viens no Instagram jautājumiem, ko mums uzdeva kāds no mūsu sekotājiem par šo modeli bija – vai aukstā laikā baterijas izturība būs līdzīga vai arī tā būs zemāka? Un jāsaka, ka nekad tā mērķtiecīgi neesam piegājuši šim jautājumam un cerams būs kārtīga ziema un varēsim to notestēt. Bet, ja jāatbild no pieredzes – jā, protams, aukstums mazliet ietekmēs baterijas izturību, bet ne ļoti ievērojami.

Salīdzinājumam, baterijas izturība Garmin top modeļos.

FR 745FR 945Fenix 6Fenix 6XFenix 6s
GPS16h36h36h60h25h
GPS + Mūzika6h10h10h15h6h
Ultratrack21h60h72h120h50h
Ikdienas režīmā7 dienas14 dienas14 dienas21 diena9 dienas
Ekspedīcijas GPS režīms28 dienas46 dienas20 dienas
Baterijas taupības režīms48 dienas80 dienas34 dienas

Jaunas funkcijas

Ieteiktie treniņi

Jauna funkcija šajā pulkstenī – ieteiktie treniņi.

Balstoties uz Tavu treniņu statusu, pulkstenis ieteiks treniņu – Tu redzēsi ieteikto treniņa garumu un ieteicamo tempu. Lai sāktu rādīt ieteiktos treniņus, Tev būs nepieciešams ar to pasportot kādu nedēļu, lai gudrie algoritmi paspēj Tevi iepazīt.

Diez vai šādu funkciju izmanto pieredzējuši sportisti un sporta entuziasti, bet iesācējiem varētu būt interesanti. Pēc manas pieredzes – skatījos uz šiem ieteiktajiem treniņiem tuvojoties Rimi Rīgas maratonam un sapratu, ka pulkstenim jau nav ne jausmas par maniem mērķiem skriet maratonu. Tādēļ arī ieteiktie treniņi šajā sagatavošanās posmā nelikās sakarīgi.

Ja Tev nav sportiski mērķi, bet vēlies paskriet, lai labāk justos – tad šī funkcija varētu būt Tev ļoti noderīga. Tas padarīs treniņus interesantākus, jo Tev tiks ieteiktie treniņi būs dažādi – dažreiz tie būs bāzes treniņi, dažreiz intervāli.

Bet, ja vēlies sportot pēc plāna, Tev būs pieejami arī treniņplāni.

garmin forerunner 745

Gudrāks recovery

Pēc treniņa pulkstenī Tu vari redzēt atjaunošanās ilgumu. Tā tas ir daudzos modeļos un šāda funkcija ir aktuāla jau diezgan sen. Tiek ņemts vērā Tavs V02max un treniņa intensitāte.

Bet, tagad tas kļūst gudrāks – tiek ņemts vērā arī miegs, miega kvalitāte un Tavs stresa līmenis. Protams, tas kā mēs pavadam savas dienas un naktis ārpus treniņa, iespaido to cik ātri mēs atjaunojamies.

Tā kā forši! Gudrie algoritmi kļūst gudrāki. Pagaidām par tā preciztāti spriest pāragri, bet pēc maratona noskriešanas bija patīkami saņemt paziņojumus, ka labs nakts miegs uzlabojis atjaunošanās procesus.

Jaunās lietas ir pieejmas arī Garmin Forerunner 945 un Fenix 6 pulksteņos. Neaizmirsti atjaunināt programmatūru!

Pēc virtuālā Rimi Rīgas maratona noskriešanas bija patīkami redzēt, ka atjaunošanos labvēlīgi ietekmē labs miegs.

Sporta funkcijas

Skriešanai

Ja Garmin ir izgudrojuši kādu funkciju skriešanai, tad šajā pulkstenī tā būs. Ja Tu esi skrējējs, apskati mūsu Garmin Forerunner 245 apskatu, kuru rakstījām ar fokusu uz skriešanu. Arī Forerunner 745 modelī būs pieejamas visas Forerunner 245 funkcijas + vēl šis tas.

Barometriskais altimetrs

Atšķirībā no Forerunner 245, šajā modelī atradīsi arī precīzus augstuma metrus. Ja Tu esi taku skrējējs, tad viennozīmīgi interesanti. Ja šosejas vai Rīgas parku skrējējs – tad varbūt ne tik ļoti.

Skriešana stadionā

Jaunajā Forerunner 745 ir pieejams jauns spora profils- skriešana staidonā

Interesanti, ka ir parādījies jauns skriešanas sporta profils – skriešana stadionā. Tev jānorāda pa kuru celiņu Tu skrien un pulkstenis skaitīs apļus. Lai tas strādātu, Tev jāskrien standarta 400m aplī, un sākumā jānoskrien 4 apļi, lai pulkstenis nokalibrētos.

Kad šo izmēģināju, pēc pirmajiem 4 apļiem pārliku automātisko apli uz 400m (sākumā tas ir 1600m) un man par prieku, pulkstenis pīkstēja apli precīzi vietā, kur startēju. Līdz ar to – man katrs aplis bija 400m garš, nekādas nobīdes. Forši!

Tu vari arī uzlikt brīdinājumus, kas liks Tev turēties īstajā tempā. Forši!

Ja Tu trenējies stadionā, Tev noteikti patiks!

Velobraukšanai

Garmin Forerunner 745 Tu varēsi savienot ar ātruma un kadences sensoriem, ar jaudas sensoriem, arī ar direct drive trenažieriem. Būtībā, visas vajadzīgās funkcijas Tu šeit atradīsi, vienīgi, ja liksi to uz stūres, tas būs patālu no Tavām acīm un, protams, tas būs daudz sliktāk saskatāms, nekā velodators vai liels Fenix modelis.

Forererunner 745 nav arī krāsainas smukas kartes kā Garmin velodatoros un Garmin Fenix 6 un Forerunner 945 modeļos, tādēļ, ja navigācija ir funkcija, kuru Tu plāno izmantot dodoties aizraujošos braucienos – būs modeļi, kas piemēroti labāk Taviem mērķiem.

Ja velobraukšana ir Tavs galvenais sporta veids – iespējams, ka vēlēsies izmantot ierīci ar lielāku ekrānu – Garmin velodatoru vai Fenix pulksteni
Garmin Forerunner 745 būs vajadzīgās funkcijas velobraukšanai, vienīgi – liels ekrāns un navigācijas funkcijas būs priekšrocības Fenix modeļiem vai Garmin velodatoriem. Attēlā uz velo stūres redzami Garmin Edge 1030 Plus un Fenix 6 Solar.

Peldēšanai

Forerunner 745 ir peldēšana gan baseinā, gan atvērtos ūdeņos, kā jau kārtīgam triatlona pulkstenim pienākas.

Baseinā tas skaitīs nopeldētos baseinus un aprēķinās kopējo distanci (Tev būs jānorāda baseina garums). Pulkstenis mērīs arī pulsu no rokas, bet labākai precizitātei var izmantot Garmin HRM-Swim jostiņu, kas īpaši piemērota baseinam, vai HRM-Pro, kas der gan peldēšanai, gan visam pārējam.

Garmin Forerunner 745 ir pieejama gan peldēšana baseinā, gan atklātos ūdeņos

Vingrošanai, jogai, pilatēm

Līdzīgi, kā citi top modeļi no Garmin, arī šajā modelī ir vizuāli vingrošanas demonstrējumi (links uz atsevišķu bloga rakstu par šo funkciju). Forši! Īpaši forši, ja vēlies vingrot, bet īsti nezini, ko darīt.

Kalnu slēpošanai

Tā kā šim modelim ir barometriskais altimetrs, tas spēs labāk saprast, kad Tu brauc uz augšu, kad uz leju. Tas saskaitīs nobraucienus, aprēķinās vidējos ātrumus nobraucienā, uzrādīs maksimālo nobrauciena ātrumu un garumu.

Ja Tu brauc uz kalnu biežāk kā reizi gadā – noteikti izvēlies tādu modeli, kuram ir barometriskais altimetrs. Ir forši!

Airēšana, SUPošana

Viena no sporta veidu grupām šajā pulkstenī ir airēšana. Tas iekļauj SUP, kaiaku un klasisko airēšanu un arī airēšanu telpā uz trenažiera.
Bez standarta mērījumiem – ātruma, laika un pulsa datiem, šajos sporta veidos redzēsi arī airējienu skaitu un arī veikto distanci uz airējienu.

Slēpošana

Garmin Forerunner 745 es varu atrast vairākus slēpošanas profilus un, kas ineresanti, tagad lietojot HRM-Pro pulsa jostiņu, Tu varēsi redzēt arī slēpošanas jaudu.
Cerams šajā ziemā būs sniegs un varēsim izmēģināt un saprast, ko īsti nozīmē slēpošanas jauda.

Datu precizitāte

GPS precizitāte

Ar Forerunner 745 ir veikti daudzi treniņi un jāsaka, ka GPS strādā labi.

Viens no labiem pārbaudījumiem GPS precizitātei, ir salikt gpx failu kopā ar orientēšanās karti un pārbaudīt, vai skriešanas trajektorija izskatās tuvu realitātei.

Skriešanas trajektorija uz orientēšanās kartes izskatās ļoti reālistiski – visas muļķīgās kļūdas ir savās vietās

Stadionā, izmantojot Track run, trajektorija izskatās ļoti, ļoti labi. Šķiet, ka šeit Garmin kombinē kustību matemātiku un GPS datus.

Maratonu skrienot Mežaparkā nobīdes šķiet lielākas. Bet, kādu dīvainu iemeslu dēļ, Mežaparkā GPS precizitāte parasti ir diezgan švaka. Uz pilnu maratonu, Garmin Forerunner 745 un Polar Vantage V2 atšķirās par vairāk par 3 minūtēm.
Trajektorija labāk izskatās Garmin pulkstenim, bet man labāk patīk Polar dati – jo pēc Polar mans maratons sanāk par 3 minūtēm ātrāks. :)

No virtuālā Rimi Rīgas maratona -violetā līnija Polar Vantage V2, zilā – Garmin Forerunner 745

Pulsa precizitāte

Katrā apskatā mēs sakam, ka ja sporto nopietni – izmanto pulsa jostiņu. Būs gan precīzāki dati, gan vairāk info, ja izvēlēsies HRM-Pro.

Bet, protams, ne visi mēs gribam likt jostas visu laiku, tādēļ svarīgi arī pamērīt pulsa precizitāti no plaukstas locītavas.

Secinājumi – skrienot ir diezgan labi. Vingrojot kļūst švakāk. Lūk:

pulsa precizitāte
Pulsa dati skrienot izskatās labi, izņemot beigās, kad veicu dažas pievilkšanās, piepumpēšanās.
vingrošana pulsa precizitāte
Vingrošana – nobīdes lielas.
Nepievērs uzmanību vidusdaļai – noņēmu pulskteni instagram bildēm :). Pārējais izskatās labi, izņemot beigu daļā pulss uzlec par augstu.

Savienošana ar citām ierīcēm

Pulsa jostiņas

Garmin Forerunner 745 mēra pulsu no rokas, bet Tu vari pievienot arī pulsa jostiņu. Tu vari pievienot Bluetooth vai ANT+ jostiņas. Ja Tev mājās ir kāda Bluetooth vai ANT+ josta, arī, ja tā nav Garmin josta, Tu varēsi to pievienot.

Bet, ja Tev nav pulsa jostas, Tu vari izvēlēties kādu no Garmin piedāvātajām. Garmin HRM-Pro, HRM-Tri, kas piemērotas triatlonam, HRM-Swim, kas ir specifiski domāta peldēšanai. Tu varēsi iegūt arī skriešanas dinamikas datus, ja izmantosi HRM-Run, kā arī, Tu vari izmantot vienkārši jostiņu precīziem pulsa datiem HRM-Dual.

Velo trenažieri

Ja Tev mājas ir Tacx vai Wahoo vai citas firmas velo trenažieris, Tu varēsi to pievienot pie Forerunner 745. Ja trenažieris mēra jaudu, tad Tu varēsi to arī redzēt pulkstenī.

Jaudas sensori

Īsti velo braucēji izmanto jaudas sensorus. Un jā, arī ar jaudas sensoriem Tu varēsi savienot Garmin Forerunner 745.

Kadences un ātruma sensori

Kadences sensors mēra pedāļu apgriezienu skaitu, bet ātruma sensors var noderēt braucot ar MTB vai minoties uz ruļļa. Arī ar šiem var savienot Forerunner 745.

Viedās funkcijas

Garmin pay

Garmin Forerunner 745 ir pilnvērtīgs Garmin viedpulkstenis ar visām labajām funkcijām. Arī Garmin Pay – pievieno Swedbank vai Revolut karti pie sava pulksteņa, un uz veikalu ej bez maka. Forši!

Mūzika

Ja Tu sportojot klausies mūziku, ielādē pulkstenī savu Spotify plejlisti un atstāj telefonu mājās. Tu vari arī iekopēt savus .mp3, ja Tev tādi ir.

Klausies mūziku, klausies audiogrāmatas, klausies Aplīša sarunas. Forši!

Paziņojumi no telefona

Protams, arī ziņas no telefona Tu saņemsi telefonā. Ja traucē – protams, ka vari atslēgt. Man patīk uzlikt nakts režīmu, tad paziņojumi parādās pulkstenī, bet tas par to nekādi neziņu – ja, dzirdu, ka kaut kur skan telefons, varu uzmest acis pulkstenim, lai redzētu, kas tur notiek.

Drošība funkcijas

Jaunākajos Garmin pulksteņos ir pieejamas divu veidu drošības funkcijas. Tu vari nospiest SOS pogu pats, vai tā nostrādās, ja uztvers kritienu. Kas notiks tālāk – Tava uzticamības persona, kuru būsi iestatījis iepriekš, saņems sms ar Tavu atrašanās vietu. Bet viens mīnuss – lai tas strādātu, pulkteņa tuvumā jābūt telefonam, jo pulkstenis pats ziņas nesūta.

LiveTrack

Padalies ar saviem tuvākajiem ar linku, kur būs redzams, kā Tu pārvietojies. Ja dodies pa iepriekš sagatavotu maršrutu, cilvēki, kas sekos Tev līdzi redēs arī Tavu plānoto ceļu.

Protams, arī šai funkcijai, lai tā darbotos, Tev kabatā būs jāatstāj telefons, jo pulkstenis pats signālu pārraidīs nepratīs, sim karte tajā nav.

Ikdienas aktivitātes

Soļi

Pat ja mēs sportojam regulāri, sēdēt 8h pie datora ir kaitīgi. Seko līdzi ikdienas aktivitāšu rādītājiem, sasniedz soļu mērķi arī dienās, kad nesporto.

Stress

Garmin pulksteņi mēra arī stresu. Cik tas ir noderīgi? Ja Tu daudz streso un šie cipari iedvesmo Tevi padomāt, kā stresot mazāk – tad noderīgi.

Kā objektīvi nomērīt vai šie mērījumi ir adekvāt – neesam vēl izdomājuši. Ja Tev ir idejas – atraksti!

Ķermeņa baterijas līmenis

Intersants mērījums ir arī ķermeņa baterijas līmenis. Pēc idejas – pa nakti mēs atjaunojam savas baterijas līdz 100%, pa dienu atkal tā sāk nosēsties.

Citreiz pa nakti mēs netiekam līdz 100%, ja miegs nav bijis pietiekami kvalitatīvs, kā arī “baterija” ātrāk nosēdīsies, ja pulkstenis uztvers stresu. Un arī treniņus.

Mērījums viennozīmīgi interesants un tas var ietekmēt Tavu izvēli, kad plāno intensīvu vai mazāk intensīvu treniņu. Ja baterijas zemas – varbūt labāk izvēlies vieglāku treniņu.

Miegs

Ja Tu atstāsi pulksteni uz rokas, tad tas mērīs arī Tavu miegu. Tu redzēsi miega ilgumu, miega fāzes, skābekļa līmeni asinīs miega laikā, arī elpu skaitu miega laikā.

Iespējams, ka daudzi no mums nezinās, ko ar šiem datiem iesākt, bet tas nemaz nav slikti – ja tie iedvesmos Tevi iepazīt sevi vēl labāk, uzzināt kaut ko jaunu un varbūt uzlabot miega (dzīves) kvalitāti – ko vairāk var vēlēties!?

Skābekļa daudzums asinīs

Pulksteņa aizmugurē ir ne tikai pulsa sensors, bet arī sensors, kas mēra skābekļa piesātinātību asinīs. Un tas ir svarīgi.

PulseOX sensors merīs, cik labi pielāgojamies augstkalnes apstākļiem, runā, ka tas padara precīzākus VO2max datus (nekur gan neatradu oficiālu info no Garmin), un iespējams, ka zems skābekļa līmeņa mērījums nozīme, ka Tev jāuztaisa Covid-19 tests. Katrā gadījumā – skābekļa piesātība asinīs ir svarīgs mērījums.

Galvenās atšķirības no līdzīgiem modeļiem

Garmin Forerunner 735XT vs Forerunner 745

Instagram jautājām vai ir kādi jautājumi, ko iekļaut šajā apskatā un populārākais jautājums bija – kāds tas ir salīdzinājumā ar Forerunner 735XT un vai ir vērts pāriet uz jauno modeli.

Lūk, dažas domas.

Garmin Forerunner 735XT ir, ja nemaldos, 2016. gada modelis. Toreiz nebija ne Garmin Pay, ne mūzikas pulkstenī. Atjaunošanās un miega dati bija vājāki, sporta profilu mazāk, nebija PulseOx sensora, ekrāna izšķirtspēja daudz švakāka, lietojamība vājāka, nebija stresa mērījuma, dienas baterijas līmeņa, vizualizētu treniņu. Baterija bija vājāka, kaut gan ne ievērojami.

Par šiem dažiem gadiem tiešām daudz kas ir mainījies – un jā, atšķirības ar Forerunner 735 ir tiešām daudz.

Garmin Forerunner 945, Fenix 6 vai Forerunner 745

garmin salīdzinājums
Forerunner 745 it nedaudz mazāks par Forerunner 945 un noteikti ne tik masīvs kā Fenix modeļi

Ja salīdzina ar Garmin top modeļiem, Fenix 6, Fenix 6s vai Forerunner 945 tad šeit ir dažas būtiskas atšķirības. Baterija, navigācija un vēl dažas lietas.

Kas attiecas uz jaunajām funkcijām – jaunie treniņu ieteikumi, track run sporta profils, slēpošanas jauda ar jauno HRM-Pro – Garmin Fenix un Forerunner 945 šīs funkcijas jau ir klāt ar programmatūras atjauninājumiem. Bet, lūk par atšķirībām.

1. Baterija

Baterija tiešām ir krietni spēcīgāka Fenix un Forerunner 945 modeļos. Lūk, vēlreiz šī tabuliņa:

FR 745FR 945Fenix 6Fenix 6XFenix 6s
GPS16h36h36h60h25h
GPS + Mūzika6h10h10h15h6h
Ultratrack21h60h72h120h50h
Ikdienas režīmā7 dienas14 dienas14 dienas21 diena9 dienas
Ekspedīcijas GPS režīms28 dienas46 dienas20 dienas
Baterijas taupības režīms48 dienas80 dienas34 dienas

Ja Tu vēlies vēl spēcīgāku bateriju, apskaties uz Solar versijām (Fenix 6 Solar, Fenix 6s Solar) – ja Tu būsi saulainos apstākļos, baterija izturēs vēl ilgāk.

2. Navigācija

Garmin Forerunner 745 Tu vari ielādēt maršrutu. Tu vari to izveidot Garmin Connect mājas lapā vai ielādēt .gpx failu. Bet, atšķirbā no Fenix 6 un Forerunner 945 modeļiem – jaunajā Forerunner 745 nebūs smukas, krāsainas kartes. Un ar kartēm ir vieglāk – it īpaši, ja dodies skriet vai braukt ar velo dabā, kur nav skaidri ceļi.

Pavasarī, kad piedzīvojām pirmo Covid-19 vilni, devos uz pagājušo gadu Stirnu buka posmiem, izmantojot maršruta failus, ko var atrast Stirnubuks.lv lapā. Jāsaka, ka izlauzties caur meža takām (kas nevienmēr ir takas), ir vieglāk ar pulskteni, kuram ir kartes – ir mazliet vairāk konteksts, ir vieglāk orientēties.

Tā kā, ja Tu dodies piedzīvojumos dabā – labāk ieteiktu Fenix vai Forerunner 945.

Garmin Fenix 6 (augšpusē) ir pieejamas kartes, līdz ar to, vieglāk saprast, kurp paredzēts doties

3. Dizains

Garmin Forerunner 945 un Forerunner 745 ir ļoti līdzīgi, bet Forerunner 745 ir mazāks, tas būs piemērotāks mazākai rokai.

Fenix, protams, lielāks, masīvāks. Personīgi, Fenix modelis uz rokas liek justies ļoti labi, bet, ja sports ir Tava prioritāte – tad iespējams, ka labāk izvēlēties mazāku, vieglāku modeli.

4. Solar versija

Forerunner 745 šobrīd nav Solar versija, savukārt Fenix sēriju Tu vari pasūtīt ar saules baterijas lādēšanas funkciju. Praktisks ieguvums šai funkcijai būs, ja uzturēsies patiesi saulainās vietās.

5. Golfs

Ja Tu spēlē golfu – izvēlies kādu no blakus modeļiem. Forerunner 745 nav golfa sporta profils, bet Fenix 6 un Forerunner 945 ir.

Noslēgumā

Garmin pulksteņi ir tik funkcionāli, ka apskati kļūst arvien garāki un par atsevišķām funkcijām parādās atsevišķi bloga raksti mūsu blogā. Forši! Un ar Garmin ir tā -katrs mēs lietojam tieši tās funkcijas, kas mums interesē, un pārējais mums netraucēs.

Garmin Forerunner 745 ir nopietns multisporta pulkstenis cilvēkiem ar nopietnu attieksmi pret sportiskām aktivitātēm. Ja Tu neskumsi pēc navigācijas funkcijām un garākas baterijas – iespējams, ka šis modelis ir priekš Tevis!

Ja esi gatavs pasūtīt – pasūti savu Garmin Forerunner 745 tagad!


Patīk mūsu raksti? Seko līdz facebook’ā un instagram’ā, nepalaid garām nākamo. Pieseko arī mūsu youtube kanālam!

Pievienojies arī mūsu Strava klubam! Piedalies izaicinājumos un laimē balvas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *