Salīdzinājums – Garmin Forerunner 645 vs Forerunner 245 – kurš labāks?

Garmin sporta pulksteņu piedāvājums ir patiesi plašs un cenu diapazoni arī iespaidīgi. Piedāvājumā ir gan dārgi Fenix modeļi, gan pieejami budžeta modeļi. Bet, kaut kur pa vidu, līdzīgās cenās un arī līdzīga dizaina ir šie divi pievilcīgie modeļi – Forerunner 245 un Forerunner 645. Ar ko tad tie atšķiras? Lūk, šajā rakstā atbildēsim tieši šo jautājumu.

Sāksim no sākuma – kas šiem sporta pulksteņiem kopīgs?

Nav noslēpums, ka ar tik plašu piedāvājumu, ļoti daudzs funkcijas pārklāsies. Proti:

 • šie abi ir sporta pulksteņi ar GPS;
 • abi mēra pulsu no plaukstas locītavas, kā arī var pievienot pulsa jostiņu (HRM-Run vai HRM-Dual. Jostiņas ar peldēšanas funkcijām, šiem modeļiem nebūs aktuālas).
 • skaita ikdienas aktivitātes – soļus, miegu, stresu, kalorijas.
 • rāda pulksteņa paziņojumus – zvanus, sms un citas notifikācijas.
 • abi ir pieejami ar mūzikas versiju un bez. Ir Forerunner 245 Music, Forerunner 645 Music un Forerunner 645, Forerunner 245.
 • abus testējam, abi mums ļoti patīk un labprāt iesakam saviem klientiem. Par Forerunner 645 mums ir pilns apskats šeit, par Forerunner 245 pirmajiem iespaidiem lasi šeit.

Ok, laiks ķerties klāt atšķirībām!

Forerunner 245 un Forerunner 645 atšķirības sporta lauciņā

Barometriskais altimetrs – tikai FR645

Barometriskais altimetrs ļauj adekvātāk mērīt augstuma metrus. Ko tas dod? Tev būs interesantāki dati, ja piedalies kalnu skrējienos vai brauc ar velo kalnos. Kā arī – Tev būs vairāk sporta veidu profilu – kalnu slēpošana un snovbords, sporta veidi, kur barometriskais altimetrs ļauj ļoti smuki saskaitīt nobraucienu skaitu, mērīt vidējo un maksimālo ātrumu nobraucienā.

garmin forerunner 645 music | pulsoemtrs.lv
Ja augstuma metri Tev ir būtisks mērījums – izvēleis Forerunner 645, jo šim modelim ir barometriskais altimetrs

Skriešanas jauda – tikai Forerunner 645

Skriešanas jauda ir jauns, interesants mērījums, kuru lēnām sāk apgūt entuziastiskākie skrējēji. Lai tiktu pie jaudas datiem, Tev būs nepieciešama HRM-Run vai HRM-Tri jostiņa, un, lai arī ar šim jostiņām savienojas abi pulsometri, jaudu mācēs parādīt tikai Forerunner 645 – jo arī šim mērijumam tiek izmantot barometriskais altimetrs, kas nav pieejams Forerunner 245.

Strava Live segmenti – tikai Forerunner 645

Ja Tu esi Strava fans un izmanto segmentus – izvēlies Forerunner 645. Jāsaka gan, ka Strava segmenti ir populārāki velobraucējiem, un velobraucējam būs vēl piemērotākas ierīces par Forerunner 645 (viens no iemesliem – Foreunner 645 neatbalsta jaudas sensorus).

Vairāk sporta veidu – Foreurnner 645

Vēl bez kalnu slēpošanas un snovborda, Forerunner 645 piedāvā arī sporta veidus, kā XC Skiing (distanču slēpošana), kā arī SUP un airēšana.

garmin forerunner 645
Garmin Forerunner 645/ 645 Music ir daži sporta profili vairāk, piemēram, snovbords

Baterijas izturība ar GPS – labāka Forerunner 245

Ja baterijas izturība ikdienas režīmā būtiski neatšķiras – abiem pulksteņiem tā solās izturēt līdz 7 dienām, tad GPS režīmā Foreronner 245 strādās līdz 24h, kamēr Forerunne 645 līdz 14h.
GPS režīmā + klausoties mūziku – Forerunner 245 solās darboties līdz 6h, kamēr Forerunner 645 līdz 5h.

Atšķirības ikdienas lietošanā

Garmin Pay – tikai Forerunner 645

Iespēja samaksāt veikalā ar Garmin pulksteni ir gandrīz realitāte – dienā kad šo rakstu vajadzētu jau darboties ar Swedbank, dienā kad Tu šo lasi – visticamāk, ka jau darbojas.
Kā tas strādā? Pievieno karti aplikācijā, dodies uz veikalu un norēķinies ar pulksteni.

Garmin Pay | pulsometrs.lv
Garmin Pay – iespēja veikalā samaksāt ar pulskteni – no šiem modeļiem būs tikai Forerunner 645.

Ķermeņa baterijas līmenis – tikai Forerunner 245

Šis ir pavisam jauns mērījums un pasaules labākajā pulsometru veikalā, jāsaka godīgi, vēl līdz galam neizprasts. Pēc idejas – no rīta Tava baterija ir 100 un tad dienas laikā tā krītas, un tā kā to ietekmē iepriekšējās aktivitātes, stress, tad tas var palīdzēt novērtēt cik intensīvu treniņu varu veikt šodien. Vai noderīgi? Grūti teikt. Vai interesanti? Noteikti!

Uzkāptie stāvi – tikai Forerunner 645

Lai nomērītu cik stāvus Tu pa dienu uzkāp, pulkstenim nepieciešams barometriskais altimetrs. Tāpēc šī funkcija – tikai Forerunner 645.

PulseOX sensors – tikai Foreunner 245

Skābeļa piesātinātību asinīs Tu varēsi mērīt ar Forerunner 245. Elpošana ir mūsu dzīves pamatā, un, ja Tu gribi optimizēt savu dzīvi un veselību līdz pilnībai – arī šis mērījums Tev noteitkti būs interesants.

Garmin Forerunner 245 mēra skābekļa piesātinātību asinīs

Dizains – kā šie modeļi atšķiras no ārpuses?

Lai arī abi modeļi ir ļoti līdzīgi, ir dažās nozīmīgas atšķirības. Forerunner 645 ir nerūsējošā tērauda aizsarkstikla ietvars, kamēr Forerunner 245 ir plastmasīgāks.

Forerunner 645 svars ir 42.2g, kamēr Foreuunner 245 – 38.5g. Neliela, bet jūtama atšķirība.

Pieejamās krāsas – katrs no modeļiem ir ieejams dažādās atšķirīgās krāsās – tieši Tavai gaumei!

Garmin Forerunner 245 salīdzinājums ar Forerunner 645
Gan Garmin Forerunner 645, gan Forerunner 245 pieejami dažādās krāsās.

Kuru izvēlēties Tev?

Ja Tevi uzrunā barometriskā altimetra piedāvātās papildu funkcijas un ieguvumi (skriešana kalnos, uzkāptie stāvi, kalnu slēpošana, snovbords), tad noteikti skaties uz Forerunner 645 vai Forerunner 645 Music.

Ja Tu esi šosejas skrējējs, kur augstuma metriem nav būtiskas nozīmes – Forerunner 245 ir ļoti pievilcīgs modelis, arī mazliet lētāks – pasūti šeit Forerunner 245 un šeit – Forerunner 245 Music.

Vēl neesi drošs par savu izvēli? Būsi gaidīts ciemos uz pulsometrs.lv, Barons kvartālā, Cēsu ielā 31 k2. Paskatīsimies dzīvē, kurš no šiem modeļiem Tev piestāv labāk!

Vai Tev patika šis salīdzinājums? Būsim ļoti priecīgi, ja padalīsies ar to sociālajos tīklos, kā arī nepalaid garām mūsu nakamo rakstu – seko mums facebook’ā, instagram’ā un pieraksties e-pastu sarakstā – jaunākās ziņas, piedāvājumi, atlaižu kodi!

1 comments

 1. I see you don’t monetize pulsometrs.lv, don’t waste your
  traffic, you can earn extra cash every month with new monetization method.
  This is the best adsense alternative for any type of website
  (they approve all websites), for more details simply search in gooogle: murgrabia’s tools

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *